Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Szerintem a Bill-hez hasonló emberektől csak tanulni lehet és felnézni rájuk, még akkor is, ha nem "hibátlanok". Egy ember, aki tizenéves korától gyakorlatilag a hobbijának él szenvedélyesen és fanatikusan, kihasználva minden lehetőséget és esélyt valami újat tesz le az asztalra, ami sokmillió ember életét teszi könnyebbé, konfortosabbá, kikerüli a csapdákat, használja a talentumait, az eszét, tudását, készségeit, és gyakorlatilag egy garázsból indulva felépít egy szoftver-birodalmat a nulláról. Visszavonulása után pedig kész átadni a stafétabotot olyan embereknek, akik a kezdetekkor még sehol sem voltak és rájuk bízni az egészet, aztán jótékony célokra felhasználni a vagyonát, elismerni az évekig a sajtóban ellenlábasként-konkurensként feltüntetett versenytársak érdemeit, hozzáértését, kifejezni feléjük a tiszteletét, háláját aztán rávenni másokat is ugyanezekre... Szerintem és azt hiszem sokan mások szerint is egy ilyen ember megérdemel egy "pirospontot" és tök jogosan. Én tisztelem, ha leköpnek is érte. Hány ember mondhatja el ezeket magáról, ha őszintén magába néz? (Akár kicsiben a privát, mindennapi életében) És a milliárdosok közül hányan teszik meg ugyanezeket? Szerintem becsülendő. Egyébként Bill és felesége irdatlan vagyonokat osztott szét még az "aktív" éveiben is egyetemeknek, kórházaknak, középiskoláknak stb. noha előtte megesküdött, hogy nyugdíj előtt nem kezd pénzosztásba, ne is jelentkezzenek. Már az anyja Mary Gates is a United Way jótékonysági társaság igazgatósági tanácsának a tagja volt a 70-es évektől, amikor Bill még épphogy csak basic-ezett. Az egész Gates családra jellemző a hozzájuk képest szerencsétlenebb sorsú emberek segítésére irányuló törekvés. Én azt mondom több ilyen embert. (Sajnos csak pár jut egy évszázadra általában..)

Új hozzászólás Aktív témák