Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eMM

    csendes tag

    válasz afterburner_ #14 üzenetére

    Sziasztok!
    Két napig bújtam a fórumokat, de nem sikerült igazán megoldást találnom (elnézést, ha olyat kérdezek, amire korábban érkezett már válasz.)

    Két és fél évig használtam elég rendszeresen a Canon iP4600 PIXMA nyomtatót (2009 07) nagy megelégedéssel minden nagyobb gond nélkül. A gyári patronok kifogyása után végig az ezPrint utángyártott patronjaival etettem az eredeti chipeket átrakosgatva.
    Nemrég egyik este még nyomtattam vele, másnap reggelre teljesen megbolondult.

    1. Sehogy sem akarja elfogadni a piros tintatartályomat. 3-at próbáltam bele és 2 féle chippel és ezek kombinációival. Egyszer folyamatosan égve marad a tartály végén a piros fény, másikkal meg villog, de ugyanaz a hibaüzenet ” Hiba történt. Egy tintatartályt nem lehet felismerni.” A nyomtató elején felváltva villog a zöld és a narancs kétszer (2x)
    2. Ezután kiír egy hibaüzenetet: „Szolgáltatáshiba 5100.” Kapcsoljam ki be, és ha ez nem hoz megoldást nézzek utána a kézikönyvben (amiben semmi hibakóddal kapcsolatos megjegyzés nincs) Erre tizenötöt villog az alsó narancssárga Led. 15 villogás.

    Szervizesek szerint „nem lehet megcsinálni.“ Az egy dolog hogy ők nem tudják…
    az még nem jelenti azt, hogy nem is lehet. Ezért kérdezem tőletek, hogy hogyan lehet?

    Másik, hogyha veszek egy újat 26 ezer áfás forintért, akkor is megszűnik a garancia, mihelyst nem eredeti –méregdrága tintatartályt rakok bele. Így szerintem nincs sok értelme újat venni. Mert az árából így is vehetsz két használtat… (10-15ezer állapottól függően. Eredeti patronszett: kb 7-8 ezer Ft)

    Van tisztázó kérdésetek? Mit kell tudjak? Mit tehetek, és hogyan?

    Köszönöm válaszaitokat, hiszem, hogy másoknak is sokat segítetek vele!
    Üdv: eMM

    (Esküvő) Filmezés-vágás, lelkigondozás... www.ellel.hu

  • eMM

    csendes tag

    válasz eMM #57 üzenetére

    Hibaüzenetek Canon Nyomtatókhoz ez hasznosnak tűnt:
    LINK

    Tehát a felváltva villogás azt jelenti: Vidd a szervízbe...
    A 15 pedig: cserélj tartájt... csak már 3 tarály és 2 chip bánta...
    Vannak itt követelések... :W
    HELP!!

    [ Szerkesztve ]

    (Esküvő) Filmezés-vágás, lelkigondozás... www.ellel.hu

  • eMM

    csendes tag

    A szívásnak vége! Éljen a jó és megbízható szakember, aki átlát a Canon faramuci kis agyán... :C 5000Ft-ért véget ért 1 hónapos kínszenvedésem...
    Nem kellett új Nyomtatót vennem, sem használtat...

    Őt keressétek!

    Még egyszer köszönöm!
    :))

    (Esküvő) Filmezés-vágás, lelkigondozás... www.ellel.hu

Új hozzászólás Aktív témák