Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Mustaros #7 üzenetére

    Ami azt illeti, hogy pont hogy igen. A Razer Blade egy klasszikusan olyan masina, aminek semmi de semmi értelme nincs CPU+dGPU kivitelben. Ahol annyira kritikus a fogyasztás és a hűtés, mint egy tabletben, ott sokkal jobban teljesít egy APU.

    Oda leginkább egy kövér IrisPro-s Skylake kéne tuningolt RAM-mal és max 1366*768-as felbontással, vagy egy Kaveri/Carrizo szintén tuningolt RAM-mal. (Inkább egy AMD APU, ha játékokra kerül a sor.)

    Beszélgettem az ASUS hazai képviseletétől egy arccal, aki maximálisan megerősített abban, hogy tökéletesen tisztában vannak vele, hogy nonszensz konfigurációkat árusítanak, de erre van igény; ezt veszik az emberek. A GeForce 920 abszolút haszontalan, de a 940 is kétséges létjogosultságú. Ma már egy i5-ös Skylake vagy egy jó AMD APU lenyomja őket grafikus teljesítményben. De ha a polgár bemegy a madaras teszkóba, akkor azt a gépet fogja venni, amin van zöld matrica, és rajta van, hogy (2GB VIDEO), mert hogy az majd jó lesz játékra is biztos. Média Marktban is hallottam már eladó szájából akkora baromságot, hogy majdnem hangosan felröhögtem.

    Tudatlan eladók ajánlanak hozzá nem értőknek dolgokat. Az utóbbival nincs is semmi baj, nem kell hogy mindenki értsen a gépekhez, de az előbbire meg nem érdemes hallgatni, mert ő nem abban érdekelt, hogy a legolcsóbb, neked megfelelő cuccot vedd meg. Hanem azt, amiből nekik sok van raktáron, és tudja hogy rájuk fog rohadni.

    És igen, a Maxwell egy nagyon jól sikerült széria, már ami az energia hatékonyságot és teljesítményt illeti, de a konkurencia nincs annyival mögöttük, mint amennyire hanyagolva vannak. AMD rosszul tette, hogy Tongára nem épül középkategóriás mobil GPU, pedig az már sokkal közelebb van Maxwellhez perf/watt mutatóban. De az összes 940-ig terjedő NV-s noti 30-40k-val olcsóbb lehetne, ha egy top Carrizo lenne benne 1866-2133 MHz-es RAM-mal, és kihagynák a dGPU-t ahogy van.

Új hozzászólás Aktív témák