Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheSaint

    aktív tag

    Először is:
    Bármelyik kft. bocsáthat ki kötvényeket, ha valakik hajlandók azt megvenni. Ehhez kell engedélyt kérni a pénzügyi felügyelettől, aki nem az üzleti tervet, stb.-t vizsgálja, azt majd a hitelezőknek (befektetőknek) kell megvizsgálni (!!!!!!!), hanem azt, hogy a kibocsátás törvényi feltételeinek (prospektus megírása, azok alaki kellékei, stb.) megfelel-e. Ha igen, megadja az engedélyt és majd a piac eldönti, hogy akar-e venni a kötvényből. A felügyelet nem mondhatja azt, hogy ne bocsáss ki 10 milliárdért kötvényt, mert miből fogod kitermelni! Az, hogy ez jó dolog, vagy sem mindenki döntse el maga...

    Másodszor:
    A Quaestor esetében az összedőlés csak idő kérdése volt, semmi más. Amint nem tudtak több tőkét bevonni, mint amennyit törleszteniük kellett, eljött a vég. Ha valaki annyit utánajárt volna, hogy a teljes kötvénykibocsátás és éves árbevétel adatait megnézi már azonnal láthatta, hogy sántít a dolog.

    Harmadszor:
    Sajnos a fenti utolsó mondat fogós, mert a magyar társadalom nagy része pénzügyi analfabéta, annyit láttak, hogy itt magasabb szám szerepelt a kamat mezőnél mint máshol. Ha megkérdeztek volna tőlük néhány alapfogalmat (kamat, hozam, stb.), arra sem tudtak volna válaszolni. Hasonló volt a helyzet a devizahitelezés esetén... (Ja és igen, nem volt kötelező devizára autót venni, még ha nem is volt normális forinthitel....)

    Végül:
    Van az ügynek egy érdekes része, amit máig nem feszegettek sehol: A Hurria 2013 évi mérlegében 32 milliárd hosszú lejáratú követelésállománya van a kapcsolt vállalkozásai felé. További 12 milliárd rövid lejáratú. DE 45 milliárd kötvény tartozása van, de ami a legérdekesebb az hogy ezt mind a hosszú lejáratúba tette, ami kizárt, hiszen hosszú lejáratú csak az lehet ami december 31-hez képest egy éven túl jár le. Mérleghamisítás...

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz air #46 üzenetére

    Természetesen pilótajáték volt az elejétől kezdve, és még most sem bukott volna ki, ha nincsenek a hirtelen magas kivétek. "Nagyjaink" biztos benne voltak, lehet, hogy valami hatalmi játszma volt, ezért is fingatták ki őket a hirtelen kivétekkel. Viszont, hogy ez a kárpótlás milyen indíttatásból jött, az rejtély. Talán zúgolódtak az alsóbb szinteken? Lesznek még érdekes fejlemények, az biztos...

    [ Szerkesztve ]

  • TheSaint

    aktív tag

    válasz nyunyu #103 üzenetére

    Ez így volt. Nekem akkor még FHB-s kamattámogatott hitelem volt 2005-ben vettem fel 5,45% kamat +1,5% kezelési költség címen. 2009-ben szépen megemelték 7,15+1,5%-ra.... Pedig akkor már a jegybanki alapkamat is csökkenő pályán volt, gyakorlatilag azóta folyamatosan csökkent. Veszekedtem egy sort a bankkal, de a lényeg az volt, hogy joguk volt hozzá és kész (még csak nem is próbálták piaci vagy egyéb indokkal alátámasztani...) Az első adandó alkalommal ott is hagytam őket és kiszálltam.

Új hozzászólás Aktív témák