Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    Nem tudod megjavítani. Ez ilyen. Az online "újságok" még rá is játszanak, direkt olyan témákkal hozakodnak elő, amiről tudják, hogy majd összegyűlnek fikázni alatta az emberek, de legalább jön a kattintás. Ilyen mostanában a tanár vs szülő (általában a tanárokat védem), ilyen most a The Last of Us 2, ilyen a motorosok vs mindenki más, autósok vs mindeni más, és még lehetne sorolni. Direkt erre építenek a szolgáltatások, a hírportálok.

    FB ismerősök. Már többször leírtam itt, hogy ugyan úgy szétválasztotta az embereket (sőt, jobban!), mint ahogy az ember szeret csoportosulni a közvetlen környezetében is.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Na, ez azért felkeltette az érdeklődésem. Én, mint nagy IT-s mindig is úgy voltam vele, hogy információfüggő vagyok, és az tök jó, tök normális, és kérem ide.
    De így ahogy leírtad bizony ez marhaság. Nem kell mindent tudni, nem kell mindenről tudni. Az albérletemben nincs TV előfizetés, csak net. Tök jó. :)
    Bizony ettől a sok mindentől (pláne a gyilkosos dolgoktól, illetve hogy lószart nem tesz a rendőrség a cslaádon belüli erőszak ellen, az állatkínzás ellen) tartsa magát távol az embr. Attól még el lehet menni tüntetni a családon belüli erőszak témában, vagy az állatkínzás témában, de nem kell ezeket lesegetni napkon át a neten, a TV-ben.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz #89309696 #59 üzenetére

    Én is állatvédő vagyok, és én is rossz zsemmel nézem, ha nem úgy bánik az állatával, ahogy én az enyémével. De ez egészségtelen. A gyereknevelés detto ugyan ez. Olvassák a neten a sok információt, hogyan legyek tökéletes anya, elolvas 100 könyvet (tényleg kell ennyi?), aztán olyanok alakulnak ki belőle, mint az öcsém feleségének a hülyesége, hogy a gyereknek nem mondunk nemet, mert sérti az önbizalmát. Olyan is volt (3 évesen jött a családba).
    Hát az öcsém mondott nemet a fogadott gyerekének (ugye ez ugyan az), én is neveltem picit, tök klassz gyerek lett belőle. Boldog, önbizalommal teli, társaival végtelenül türelmes.

    Szóval sok minden hiányzik az emberek életében. Itt a suli rendőrség. Az én koromban (36 vagyok) mi is röhögtünk, ha valaki kicikizte a tanárt, vagy beszólt neki, de ha túllőtt a célon, akkor helyrepofoztuk (néha szó szerint). Na ma ez hiányzik. Apa nélkül nőnek fel, nem mondanak nekik nemet, aztán azt hiszik, mindent lehet. És igénylik is azt, hogy mindent lehet. A neten pedig sok mindent lehet.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Új hozzászólás Aktív témák