Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AliceWake

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #26 üzenetére

    Az a probléma, hogy erről nem nagyon lehet máshogyan beszélni, ha tényleg nem szeretnék spoilerezni. Márpedig nem csak azért nem szeretnék, mert kis híján az életemet írtam alá, hogy nem teszem :( Ha bármi egyebet elárulok, elrontom mások felfedezését. Ami nem rondítja össze az élményt, az kábé ennyi.
    Eléggé nehéz volt úgy beszélni, hogy lényegében semmit ne áruljak el. A játék viszont technikailag tényleg egy viszonylag eseménytelen FedEx szimulátor sajátos hangulatú világgal és az ezt megalapozó grandiózus sztorival, csak erről ugye direkt nem beszéltem.

    [ Szerkesztve ]

    Non omnis moriar.

  • Deck

    titán

    válasz Cifu #53 üzenetére

    Ha nem "játékot" csinál hanem animációs filmet akkor nem tudják 60€ áron adni.

    PS5

  • RudY

    addikt

    válasz Cifu #49 üzenetére

    Nem emlékszem már, hogy mikor jelent meg az első ilyen jellegű lap, de arra igen, hogy a Commodore-ok fénykorában leginkább a pecsában és a piacokon ment jórészt a kazik és az 5,25" floppy-k beszerzése és az infócserék, tippek stb. Tehát ezt a tempót - érthető módon - lényegesen nehezebben tudta követni a sajtó, erre gondoltam a spoieleres, végigjátszós témával kapcsolatban. Az egyszeri ember valóban a sajtóból tájékozódott és utána keresett beszerzési forrást, de még a CD-s korszakban is inkább az volt a jellemző, hogy egy igen széles rétegnek már rég megvolt a játéka, mire az sajtóba került és tippeket kapott hozzá.

    A tesztelőknek egyértelműen már rég változtatniuk kellett volna, hiszen olyan sok és gyors a friss infó, hogy nem erre kellene összpontosítaniuk, hanem valóban a részletes és konkrét elemzésekre, amibe igenis bele kellene adniuk az egyéni stílusukat (már ha van), mert így lesz igazán élvezetes. Ebből sajnos döbbenetesen és meglepően kevés van, pedig volna rá igény. Ahogy a sztrímereknél se feltétlenül a tartalom az elsődleges követési szempont - bár nyilván fontos -, de az egyedi stílus is nagyon meghatározó.

    A konkrét téma még a tapasztaltabbaknak is nagy falat, nagyon összetett a játék, és ha valóban ki akar térni az illető mindenre, akkor neki kell feküdni és bele kell ölni nagyon sok órát. Alapjaiban a ráfordított idő mennyisége mégsem garancia, ha ő maga játék közben nem mélyül el a részletekben, hiszen e nélkül nem is tudja visszaadni.
    Volt olyan iromány is (mint pl. ez), amiben egyetlen szó sem esik a közösségi kapcsolatokról, holott szerves része a játéknak!
    Kicsit sem irigylem azokat, akiknek erről KELL írnia, piszok nehéz hitelesen visszaadni a teljes egészét.

    Mindezt mondom úgy, hogy 39 óra után gyakorlatilag még mindig a kezdő területen vagyok, 4-5 helyszínt érintve. 837 rakomány lett leszállítva (vagy közvetítéssel célba juttatva), ami összességében 10,18 tonna...miközben egy percig sem untam magam, mert nincs üresjárat, zajlanak az építkezések és valójában még mindig csak ismerkedem és gyakorlok a további nehézségekre. Tehát ezek után én is képtelen lennék átadni még bármit is, legfeljebb csak a mások által olvasottakhoz igazodva egy általános ismertetőt, mert piszok sok van benne. Ha pedig mégis kellene tenni, akkor én is inkább egy leegyszerűsített sablont választanék, de részletes ismertetőt semmiképp. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • szparista1

    csendes tag

    válasz Cifu #83 üzenetére

    cikkben alkalmazza és átveszi.... :) nincs miről beszélni
    Különböző szövegkörnyezetben más-más jelentéssel bírhat.
    Ezzel arra célzok, hogy te is megértsd :), hogy én(hangsúlyozom)saját véleményem alapján nem egy keserves és kilátástalan menetelés :) ennyi

