Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    Nagyjából egyetértek veled. Anno nagyon szerettem az első Mass Effectet, a 2-3 már nem jött be annyira, főleg az RPG elemek csökkentése miatt. Az Andromédát pont 2 hónapja fejeztem be PS4-en, miután évek óta ott pihent a könyvtáramban. Összességében bejött, de megértem azt is, hogy sokaknak miért nem tetszett.

    Nekem igazából három nagy problémám volt vele:

    - a harcrendszer PS4-en nem volt jó. Mivel a játék elég rosszul futott (sok volt a lassulás), ezért nehéz volt rendesen célozni, nagyon rá voltam kényszerítve a képességek használatára.

    - az általad is említett élővilág változatlansága. Oké, hogy egy galaxis, de miért vannak ugyanazok a fajok az egymástól messze lévő bolygókon? Ezt jobban ki kellett volna dolgozni.

    - a sok töltés. A Tempesttel való navigálás során nagyon zavart, hogy minden naprendszernél tölt a játék, főleg azért, mert ez sokszor nem volt indokolt. Vannak szinte teljesen üres rendszerek, ahol végképp nem értem, hogy mit kellett töltenie. Volt az a küldetés, amikor a fertőzött nőt kellett követnünk több rendszeren át. Itt nagyon zavaró volt az, hogy annyi időt töltöttem a töltő animációval, mint egy-egy galaxisban a szkenneléssel.

    Összességében nem bántam meg, hogy végigjátszottam, de teljesen megértem, ha valaki húzta a száját az eredeti trilógia után. Neked is nagyon ajánlom, hogy próbálkozz meg vele, mert számos olyan dolog ott jobban meg van valósítva, amit itt kritikaként felhoztál. Az epikussága pedig összehasonlíthatatlan az Andromedával.

    “The wha-"

Új hozzászólás Aktív témák