Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lezso6 #6 üzenetére

    Az igazi power user Gentoo Linuxot használ.
    És nem is működik neki rendesen az NTP ;]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lezso6 #21 üzenetére

    Az ntpclient nem tudom, hogy mit takar*, de az, hogy megjelent a drift fájl, határozott pozitívum, mert az azt jelenti, hogy a háttérben folyamatosan fut már az ntpd folyamata, és ebbe a fájlba rögzíti a szerver órájának csúszását a beállított NTP szerverekhez képest (talán egyértelműbb lenne jitternek nevezni), amely adatok alapján később magától is tud majd korrigálni.

    A minél pontosabb idő kulcsa olyan NTP szerverek használata időszinkronizálásra, amelyeknél a stratum a lehető legalacsonyabb (stratum 2 az elvi minimum forrásra NTP-nél, hacsak nincsen kéznél egy atomóra), ennek érdekében érdemes forrásként több UTC(k) szervert beállítani, innen válassz ki pár európai szervert, ezek mindegyike egy folyamatosan monitorozott pontosságú hardveres forrásra (annál a párnál, amit megnéztem, ott éppen céziumos atomóra volt) épít.

    * az ntp.org platformfüggetlen referenciaimplementációját ismerem csak működés közben (és azt is csak Windows alatt), ott ilyen nevű segédprogram nem létezik, ntpq, ntpdate és ntpdc ellenben igen idő helyi/távoli lekérdezésére/beállítására

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lezso6 #37 üzenetére

    Egy "alapos" NTP kliens és szerver között csak annyi a különbség, hogy az utóbbi figyel a 123-as TCP és UDP porton is, maga az időszinkronizálás megegyezik, ebbe olyasmi tartozik bele, mint
    * több beállított NTP forrásszerverrel való rendszeres kommunikáció (pár másodpercenként)
    * a hibásnak tűnő (többiektől nagy eltérést mutató) forrás átmeneti kizárása a pontos idő meghatározásából
    * a belső óra pontosságának monitorozása, az óra frekvenciahibáinak rögzítése drift fájlba
    * a fentiek (kapott idő, drift fájl) alapján a rendszeróra rendszeres tekergetése, vagy ha az OS lehetőséget ad rá megfelelő kernel API formájában (a Linux és Windows igen), akkor a rendszeróra ritkán történő tekergetése, mellette az API-n keresztül az óra pontosságáról rendszeresen információ szolgáltatása a kernel számára, ami az alkalmazások számára már az eltéréssel korrigált pontos időt adja vissza.

    Ez egy eléggé egyszerű kliens, egyetlen forrásszervert támogat, az óra pontosságát nem ellenőrzi, időnként lekérdezi a szervert, és amit kap azt vakon elhiszi és beállítja (legalább támogatja a kernel API-s finomhangolást). Nem tudom, nézted-e a naplóit, hogy sikeres volt.-e a lekérdezés/óra beállítása (nem túl sok ellenőrzés van a kódban), milyen NTP forrásszervert használtál és milyen gyakorisággal ment a lekérdezés.

    A másik csomag mögött az NTP referenciaimplementáció van, szóval bár a beállított NTP forrásokat még átnézném a helyedben, mostantól kezdve valószínűleg nem lesz probléma a PH órájával.

    Ha van 1-2 óra elégetésre szánt időd, akkor itt van egy rövid leírás az NTP működéséről (bár tartalmaz elavult információt, mint például a Windows támogatottságról, ami ma már teljesnek nevezhető).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lezso6 #40 üzenetére

    Az idő azért mászik el, mert virtuálizálva vannak a gépek.
    És ahhoz mit szólsz, amikor ugyanazon a hoston az egyik guestnél elmászik az idő, míg a többinél pontos állandó időszinkronizálás mellett? :D

    kiderült az ntpclient csak egy kis semmiség ami egy ntp_date parancsot hív a konfigurációban megadott paraméterekkel, s ennyi
    Akkor sokkal korrektebb volt, mint az általam linkelt ntpclient, bár tényleg nem tökéletes.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    nagyúr

    válasz lezso6 #45 üzenetére

    A system logba mennek a bejegyzései alapértelmezetten. Ha külön naplót szeretnél használni, akkor ntpd -l logfile paraméterezéssel indítsd el a szolgáltatást.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák