Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Blaise #11 üzenetére

    Igen, a Prodigy jó felépítésű, egészen addig, amíg nem akarsz bele tenni komolyabb diszkrét VGA kártyát - ha jól látom, csak félmagasaknak van benne hely, abból se túl hosszúnak.

    Másrészt, HTPC-nek nyilván van sok "dizájnosabb" és halkabb cucc van, ezt inkább egy egy kompaktabb gamer gépnek tudnám elképzelni(én is annak vettem :D - bár most NAS-nak/szervernek használom egy kis Brazos-szal)
    Szvsz arra a célra nem hangosabb, mint a normál ATX házak, és azokhoz képest nem is rondább.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Blaise #30 üzenetére

    Az addig világos volt, hogy 2 slotos, de vmiért félmagasnak néztem...úgy tűnik újra kell kalibrálnom a szemmértékem :B
    Másrészt annak a magassága a z Elite 120-nak a duplája, már-már midi-torony(gondolom a szemmértékemnek is ez tett be), és a 40 cm magas házakból azért már komoly konkurenciát lehet neki állítani...igen, tudom, hogy a 40-ből 10 centi a 2 láb-fül, de ha szűk helyre rakod, az is számít.
    Viszont tény, hogy az asztal tetején a Prodigy jobban mutat...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nyunyu #55 üzenetére

    Nem csak te érzed, de akkor azt is érezhetnéd, hogy az eredeti szerepkört egyszerűen kinőtte az ITX, mióta a korábban bővítőslotokba dugdozott hangkártya, RAID-kártya és videokártya szépen ráköltözött az alaplapra, mára nem is félmunkát végezve(VGA-fronton lásd Trinity, Temash, Kabini).
    Lassan az egyedüli bővítőkártya, amit a (nem pro) user használ, az a középkategóriás és erősebb VGA.

    Ennek a megváltozott szerepkörnek szerintem szépen megfelel az Elite 120: van elég hely VGA-nak, HDD/SSD-nek, és ahhoz képest még mindig baromi kompakt(nem tudom, mire fel nevezed "bazinagy"-nak).

    Nem tudom, egy igazi DTX alaplap befér-e ebbe a házba, vagy jók-e neki az alaplap-rögzítő csavar helyek, de a gyártó szerint ez egy mITX ház, szóval nyugodtan hidd el.

    @Probert75 (#52): Ocsmány ám a... sok hülye csicsás "gamer" ház, na azok ocsmányak. Ez egy CM módra klasszikus PC-ház design, ne a HTPC/Hi-Fi vonalba akard beilleszteni, és máris a helyére kerül.

    A gyártó oldaláról: "The Cooler Master Elite 120 Advanced is and ultra compact case with support for Full Size High-End Desktop components." rudi biztos csak "elgépelte", vagy egyszerűen csak lazábban értelmezte a kategória fogalmát.

    Az tényleg jó lett volna ha mATX lapok is belemennek, de sajnos ez van...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Probert75 #59 üzenetére

    WTF, write only???
    Egy HTPC-t nyilván a HiFi vonalba illessz.

    De mint már többen többször is említettük, az Elite 120 az nem egy HTPC ház, hanem egy kompakt hagyományos PC ház, ITX alaplapokhoz, és hagyományos desktop méretű alkatrészekhez(pl. VGA, ODD)
    Ennek köszönhetően a design is a hagyományos PC-hez áll közelebb.

    Ha te nem tudsz elvonatkoztatni a cikk címétől és annak látni/értékelni, ami, nem az én felfogásommal van gond...
    Nyilván, ha egy Golfot valaki sportkocsinak nevez, akkor egyből a Ferrarikhoz kezded mérni, ugye? :W

    További szép napot, öröm volt melletted elbeszélni. ;]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nyunyu #62 üzenetére

    "Egyre nagyobb foku integracioval pont az ITX celja, az egyre kisebb PCk fele haladunk."

    Igen, így van, és az asztalomon álló kis Elite 120 feleakkora ha van, mint az előző házam...

    Ennek pont az a lényege, hogy kapok bele 4e-ért normál ODD-t ha kell, nem kell 5x annyit elb*sszak slim-re, ami ráadásul lassabb, kényesebb is a legtöbb esetben. Beletehetek kb. bármilyen videókártyát, nem kell aggódjak a hossza vagy a szélessége miatt, és még a HDD keretet sem kell kivennem belőle, mint a Prodigy-ből.

    Szvsz ha már családot kell neki keresni, akkor nem a HTPC-k közé tenném, hanem inkább a LAN-box jellegű házak közé, mint ezek:
    Thermaltake Armor A30
    Lian Li PC-Q16
    AeroCool M40

    Csak épp az Elite egyszerűbb, olcsóbb...

    De ha már valaki mindenképp HTPC-nek akarja használni, hát funkcionálisan arra is jó... a design más kérdés - de az ehhez közeli árú igazi HTPC házak vagy tényleg rondák, vagy a szerelhetőségük/bővíthetőségük erősen kompromisszumos.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz nyunyu #72 üzenetére

    Igen, az elforgatott vinyótartó volt az egyik érv , és azóta is ragaszkodok hozzá minden házamnál.

    Nemrég apámnak is csináltam egy kis Brazos konfig-ot egy ilyenbe. Ne tudd meg, mekkora szívás volt betenni a második vinyót...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Pista0001 #74 üzenetére

    "meg az alaplap tálca elejére is lehet szerelni 2 db 2,5-est"

    Erről tudnál mutatni egy képet pls, hogy hogyan valósul meg a gyakorlatban? Ha tényleg így is belefér 4 vinyó, lehet a most tervbe vett Trinity-s gépem egy Prodigy-be rakom...

    (#93) masterful87: na igen, "csak" 6 liter - máshonnan nézve az 30%, ami azért számít, és akkor még a lábakkal nem számoltál... Másrészt CM-nek is vannak jó teljesítményű hűtői ekkora méretben, alapon járatott procit símán lehűtik - nyilván ha tuningolni akarsz, szellősebb házat veszel.

    A design meg ízlés kérdése... nekem pl jobban tetszik a ThinkPad design-ja, mint a MacBook-oké...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz masterful87 #95 üzenetére

    Aha, köszi, látom.
    Ami a pdf-béli rajzról nem derül ki:
    - a rajzon ki van véve az alsó HDD keret is... ha az be van rakva, akkor is beférnek? Illetve milyen vastagságban(9,5/12,5/15 mm)?
    - a PSU keretre szereltek nem ütköznek-e az alaplapon esetleg oldalra néző(pl.SATA) csatikkal?

    Másrészt, ha az ODD bay-t nem számolom(mint ahogy a te listádban sincs kalkulálva a 3,5"-nél), akkor hova megy a 9. 2,5"-es(5 a rack-ekbe, 2 a PSU keretre, 1 a padlóra =8)?
    Nem mintha a 8 nem lenne bőven elég... csak kíváncsiságból kérdem :D

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz masterful87 #97 üzenetére

    Köszönöm szépen az infót, neked is és Pista0001-nak is. :R
    Azt hiszem, a következő gépem egy Prodigy-ben lesz...

    @Pista0001: oldalra néző SATA csati van pl az én mostani mini "szerver" lapomon is. De valóban, egy gyors kereséssel az Aqua webáruházában nem láttam másik ilyet...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák