Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz wasd.hu #13 üzenetére

    Embened lapokkal foglalkoztam sokat, egy részük foglalattal, egy részük forrasztott mobil processzorral. A különbség itt ugye az, hogy ezeket nem mozgatják, hordozzák, jó esetben 10 évig egyhelyben vannak, nem ritka hogy ez alatt karbantartás nélkül üzemelnek évi 365 napot.
    Tettem egy kitérőt LGA 1155-re itx/matx desktop/szerver(WS) lapok közé is, itt mindenféle minőségű foglalat kiszolgálást láttam. Ekkor olyan merevítéseket készítettem el, ami a lapot és a processzort szorította össze, a bga forrasztások/pcb felesleges terhelése nélkül. Ezeken a hűtőt lehetett akár gumikalapáccsal ütögetni, anélkül hogy kifagyott volna a gép pl. render, mixdown közben, mindezt már cserélhető processzorral sikerült elérni.

    Ez csak egy hobby volt, ami azért futotta ki magát ennyire, mert volt egy probléma, amire nem jött sehonnan magyarázat, se megoldás.
    Én meg "véletlenül" megfejtettem a hiba okát azáltal, hogy a födémen, mellette ugrálva, folyamatosan hibázott a gép, így már reprodukálhatóvá vált a hiba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák