Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Sidaries #12 üzenetére

    Hát lehet hogy felesleges vitatkoznunk, de sztem nem érted meg jól amit mondok. Lehet én nem fogalmazok elég jól, nemtom.

    De egyszerűen nem jók a hasonlataid. A világ alapvető természeti törvényei végesek, mint ahogy maga az univerzum is véges. De ha ezeket még nem is fogadod el akkor, sem jók az hasonlataid. Mert mint mondtam nincs értelme azt mondani hogy lehetséges az időutazás csak jelenleg ellentmond neki minden megközelítése, mert amennyiben ellentmond akkor nem mondhatunk mást. Nemtom ezt hogy szemléltessen neked jobban. Itt nem tudjuk megmondani azt sem hogy miért tévedhetnénk, ergo nincs egy valszám ami megmondja hogy pl mennyire valószínűtlen az élet pl a Marson. Itt az van hogy az egész fizikai tudásunkat és logikai ismeretinket ha bevetjük, teljes mértékben negatív válasz jön arra hogy lehet e időutazás. Ilyenkor értelmetlen feltételezni, csak azért mert hátha mégis.
    Nemtudom mennyire foglalkoztál fizikával, de ha elolvasod az ezekre vonatkozó felfedezéseket, akkor neked is egyértelmű lesz hogy miért lehetetlen teljesen. De ha erre nincs időd, akkor csak próbáld levezetni logikailag. Rá fogsz jönni hogy nem lehet. A logika összefüggései pedig a legalapvetőbb ismeretünk a világról. Ez alapján vetünk el mindent amit el lehet. Ha ezt is megkérdőjelezzük akkor azzal mindent megkérdőjelezünk.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák