Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Ádám16 #2 üzenetére

    Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy ki az aki többszázezres csúcskészüléket vesz, de mégse cseréli le az elkövetkező 4-5 évben. Ha csak egy sima "használható" telefont szeretne, akkor miért nem egy jóval olcsóbb középkategóriásat vett eredetileg? Ha pedig valaki 4 éven belül lecseréli, akkor ez az előny megszűnik létezni. Mert úgyse fogja már megkapni már a 4. update-et se.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz janeszgol #6 üzenetére

    Pont azzal kezdtem, hogy "aki csúcskészüléket vesz". Azt abszolút megértem, hogy valaki nem cseréli gyakran, mert nincs szüksége az aktuális csúcsra. De ő meg minek venné meg az aktuális csúcsot. :F
    A 200-ezres laptop sem csúcskészülék.

    #7adamssss
    Pont megerősítetted amit mondtam, az SE nem csúcskategória. A hsz-em azért született meg, mert a kolléga azzal érvelt, hogy az i6s-t nem kell lecserélni, mert még most is jó. Az i6s csúcskészülék volt. Az SE más téma.

    #9Grafiqs
    Ha tényleg szeretné azt, amit egy csúcskészülék nyújt, akkor lecserélné pár év után, mert akkor már nem nyújtja azt, amit egy csúcskészülék nyújt. Azt mondod, hogy az átlag ember csak használni veszi a telefonját, nem akarja a legjobbat. Akkor újra megkérdezem: minek vett csúcskészüléket? :F Csak azért, mert az sokáig használható? Régen ez még jó ötlet lett volna, de ma már bőven használható egy középkategóriás telefon is sok évig. Anyagilag sokkal jobban megéri egy középkategóriásat venni, még akkor is ha csak fele annyi ideig tartod meg, mint egy csúcskategóriásat.

    #13PavelVagyok
    A csúcskategória 400 körül kezdődik. 100-150 ezerért pedig lehet minden szempontból tisztességes telefont venni. Akár még iphone-t is. Lehet matekozni, melyik éri meg anyagilag.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz Somatom #50 üzenetére

    Ezzel nincs is semmi problémám. Nekem csak azzal van problémám, amikor valaki kizárólag az 5+ főverzió frissítéssel akarja magyarázni egy iphone értékét. Miközben ez a valóságban sokaknál irreleváns. Akiknél pedig releváns, ott közel sem a legjobb választás egy csúcskategóriás telefon (szerintem). Egy SE-nél már tényleg releváns a dolog, de ott se ennyire egyértelmű nekem, hogy anyagilag ez a legjobb döntés.

    Fun fact: én is viszonylag olcsón vettem note 10-et. Kb másfél éve. :) Jövőre cserélném is, csak még nem tudom hogy mire. Nem túl meggyőző a felhozatal, semmilyen márkából. A fold meg túl drága.

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz jbcs #51 üzenetére

    Köszönöm, hogy ezt így leírtad. Annyian szidják, amikor a gyártók sorra adják ki az új telefonokat. De abba nem gondolnak bele, hogy ezzel nagyrészt le is fedik az emberek igényeit. Nem kell annyi kompromisszumot kötni vásárláskor. Egyébként ezt már az apple is nagyrészt belátta. A régi 1 típus helyet most aktuálisan 6 különbözőt lehet kapni náluk. Amik mind különböző igényeket fednek le.

    Egyébként azért azt tudni kell, hogy nem csak azért van androidra kevesebb frissítés, mint iphone-ra, mert a gyártóknál nagyobb a kínálat, hanem azért is, mert kisebb rá az igény. Legalábbis a felhasználók nagy része nem akar ezért felárat fizetni. Köztük én se. Legalábbis 3 főverzió szerintem bőven elég, de ez az én személyes preferenciám.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz strogov #56 üzenetére

    "Amióta eljutottak 3 típusig azóta legalább ennyit lehet náluk kapni."
    Az egy dolog, hogy a régebbi készülékeket is tovább árulják. De az i12 széria óta 5 olyan típus van egy időben, aminek nincs utódja. Az i5-ig 1 volt. Az i6-tól 3. Azóta ez felment 5-re. Egyébként rosszul mondtam, 8 típust árulnak jelenleg, nem 6-ot.

    Szerintem az nem érv, hogy megveheted az XR-t és kapsz támogatást. Más gyártóknál hamarabb megszüntetik a forgalmazást, így hivatalos forgalmazótól nem is tudsz olyat venni, amire már nem jön frissítés(legalábbis pl samsung esetében így van, ez nem feltétlenül igaz minden gyártóra). Az apple pont azért forgalmazhatja tovább, mert lesz rá frissítés. De ebben az esetben neked ebből előnyöd nem származik.

    Azt ugye tudod, hogy az S6 széria még ma is használható? Attól, hogy nem kap frissítést, a telefon még nem romlik el. Persze az új feature-öket nem kapja meg, de romlani se romlik a felhasználói élmény. Egyedül security kockázat merülhet fel, de a való életben az is elhanyagolható. Az, hogy egy ideje nem kapott a telefon biztonsági frissítést, nem jelent automatikus meghackelődést. Egyébként S6 szériából messze kevesebb fogyott, mint az i6s-ből, és nincs akkora követőtábor se mögötte, ez is közrejátszik abban, hogy "nem emlékeznek rá".

    #57Vikooo
    Abszolút nem vagyok benne biztos, hogy ok-okozati összefüggés van a sok kiadott modell és a minőség között. Szerintem ha évi 4 telefont adnának ki, azok is ugyanilyen minőségűek lennének. Egyébként én nem is erre gondoltam, amikor azt mondtam hogy több típussal lefedik az igényeket. A legtöbb kínai gyártónál ez már nyilván túl van tolva, és már inkább a marketing kategóriába tartozik.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz ilor14 #80 üzenetére

    Egyrészt alapból rossz a feltételezés, hogy megtérül a befektetett pénzed amikor eladod a telefont. A jó megfogalmazás az lenne, hogy általában nem buksz annyit egy iphone-on, mint más telefonon. Viszont itt már akkor arról is beszélnünk kell, hogy más gyártók messze sokkal jobban leakciózzák a készülékeiket, ráadásul sokkal hamarabb is. Egyébként szerintem nagyrészt ez okozza azt, hogy pl egy samsung nem tartja úgy az értékét, mint egy iphone. Minek vennék meg tőlem 200 ezerért az egy éves újonnan 300 ezres telefonomat, amikor 230-ért újat kapnak, mert akciós. Eközben az iphone-t el tudod adni annyiért, mert az a boltban még mindig 270. (Disclaimer: ezeket az árakat fejből írtam, hogy tényleges számokkal támasszam alá a mondanivalómat. De ezek nem igazi árak, nem kell őket kijavítani. Az én megfigyelésem szerint körülbelül ez a helyzet.) Egyébként emiatt általában androidos telefonoknál az a jó döntés, hogy vársz pár hónapot, esetleg fél évet, mire elkezdik igazán akciózni őket. Így nem is költöd el azt a pénzt, amit már nem kapnál vissza, amikor eladod.
    Másrészt pedig akkor tudod ténylegesen jó áron eladni, ha baromi jó állapotban van. Tehát ez egy kockázatos befektetés. Ha betöröd a kijelzőjét, összekarcolod, vagy elromlik rajta valami a garancia lejárta után, akkor máris buktad a pénzed. Arról nem is beszélve, hogy el is lophatják, vagy elhagyhatod. Persze védheted biztosítással a befektetésedet, de akkor meg a plusz költség miatt nem térül meg a pénzed.
    Harmadrészt pedig nem csak és kizárólag a szoftveres támogatás miatt tartják az értéküket az iphone-ok. Azok a régebbi iphone-ok is ugyanolyan jól működnek ma, amik nem lettek frissítve, mint azok amik lettek. Az értéktartásnak részben a márka prémium image-éhez is van köze. Részben pedig annak is hogy (pár kivétellel) minden iphone felsőkategóriás készülék, így a használt piacon egy hozzá nem értő is biztosan tudja, hogy egy jó telefont vesz. Ellenben egy xiaomi Mi 10 t-rex lite pro max-ról nem igazán tudja hogy az micsoda, nem is akar érte annyit adni mint egy iphone-ért. És még kitudja hány oka van neki, hogy jól tartják az értéküket.

Új hozzászólás Aktív témák