Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz genlog #36 üzenetére

    Nagyon nem így van. :)
    10 év is sok idő, meg nem is tudjuk, milyen disztrót próbáltál akkor.
    Egy Mint beállítása jelenleg sokkal átláthatóbb, mint a Windows-é, ahol a gépházban kb. semmit nem lehet megtalálni.
    A driver probléma annyira nem áll, hogy én még eddig egy darab drivert nem telepítettem semmihez, senkinél. Bármilyen gépen/laptopon telepítettem Mint-et, azonnal ment minden. Akár új, akár régebbi nyomtatót, lapolvasót, webkamerát dugtunk rá, másodpercek alatt használható volt.
    A frissítésekről régi rémtörténeteket hallottam én is, de évek óta használom, és még nem volt gondom azokkal sem.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz genlog #36 üzenetére

    Soha nem parancssoroztam ilyenekhez. Az is tud automatikusan detektálni. 2007-ben raktam Xubuntut először, abban nem nyitottam terminált talán egyszer sem.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz genlog #36 üzenetére

    Parancssorozni nem kell, viszont támogatottság / szoftver ellátás téren nem sok minden változott az elmúlt 10 évben.
    Szélesebb körben továbbra is 2 rendszer van, ami használható is kompromisszumok nélkül. A Windows és a MacOS.

  • g3rg3ly_

    csendes tag

    válasz genlog #36 üzenetére

    Szervusz!
    Nagyon nem így van! Én 2012 körül váltottam félig meddig (maradt Windows is.), szintén Linux Mintre, akkor még egyetem mellett. Amikor kollégiumból haza mentem a gépem nem is vittem. 1 db külső vinyót vittem magammal, meg a RACK-et. Azon is volt egy Mint (32 bit), meg az adataim. Úgy fértem hozzá a dolgaimhoz, hogy rádugtam egy bármilyen, ismétlem bármilyen asztali gépre, ami tudott USB-ről bootolni, és elindítottam a rendszert. Zokszó nélkül kezelte le, hogy Ő most egy régi, vagy új intel, vagy esestleg AMD gépen futott.
    Sőt egy idő után a laptopom is úgy használtam, hogy külső USB-ről bootolt a Linux Mint, talán még a háttértárat is kivettem, mert a mobil vinyón volt a rendszer, az adatok, minden ami kellett (Azért ez rendesen visszafogta a teljesítményt amúgy...). Ilyet abban az időben a win elméletben sem tudott. Most a 10-esről hallottam, hogy nem omlik össze azonnal, ha véletlenül átkerül a rendszerlemez egy másik gépbe.

    Frissítések terén meg az updatet, illetve upgradet különítsük el. A szoftver frissítés update nekem sose okozott problémát (sőt idegen volt, hogy 400+ frissítést fel lehet telepíteni 2 órán belül, úgy hogy nem kell 15-ször újraindulni.). A a rendszer frissebb verziójára váltása, az Upgrade már okozott bajokat. Teszem hozzá LTS (long term support) verziót használok mindig, így az upgrade gond kb 4 évente jön elő. Ennyi idő alatt azért simán benne van, hogy konfigot cserélek, vagy a rendszerlemez köszön el, és ezért újra kell telepíteni. Nyilván akkor mehet fel újabb. Meg a Linux is fejlődik, az újabb verziók jobb felhasználói élményt, és jobb technológiákat hoznak. (Ja és van benne mentéskezelő, ami sok mindent egész jól át tud vinni egyik verzióról a másikra.)

    Mostanra van rolling release is Mintből, ami olyan mint aminek a w10-et is ígérik, hogy egy verzió van, és az frissül. Talán az már debian alapokon, de nem néztem utána, annyira nem foglalkoztatott.

    Win esetében, főleg mostanában sokkal gyakoribb, hogy orosz rulett az új frissítés, vagy szétborul tőle a géped, vagy nem. Ha szétborul, akkor ha elegen jelentik, hogy baj van, akkor az MS majd visszavonja az updatet az érintett konfigokra. Ettől legalább nem omlik össze, de az utóbbi fél évben emlékeim szerint 1 olyan update se volt ahol 4-5 kritikus hibát ne foltoztak volna. Tehát ha megkapod az updatet bizonyos konfigurációkon nem tudod rendesen használni, ha meg nem kapod meg, akkor meg súlyos sebezhetőségek maradnak nyitva. lehet rajta vitázni melyik a jobb! Persze szerencsére nem érint mindenkit ez a baj.
    Ha meg elkezded nézni az microsfot supportot egy hiba miatt, akkor leírják hogy te vagy a hülye, meg kapcsold ki a tűzfalat, legalábbis ez volt 6-8 éve amikor utoljára hajlandó voltam elolvasni az ötleteiket. Azóta inkább how to geek-en keresek megoldásokat.

    Linux fórumokon sokkal hamarabb kapsz az egzakt kérdésedre egzakt választ.

    Ettől a windows sok esetben nem megkerülhető, és a linux nem válasz mindenre, ahogy amúgy a win se. Szerintem sok esetben sokkal jobb a linux mint a win. otthoni fájlszervert, vagy média centert win alatt akkor se csinálnék ha fizetnének érte. Persze az MS szerint erre is jó, a gyakorlatban meg inkább hagyjuk...

Új hozzászólás Aktív témák