Keresés

Aktív témák

  • pufi

    tag

    Az a baj ezzel a tesztel, hogy kevesebb, mint megfelelő. Igazán nem akarlak megbántani, de valahogy már túl kellene lépni ezeken az fps bajnok teszteken. Egy büdös szavam sem lenne, ha TÉNYLEG TESZTELTED volna a procikat. Leginkább úgy, ahogy azt a készítőik a részedre átadták, tehát overclock nélkül - vagy ne add azt a címet az írásnak, hogy mire jó egy gigaherzt- . Akkor talán egy teszt-írás jó része nem arról szólna, hogy hogyan és mit sikerült beállítani 1-1 alaplapon ahhoz, hogy az adott processzor ezt az overclock teljesítményt nyújtsa. Napjainkban azért elég sok és sokféle tesztprogram elérhető, amivel legalább a közelébe érhettél volna egy objektív étékelésnek ,a szóbanforgó processzorokról. Az UT, a Q3, meg a 3Dmark2001 közel sem adhat átfogó képet e két processzor teljesítményéről. Leginkább, mert ezen programok eredményeit igencsak befolyásolja a vga kártya. Ezekkel nem fogsz objektív képet festeni a cpu-ról. EZ NEM SEGÍTÉG!! Egy 1000-res Duron egy Geforce4 Ti-vel tuti, hogy ezeknél az eredményeknél jóvel kellemesebb lesz, overclock nélkül. Ráadásul, ha már tesztelsz akkor azt lehetőleg NE a lehető ,,legbutább,, alaplapokban tedd. Ha meg unalmadban írsz cikket, akkor azt ilyen objektivitással tedd inkább a cipőfűzőkről. Legyen az a teszt írás 15 oldalas (biztos van annyi tárhelyetek) de akkor az teszt legyen. Szerintem.

    Üdvözlettel:
    Zaphod
    (még mielőtt kétségeid lennének 19 éve szerelek és programozok PC-ket.)

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz Spuds #21 üzenetére

    szerintem mielőtt elragadtatod magad, olvasd el mégeccer mit írtam. Egyébként meg nem kell programot írnom mert az van egy jó pár, csak az olyan kollegáknak, akik cikket írnak egy-egy cpu-ról, használni is kellene őket. Kb. erről szólt a hozzászólásom. A gyengébbek kedvéért.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz Loha #23 üzenetére

    ,,Szerintem nagyon jó a teszt!
    Nem csak azt kell letesztelni, hogy mit tud egy proci elméletben alapfrekin ilyen holmi Sisot Sandrákkal,,

    Én vagyok a hülye, hogy megpróbáltam egy kis objektivitást csempészni abba a megrögzött ,,csak quake-re használjuk a számítógépünket mer 200 fps-t megy,, felfogásotokba.

    Bár bízom azért benne, hogy léteznek olyanok is ezen oldalak olvasói közt, akik legalább egy kicsit felfogják amit írtam.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz karib #27 üzenetére

    Kezdük a levelem végével. Bocsi. Nem önigazolással hadakozom, csak egy párszor sikerült már olyan szintű reakciókat kapni 1-2 levelemre, hogy: mit akarsz te mit értesz te ehhez. Csak ennek szerettem volan e sorral elejét venni, sem nem nagyképüsködésnek, sem nem önigazolásnak szántam. De bevallom igazad van, ez rossz döntés volt. ok. A Sandrát nem én említettem, csak idéztem. Egyébként meg az lett volna a célom, hogy ha már irsz valamit akkor tényleg teszteld is le a két procit, valódi tesztprogramokkal, akár többel is. Igazából nem hiszem hogy sokkal töb idődet elvette volna és akkor talán látható a két platform közti memória, hdd, stb.. szerinti esetleges különbség és az valódi összehasonlító teszt. Egyébként meg egy 1Ghz-es proci a nagy átlagot nézve szerintem nem Low-end. Persze az aktualitásokhoz képest az, de ugye nem mindenkinek 2000+os xp-je, meg 3 Ghz-es P4-e van. Jelen pillanatban nekem is egy 1Ghz-es Duronom van (van is egy rakás összehasonlító tesztem, de érdekes módon Duron vs. Duron :) ) GeForce 2 MX400-al. bár, ahogy minél többször elolvasom a cikket és a reakciódat, kezdek rájönni hogy abból a szemszögből nézve ahogy te nézed, végülis semmi gáz vele. Csakhogy a címet látva egy kicsit reménykedtem egy valódi, frankó jó kis elemző tesztben. Ugyanis szerintem nem csak a High-end cuccok eredményeiből lehet okulni.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz Parci #38 üzenetére

    Az én olvasatomban egy áttekintő TESZT cikk írása során valószinű, hogy legalább a betekintés szintjén használnám minimum ezeket a progikat is:
    Aida32 (mem és 3d video teszt)
    A már emlegetett Sandra
    PcMark2002
    AMD Nbench
    Intel Applicaton Benchmark
    3Dmark2001 SE (ez volt is)
    és vannak még jó teszt programok amikkel a már szintén emlegetett objektivitást meg lehet közelíteni, és használatuk nem tart napokig, sőt az eredmények közlése sem igényel, max. 2-3 oldallal többet

    ezek mellet jöhetnek még
    UT
    Q3

    bár nem vezetek hw site-ot, de ugye ez az írás nem egy szponzorált riport volt az 1Ghz-es procikról ugye? Ráadásul e programok használata nem igényel hosszas kutatómunkát. De látom a 15 oldalas példám azért megragadt.. :)

    Örülök, hogy higgadtan reagáltál a véleményemre és ahogy látom a lényegét is megértetted. A hozzászólásodig bezárólag folyamatosan idegesített, hogy a kedves cikkírónak meg sem fordult a fejében, hogy talán ennek a nyamvadt olvasónak csak egy kicsit is igaza lehet és megfontolom (legalább egy kérdés erejéig:pl_,,...MIK azok a tesztek, amiket hiányolsz, pedig csak így tudjuk legközelebb betenni őket...,,) amit ír. Csak azt éreztem, hogy márpedig csak nekem van igazam, merthogy én egy hw site-nál cikkeket írok.

    Köszönöm.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz pufi #43 üzenetére

    bocsi, az aida-nak 2d video tesztje van. Elírtam.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

  • pufi

    tag

    válasz karib #45 üzenetére

    Na. Akkor most ott tartunk, ahol terveim szerint az első (belátom eléggé félresikerült) hozzászoláson után szerettem volna, ha tartunk. Örülök, hogy így éjfél körül sikerült megértenünk egymást. Egyébként a felsorolt programok (mint azt említettem) csak megemlítés szintűek. Valóban vannak (és használom is őket) jobbak. No. Bízom benne, hogy az elkövetkezendő írásaid során ha másképp nem, mint a mumus ott leszek valahol az emlékeidben és előtérben tartod a már oly sokszor emlegetett OBJEKTIVITÁST, még ha 2 órával többet és 3 oldallal többet is fogsz dolgozni rajta. Egyébként szerintem ezek az úgynevezett ,,nagyok,, attól lettel azok, hogy kimerítő cikkeket tudtak és tudnak írni bármiről. Ha már eccer írnak róla. És szerintem ez a lényeg: ha már egyszer írok valamiről, annak legyen IGAZI ÉRTELME.

    Hogy miért kötözködtem? Mivel az általam (illetve cégem által) készített hw site-on kiemelt helyen javaslom a prohardver cikkeit, írásait érdekel, hogy valóban mit is ajánlok.

    Tényleg örülök, hogy sikerült végre megértenünk egymást.

    A cél maga az ÚT (ősi buddhista tanítás)

Aktív témák