Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devil-k

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #15 üzenetére

    "A projektorok sosem fogják átvenni az otthonokban a TV szerepét, mert mindig sokkal drágábban, és kevesebbet kínálnak a nehezen tolerálható hátrányaik mellett."

    Nem is kell, hogy átvegye. Én a vetítőn nem nézem a híradót, meg a National Geographic-ot, csak filmezek, vagyis mozizok.

    Milyen nehezen tolerálható hátránya van? Mire gondolsz? Érdekelne.

    "Olyan mintha a projektor szegmensben megállt volna az idő 10 évvel ezelőtt..."

    Miért, mert nincs benne minden bugyuta SMART?

    "vagy csak már lemondtak a home szegmensről teljesen és a prezentációs piacban gondolkodnak,"

    Nagyon nem vagy képben a vetítőkkel kapcsolatosan. :N

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

  • devil-k

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    Itt láthatsz megoldásokat, hogy milyen szépen és igényesen el lehet rejteni (és az adott szoba részévé tenni) a vetítőt és a vásznat. Egy 80" méretű TV jobban uralja a teret, mint egy vászon és vetítő.

    Aki vetítésre adja a fejét, annak számolnia kell a sötétítéssel és a lámpaköltséggel. Ezek nélkül felesleges is belevágni. A moziban sem világosban ül az ember.

    "Le vannak maradva, mert a TV-s, számítógépes, tabletes, mobilos szegmensekben jelenleg és már jó ideje a 4k bevezetése a cél, míg a projektoroknál van, hogy még a 720p alatti megoldásokat próbálnak rásózni az emberekre, persze csillagászati árcédulákkal. Azt hiszik, hogy a nagy képátló elég a vásárlóknak."

    Ekkora nettó hülyeséget rég olvastam már, amit most írtál. A "best buy" vetítő jelenleg a BenQ W1070-es, ami 220.000 Ft és FHD.

    És mit érsz vele,hogy a TV-d, mobilod UHD-s? Mit fogsz rajta nézni? Mert tartalom még nem igazán van hozzá, az is fix. 2015 karácsonyára ígérik az első 4K filmeket. Az emberek az alapvető nézési távolságokat sem tartják be, illetve a FHD TV-iken sem BD-t néznek (hanem minden kókányolt vackot), de már mindenki 4K-ra akar váltani.

    "Elég csak benézni a kisebb, nagyobb elektronikai áruházakba és jól látni, hog 10-ből 9 nem tart projektort, de még a nagyoknál is csak 1-1 készülék van, mert a kutya se keresi."

    Aki tényleg vetíteni akar, az nem a MM polcain fogja keresni ezeket a termékeket, ahogyan a Ferrarit sem árul minden szalon, csakis megrendelésre.

    [ Szerkesztve ]

    - mozi bolondéria -

  • Borisz76

    veterán

    válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    "Ilyen hátrány pl. hogy kell hozzá vetítő "vászon" ami újabb nagy költség, nem épp esztétikus, és a sötétítés, ami gyakran csak drágán megoldható. Az ízzó cseréjének extra költségéről nem is beszélve."

    Az egy dolog hogy vászon "kéne" hozzá mert sokan vannak akik a falra vetítenek.

    De a vetített kép "elhelyezése" is problémás lehet....
    Pl.: Az albérlet ahol most lakom.
    1. fal - ajtó középen
    2. fal - ajtó középen
    3. fal - nagy ablak az utcára
    4. fal - pucér fehér tapétázott

    Pont a nagy üres fal a szoba hosszabb oldala.
    Egy házimozit pedig érdemes hosszára rendezni.

    Úgyhogy most az 1 ajtó előtt ülök és nézem az ablak elé helyezett állványon lévő 55"-os TV-t.
    Az ablak egyik szárnyát éppen ki tudom nyitni a TV mellett.
    Egy kép a szobáról.

    Így is mindössze 2 méterre vagyok a Samutól....

    [ Szerkesztve ]

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • geekthink

    csendes tag

    válasz Tigerclaw #19 üzenetére

    Szerintem a TV és a projektor nem konkurens termékek. Mindkettőnek megvan a maga felhasználási területe.

    Olcsón is meg lehet úszni a dolgot. Én 80e-ből hoztam ki két méter fölötti képátlót a nappalimba. Ehhez elég drága tv-t kellett volna vennem...

    (ikeás 200*195cm fehér, feltekerhető sötétítő függöny - a saját oldaluk szerint is - használható vászonként. 10e ft; Sony Bravia VPL-AW15 70e ft használtan. Izzócsere 10-15e lesz majd, de csak filmekhez használom, egy darabig nem lesz rá szükség).

    “We are what we repeatedly do. Excellence, therefore, is not an act, but a habit.” – Will Durant

Új hozzászólás Aktív témák