Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz rambustibi #27 üzenetére

    igen, teljesen logikus egy olyan fajlt athelyezni az ssd-rol, amit amugy eleg surun hasznal az os.

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • vlevi

    nagyúr

    válasz rambustibi #27 üzenetére

    "Egyébként a hiberfil.sys fájlt is csodálatosan le lehet tiltani, ugyanúgy mint Win7-nél, ez pozitív. "
    Nekem van egy olyan sejtésem, hogy nemigazán szereti a win10, ha powerfcg -h off módszerrel letiltjuk a hibernálást.
    Fene se tudja miért, de nekem akkor csinált olyanokat, hogy a billentyűzet alvás gombjára lement suspend módba, aztán totál megdöglött, de úgy, hogy a powergombbal sem lehetett bekapcsolni a gépet.
    visszakapcsoltam a hiberfileét, és azóta nagyjából üzemképes. Természetesen az energiaeállításoknál a hibryd sleep módot azt kikapcsoltam. Ezt már win7-es is kikapcsoltam, mert naponta 20-30x altatom el a gépet, nem hiányzik, hogy ennyiszer kiírja a hiberációhoz a memóriát az SSD-re. Win10 alatt pedig egy nemtúlförge HDD van, azon meg emiatt lassú az alvás...
    És, igen, tényleg feleslegesen foglalja, de ún úgy vettem észre, megzavarja a 10-est.
    Nembaj, hétvégén megint újratelepítem, mostmár a 74-es ISO-t veszem elő.

    "Erre énis kíváncsi vagyok. Túlságosan le vannak kötve a gépeink, "
    Ezt én úgy oldottam meg, hogy volt otthon elfekvőben egy 250-es vinyóm, amit nem használtam. Erre pont jó. Ha kell a régi rendszer, csak lekapom a gép oldalát, néhány SATA kábelt átdugok, és már a régi rendszer működik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák