Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Inv1sus #12 üzenetére

    "Akár a windowsban, akár a böngészőben lehetne nagyítani a betűkön, nem kell ezért kisebb monitort venni."

    Már maga ez a mondat kifejezte, hogy ez mennyire nem működik rendesen. Mert, ha Windowsban már beállítottam a "betűméretet" (valójában egy kamu-PPI-t), akkor a böngésző vajon miért nem veszi ezt figyelembe magától? Mondjuk az IE figyelembe veszi, de az összes többi szarik bele. És még egy rakás más alkalmazás is. És ha Win7/Vista úgy véli, hogy az alkalmazás nem PPI-tudatos, akkor meg felnagyítja az ablakot pont ugyan olyan homályos elcseszett-cleartypeos borzalomra, mint ha natív felbontás alatt használnád a monitorodat. Illetve, van amelyik alkalmazás azt állítja, hogy ő figyelembe veszi a PPI-t, aztán jól nem fér ki itt-ott egy két GUI elem. Ez most a rideg a valóság.

  • ddekany

    veterán

    válasz N€T0X|N #32 üzenetére

    Szerintem meg nincs sok értelme a 1920x1200 24"-nak (gondolom kb akkora a tied) a legtöbb ember számára. Sokan már a 22"-es szélesre is panaszkodnak, hogy túl nagy, nem látják át. Megjegyzem nekem pont 1920x1200 24" van, mert IDE-khez jó meg ilyesmikhez.

    A magas PPI-s monitoroknak lenne értelme viszont, és ott 1920x1200 semmi, kb. 9"-ra elég. Csak ehhez meg szoftver oldalról szar a támogatás (bár Win8 Metro állítólag már jobb lesz, csak kérdés hogy ki fog Metrót használni nem-pad gépen). Amúgy a weboldalak szempontjából, egy mondjuk 18.5" 3840x2160-es kijelző olyan, mintha 18.5" 1366x768 lenne, azaz a PPI emelés a weboldalak felépítésén nem változtat. De hát ott már most is jobbára nem technikai korlátok játszanak, mint pl. hogy hosszú sorokat kellemetlen olvasni, és hogy a hasábolás nem fér össze a görgetéssel (v.ö., az újság lapokra osztott médium, nem görgetett).

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz Cyberpunk #40 üzenetére

    "CRT-t csak IPS-re cseréld ha teheted."

    Nem egyértelmű. Nekem mikor néha egy trinitron képcsöves CRT-t használok, az a mellbevágó, hogy mennyire természetes/mély rajta a fekete. Filmeknél ez üt, számomra legalábbis. Viszont az IPS feketéje az... szerintem ocsmány. Az IPS glow miatt. Megkockáztatom, hogy ebből a szempontból rosszabb mint a TN. xVA-s LCD ebben sokkal jobb. Persze ott meg a középen sötétedés a gáz... de szerintem az esztétikailag kevésbé szembeötlő. Funkcionálisan mondjuk zavaró, miután az ember rájött, hogy sötét képnél oldalra kell dőlni...

Új hozzászólás Aktív témák