Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz atti_2010 #14 üzenetére

    Szerintem onnan, hogy pl a HD 3870x2 TDP-je 170 watt alatt volt, és ez volt a "kétcsipesszörnykártya" alig 5 évvel ezelőtt. Ma a középkategória teteje eszik ennyit, egyetlen árva, még csak nem is csúcskategóriás GPU-val (a csúcskategóra 220-250 között, a mostani duplaprocesszoros kártáyk meg súrolják az elmebaj határait) Az anno középkategóriás 3850-en pl nem volt külső tápcsati, a 3870-en meg volt egy szem 6-os (mert képes volt megzabálni akár 100 wattot is a dög :) ).

    Igen, értem, hogy a teljesítmény nőtt, de vagyunk egy páran akiknek nem tetszik hogy milyen áron. Ne érts félre: nem vagyok fanatikus, és nekem is egy 5850 van a gépben (de lehet hogy visszarakom a 6870-et...vagy crossfire-be a kettőt ;] ), de én is örülnék ha az új fejlesztések eredményeit még inkább abba azz irányba használnák hogy csökkenjen a fogyasztás...(és sajnos a 6000-es széria se ebbe az irányba haladt, a markeingduma ellenére, mert ugyan a 68xx-asok fogyasztása még OK, viszont a 6900-esek megint túllőtték a korábbi csúcsokat, mégpedig csúnyán)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák