Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Igazából nem lenne igazuk, az input lag ill. a latency felhős játékoknál szerintem mindig is gondot fog okozni (a fizika törvényeivel a Google sem tud versenyezni), de... minél tovább nézegetem a hardverpiacot, ill. az árak utóbbi években mutatott tendenciáit, hogy a középkategóriás processzorok, videokártyák, alaplapok, memóriák, minden egyre csak drágul... annál életképesebbnek tűnik a felhős játék.

    Értsd. HC gamer szemszögből nincs igazuk, casual gamer szemszögből viszont nagyon is.

    Szerk.:
    Annak a kérdésköre viszont határozottan érdekelne hogy a mostani, több évtizedes alapokon nyugvó és több sebből vérző internet infrastruktúra hogy fogja azt viselni ha minden egyes háztartásban 4K videókat meg online játékokat streamelnek majd az emberek... :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz b. #10 üzenetére

    Ezt nem is vitattam, nekem is 1000/200 csomagom van... arra próbáltam kilyukadni, hogy jelenleg egy átlag háztartás internet forgalma facebookból, youtube videókból, extrább esetekben helyi gépen futtatott online játékból és némi torrentből áll... A kínált sávszélesség java az idő 95%-ban kihasználatlan.

    Ezzel szemben ha néhány év leforgása alatt átáll a világ arra, hogy mindenki Netflixről streameli a 4K HDR videókat a nappalijában, miközben a gyerek szintén video-streamet használva egy felhőszolgáltató GPU-ján játszik, és ez állandó jelleggel megy minden este, egyszerre minden legalább átlag polgári vagyont elérő háztartásban, azt szerintem maguk az internet szolgáltatók eszközei ill. a gerincháló sem fogja bírni.

    Értem én hogy nagyon durván sok gigabit meg nagyon nagyon sok üvegszál futkos ott náluk a szélrózsa minden irányába, de sok lúd disznót győz...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cifu #18 üzenetére

    Hát a valóságtól függetlenül a Google, Amazon és a többi felhőszolgáltató jövőképe határozottan ez...

    Maga a Netflix egyébként nem a technikai adottságai miatt nem terjedt el, hanem mert kizárólag angol nyelvű tartalmakat kínálnak, és nemhogy a szinkronizálásra de még a feliratozásra sem veszik a fáradtságot. Nem tudom mégis mire számítottak így, abszolút életképtelen az EU üzleti modelljük...

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák