Új hozzászólás Aktív témák

  • hellomi

    tag

    válasz D1Rect #22 üzenetére

    Az a cég, ahol én dolgozok, 3.4-4% között dolgozik.
    Ebből az összegből az én részem, mint értékesítőé 35%.
    Pl.: 20M lakás, átlagos 3.6%-os jutalékkal 720.000Ft, amiből én, mint értékesítő kapok 252.000Ft-ot.
    A fennmaradó részből a cég fizeti az irodák fenntartását(3db elég nagy iroda), a hirdetéseket, a hirdetések kiemelését, a molinókat, táblákat, számítógépeket, nyomtatókat, ügyvédeket, könyvelőt, reklámköltséget, adókat, stb.

    Az én részemből fizetem az adókat(mint egyszemélyes Kft. dolgozok, tehát iparűzési adóval együtt 11.8% minden bevétel után, plusz a nyereségem után még osztalékra is fizetek, plusz TB, nyugdíjjárulék, stb, telefonszámla, üzemanyag a rengeteg utánajárás miatt, onnan indulok, hogyha van egy átlagos hónapban 600.000Ft jutalékom, abból a végén nekem marad kb 240.000Ft).

    Most hogyha ez nem 3.4-4% között lenne, hanem 2%, tehát a felére esne le, akkor kb havi 120.000Ft-ot tudnék keresni. Heti 60-70 óra munkával. Azért köszönöm szépen, inkább elmennék utcaseprőnek. :U

    Ráadásul akármelyik nagyobb multi, vagy hazai nagy cég, amelyik értékesítőt, salesest alkalmaz, kb egyik se ad 150-200 fölötti nettó alapbért, ahhoz hogy elérj egy 300 körüli, vagy afeletti nettót jutalékkal együtt, el kell, hogy teljen 1-2 év, úgy, hogy minimum heti 60 órát dolgozol és annyit vezetsz, hogy belebolondulsz. Már amelyik cég ad autót és fizeti az üzemanyagot. Mostanában egyre több cég várja el, hogy saját autóddal dolgozz, és csak üzemanyagot fizet NAV norma szerint. Se kopás, se gumizás, se olajcsere, semmi, úgy, hogy heti 1500-2000km-t elvárják, hogy menj az autóddal.
    Szánalmas. :(

    ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

Új hozzászólás Aktív témák