Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz csixy #13 üzenetére

    Az, hogy legyen egy vészrendszered, ahhoz nem kell ilyeneket hegeszteni, bebootolsz egy Live iso-t és kész.

    Emlékszem, hogy a 2000-es évek elején még én is túráztam ilyenekkel, hogy speciális Live Windows XP, meg hirens boot CD-t tartogattam vész esetére, ha elromlik a futó rendszer, de gyorsan kell valamit csinálni a gépen vagy adatokat menteni. Aztán bejöttek ezek a full-featured live linux rendszerek, és nem volt szükség többé a tákolt házi megoldásokra, live disztrókon van fájlkezelő, szövegszerkesztő, böngésző, netelérés, meghajtja a hardvereket, addig tudod használni a gépet, amíg meg nem javítod a rendszert, vagy újra nem húzod.

    Sőt, még a Win9x-es időkben tartottam meg egy Win 3.11-es tartalék rendszert, ha elcsesződne a fő Win telepítés, és gyorsan el kell érni egy fájlt, dokumentumot, netre kell menni, rá kell nézni egy emailre, akkor el lehessen intézni. Akkor még nem voltak ilyen faxa live rendszerek.

    Ma már nem csak a live rendszerek elérhetők, hanem a távsegítség is annak, aki nem ért hozzá, bár az csak akkor játszik, ha valami kisebb gond van a géppel, OS telepítéssel, nem kell senkit a géphez hívni, meg szervizbe vinni. Ilyenről anno nem is álmodtunk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák