Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz #16939776 #29 üzenetére

    Egy db kis ellenállású radiátorba nem szabadna fogának beletörnie, még a szerény 4W-jával sem.

    És ennek én hol állítottam az ellenkezőjét? :U

    Én is használtam kis teljesítményű pumpát (DC-LT - 4,9W) és egy 480-as radiátorral + egy cpu blokkal teljesen jól is szolgált. Lehetett érezni azért a javulást a hőfokokon, amikor kicseréltem egy DDC-re. Ideiglenesen még a 9x120-as rendszeremet is vitte és egész elfogadható ~42 l/h-t mértem amikor csak ez az egy radiátor volt a rendszerben. Szóval én nem becsülöm le ezt a pumpát sem, de akkor is adott nagyságú térfogatáramról csak egy adott rendszerben van értelme beszélni. Az egész mondandóm lényege az volt és most is az, hogy ezt a 70l/h-t maximum irányszámnak szabad elfogadni semmi másnak, mert ahány "rendszer", annyi féle térfogatáram lesz... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz #16939776 #31 üzenetére

    Az egész onnan indult, hogy Mustang88 kolléga abszolút irreális flow értékeket írt, majd pedig Dobrika kolléga a 70l/h kapcsán "komplett rendszerről", meg "gyárilag" dolgokról írt. Én ezekre a felvetésekre (vagyis ezek sodrásán) reagáltam azzal, hogy az Eisbaer "gyárilag" is megvehető 120/140/240/280/360/420-as radiátorokkal és akkor még a bontható csatlakozós felépítés miatti egyéb konfigurációkról (plusz VGA blokk, plusz radiátor) nem is beszéltünk. Ezek pedig igenis reálisak (hiszen nem hiába bontható a lánc, maga a gyártó szerint is) és a pont az "i"-re, hogy mindegyikhez ezt a 70 l/h-t adja meg a gyártó (ebből következik, hogy nem a rendszerre írja ezt, csak a pumpa+blokk egységre).

    Érzem a beszólást a "DIY-faktorozásban", csak nem tudom, hogy mi abban a DIY-ezés, ha egy terméknél, ami egy önállóan is megvehető egység én nem a gyári mondjuk 420-as, vagy 2x240-es radiátort használom, hanem a sajátomat? Miért ne tehetném be a saját rendszerembe, amihez már megvannak a komponenseim. A gyártó sem kizárólagosan a saját AIO komponenseihez szánta:

    The connections for IN and Out are located on the reservoir and both of these connections are based on the standard G1/4" thread and are therefore compatible with all standard water cooling connections.

    Vagy már minden DIY-ezés, ha már nem egy adott gyártó termékeit vásárolgatom össze? Arról meg már nem is beszélve, hogy az egy darab 1080-as radiátorom például sokkal kevésbé fogta le a térfogatáramot, mint a két darab 480-as ugyanazzal a pumpával. De mondhatnám akár a két darab 240-es slim radiátoros felépítést is (amiknek köztudottan nagyobb az ellenállása mint a "normál vastagságú" társaiknak) és "gyárilag" kiépíthető a fenti egységgel, tehát abszolút értékelhető összehasonlítási alap ezzel szemben egy mondjuk DIY 480-as "normál vastagságú" radiátoros rendszerrel. Még lehet jót is teszek neki... ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák