Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    válasz EG0 #1 üzenetére

    Áh... akkor lenne elfogult, ha NEM mondaná el mindezt így. Ekkor ugyanis az az olvasó, aki kevésbé van otthon a témában, nem értené meg a fenyegetés nagyságát. Eddig túlzónak gondolt egy-két barátom, akiknek ehhez hasonló történést jósoltam, pedig ők nem nagyon mondhatók dilettánsnak.
    Ettől függetlenül hasznos, jó tudni, melyik ... operációs rendszert nem fogom használni a jövőben. Ismét bebizonyosodott, hogy semmilyen kereskedelmi szoftverre nem érdemes rábízni egy számítógépet, akármilyen előnyökkel kecsegtet is (ez esetben paradox módon csupán annyival, hogy kompatíbilis a saját maga alá készített alkalmazásokkal.)
    Ha már oprendszer-váltás... Felelősségre vonható-e a Budapesti Műszaki Egyetem a bíróságon azért, mert windows-használatra kötelezi a hallgatóit a tárgy- és vizsgafelvételkor? Nincs valaki jogilag képzett fórumozó, aki tudna mondani valamit erről?

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz EG0 #1 üzenetére

    A ''markáns'' jelző önmagában még nem mondja meg, hogy pozitív vagy negatív véleméynről van szó... Bár valahogy kétlem hogy túl sokan lennének akik támogatják az MS-nek eme lépését. :DDD

    Elmulasztottam kipróbálni az MS Antispy-t mikor még volt értelme... Most már asszem még kevésbé fogok rá időt szakítani.

    Aki hülye, haljon meg!

  • WN31RD

    addikt

    válasz EG0 #1 üzenetére

    Ez nem elfogultság, hanem az újságíró ''népművelő'' állásfoglalása. A tudás felelősséggel is jár, szakmabeliként jobban átlát az ember bizonyos dolgokat, és, amennyiben erre - pl. újságíróként - lehetősége van, kötelessége felhívni a kevésbé hozzáértők figyelmét az őket fenyegető veszélyekre.
    A pártatlanság fontos dolog, de ha egy újságíró a tökéletes pártatlanság álarca mögé bújik, és mindig elhallgatja a nyilvánosság elől a - jól értesült emberként vélhetően nem megalapozatlan - véleményét, az éppúgy nem becsületes, mint akit megvettek kilóra. Sajnos ez nem ilyen egyszerű.

    Egyébként ismért gratulálok, Phix, az eddigi munkásságod a szememben nem elhanyagolható mértékben emelte a PH! színvonalát. ;)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Phix

    tag

    válasz EG0 #1 üzenetére

    Köszönöm a kritikát! Talán félreérthető volt az ominózus mondat - nem azt kívántam megmondani vele, hogy mit gondolnak az olvasók. Ha úgy írom: ''sok olvasónak megvan a markáns véleménye'', akkor is valót állítok, hiszen sok olvasóval véleményét ismerem, a mondat mégis ugyanazt jelenti - és Te sem vádolnál elfogultsággal. :) Egyébként meg kit ismersz a környezetedben, aki nem ítélné 50 év kényszermunkára a spyware-terjesztőket? No, hát erre céloztam markáns vélemény alatt... ;)

    A cikk üzenetének egyébként nem a Microsoft fikázását szántam. Érthetetlen, amit most csinálnak, az igazán lényeges az én szememben mégis az, hogy ezek az élősködő spyware-cégek úgy vásárolják maguknak a ''biztonságos'' minősítéseket, mint más a tejet-kenyeret. :(((
    Nagyon sok forrást használtam fel, míg összeállt a kép, de annyit mondhatok, hogy a végeredmény engem is őszintén megdöbbentett. Hogy a Microsofttal mi a helyzet ebből a szempontból, azt nem tudom - de ezzel kapcsolatban igyekeztem nem is bocsátkozni fejtegetésekbe. Ez előbb-utóbb úgyis kiderül.

    [ Jövő héten újabb érdekességekkel jelentkezünk a tudomány és a technika világából ]

Új hozzászólás Aktív témák