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #142 üzenetére

    lenézni nem kell senkit, eleve általában igaz, hogy nem a világ volt jobb régen, hanem mi voltunk fiatalabbak. mindazonáltal az, hogy az ingerküszöb egyre magasabbra van srófolva és az infóáramlás, meg egyáltalán, bármi egyre gyorsabb, szerintem tény.

    az aljas nyolcas meg szegény nem lassú, hanem csak.. unalmas. :) tegyük oda egy ponyvaregény vagy jackie brown vagy becstelen brigantik mellé, ha már tarantino.

    [ Szerkesztve ]

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • doooo

    veterán

    válasz Cifu #142 üzenetére

    +1, nem akartam belekeveredni a dologba, de ugyanezt mondtam volna... Aki szerint most minden film, zene, stb, esztelenül pörgős, az nem ismer elég filmet, zenét, stb, vagy szimplán elzárkózik akarattal mindentől. Arról nem is beszélve, hogy régen is ugyanez volt a helyzet (mármint néhány évtizede is, de még jóval korábban is). Ugyanez. És az elszigetelődött, lemaradt generációk akkor is ugyanezt mondták. És ugyanennyire tévedtek.
    Mindazonáltal az is igaz, hogy ettől függetlenül valóban pörgősebbé vált az emberi életvitel néhány aspektusa, ehhez viszont alkalmazkodni kell, és így tesz az emberiség, nem pedig feleslegesen filozofálni a múltról, és annak hamis emlékképeiről.

  • #11302912

    törölt tag

    válasz Cifu #142 üzenetére

    az utobbi evtizedbol talan 2 olyan filmet emlitettel meg, ami teljesen jo. Es mint latjuk az sjw-k (azaz a fiatalok) le is savaztak oket rendesen sajnos. En nem azt mondtam, hogy manapsag egyaltalan nincs jo film. Azt irtam, hogy en nem nezek meg uj filmet. (de rendben, modositom. mert akad 1-2 evtizedente ami megerdemli a figyelmem) itt csak arrol van szo, hogy ez a jatek nem doom. Aki azt irja rola, hogy unalmas, az siman turelmetlen es nagyon rovid a figyelme. Az pedig nem igaz, hogy regen is ilyen porgos volt minden. elvetve volt par ilyen agyamant film, de tobbsegeben piszkos tizenketto, kelly hosei, halal 50 oraja, es hasonlo kaliber volt az atlag. Ma pedig konkretan 1 vagy lehet, hogy 2 teljes evtized alatt 2-3 hasonlo tempoju film van... De mondhatok PC jatekot is. EVE Online. kb. az egyetlen olyan jatek amelyikben meg szamit a megfontoltsag, es nem arrol szol, hogy hany skulot losz ki 1 tized masodperc alatt. (allitolag az elite and dangerous is tud ilyen lenni, nekem meg meg a subnautica is belefert.)

    [ Szerkesztve ]

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Cifu #146 üzenetére

    igen, szerencsére azért ma sem csak fps-eket és akciójátékokat csinálnak, valahogy megmaradtak az ilyen építkezősek is (pár), rpg is (pár). ezzel együtt összenézek egy skyrimet mondjuk egy eye of the beholder 1-gyel, és látványos, hogy mennyivel pörgősebb lett minden.

    de jó filmek ma is készülnek, rosszak régen is készültek, szóval továbbra is áll: régen nem volt jobb minden, inkább csak fiatalabbak voltunk :DDD

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • #11302912

    törölt tag

    válasz Cifu #146 üzenetére

    Witcher 3 kifejezetten jo jatek. Sokszor vegigvittem, sott meg az oreg anyam is aki aztan mar vegkepp nem mai csirke. De az azert jooooval porgosebb tobb akcioval mint a DS. Egyebkent meg egyertelmuen sajat tapasztalatbol irok es nem masebol.

Új hozzászólás Aktív témák