Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz Graphics #12 üzenetére

    Pontosan. A kép csalóka lehet a méretet tekintve - ez már feszegeti a NUC tartomány határait.

    Szemből nézve nagyobb egy ember fejénél és a diszkrét VGA fogadása miatt lesz mélysége is bőven. Úgy egyébként az alsó képhez hasonló egybe CPU+memória kártya (Compute Element - ami a NUC 9 Extreme -kben is volt már tavaly) lesz. Ez léggé behatárolja a bővíthetőségét a cuccnak. Továbbá kb. meghatározza, hogy mennyi PCIe lane -el csatlakozhat a VGA -hoz meg egyebekhez maximum ...

    Az jó kérdés lehet, hogy nem-e éri meg jobban pl. ITX/Micro-ATX alapokra építkezni például. Mondjuk azt nem tudom, hogy ekkora mérettartományban kínál-e más minőségi egybegépet olyanoknak, akik nem szeretnének építkezni ...

    A jó hír, hogy a koponya színe változtatható (valószínűleg ki is lehet kapcsolni) ... :)

  • dkess

    őstag

    válasz SunMount3r #14 üzenetére

    Az a baj ezekkel a hangzatos állásfoglalásokkal az Intel VGA -kkal kapcsolatban csak az elmúlt egy évtizedet nézegetve, hogy rogyásig tele van a padlás velük ...

    Majd, ha a boltokban kapható lesz átlagember által is megfizethető árú Intel VGA -kkal, melyekhez belátható időn belül valamilyen szintű használható drivert is összekalapálnak és mondjuk az aknakeresőnél csak egy fokkal bonyolultabb játékokban hozni tudná egy RTX 3080 szintjét, akkor majd térjünk vissza erre a kérdésre.

    Úgy nem mellesleg amennyiben gyökeret eresztenének ezen a területen, akkor az nVidia azzal a lendülettel le is húzhatja a rolót. Az Intel és az AMD egyszerűen bezárja a platformját és az árak kilőnek az égbe ... Nem tudom mostanában néztél-e VGA árakat - azok pedig már most sem túl "barátságosak" ...

  • dkess

    őstag

    válasz SunMount3r #16 üzenetére

    "A mostani VGA árak oka főleg a bányászat, számomra ez nem kérdés, vagy mégis?"

    Pontosan erről beszélek. Akkor képzeld el, hogy ehhez képest lőnek ki az árak az égbe ...

    "Az Intel és az AMD egyszerűen bezárja a platformját -> Ez alatt mit kell érteni? Mi köze kettőjüknek egymáshoz?"

    X86 ... (az nVidia meg nem)

    "Ja, a driver kiforrottság megint másik kérdés, idő majd kell neki biztos, a kérdés, hogy mennyi, de én max. csak abban bizakodnék, hogy az Intel van olyan cég, hogy ilyesmi terén nem csinál hülyét magából. (Ha az igaz, amit fentebb idéztem, akkor ez egy elég nagy volumenű fejlesztés, tehát ebből nem gondolnám, hogy tiszavirág lesz belőle és hogy félvállról vennék)."

    Az elmúlt egy évtizedet említettem. Ez alatt az Intel bár CPU és egyéb fronton végig szárnyalt, de VGA fronton folyamatosan hülyét csinált magából ...

  • dkess

    őstag

    válasz SunMount3r #19 üzenetére

    Szög egyszerű: Intel CPU -hoz --> csak Intel dVGA, az AMD -hez pedig AMD dVGA. Mind szerver, HEDT és SOHO asztali fronton is.

    Az nVidia -nak nincs X86 platformja - a VGA -i (beleértve mind a játékos meg pro vonalat is) senkinek nem fognak kelleni, mivel nem tudják semmibe beletenni. Az ARM -os szerver meg egyéb álmaik egyelőre nem valósulnak meg és nagyon úgy néz ki, hogy belátható időn belül nem is fognak ... Ugye Ők a konzol piacon sincsenek beékelődve, mint az AMD ...

Új hozzászólás Aktív témák