Új hozzászólás Aktív témák

  • #64791808

    törölt tag

    válasz lúzer #22 üzenetére

    Néhány éve volt "Érvelés- és tárgyalástechnika gyakorlat" órám az egyetemen, és a félév végi feladat az volt, hogy páronként választani kellett egy témát, ami ellen és ami mellett a pár egy-egy tagjának érvelnie kellett.

    A mi témánk az volt, hogy "Magánvagyon és testi épség védelme esetén legyen jogos az önbíráskodás".

    Magyarán ha valaki rámrúgja az ajtót, hogy minden pénzt ide, és én a szeme közé engedek egy baltát, akkor kisnyúl van, és nem 8 év fegyház. Én érveltem mellette.

    Megdöbbentő, hogy mennyien hördültek fel, és habzó szájjal fújoltak, hogy ilyet nem lehet, ez baromság, stb. Értem én, értem én... osztán ugyi "ha a te anyád torkát vágják át ötezeré', vagy végig kell nézned, hogy az orrod előtt ellopják a kocsidat, majd újratárgyaljuk".

    Egyébiránt érdemes megnézni a "Megy a gőzös" című filmet, mert egyrészt mulattató, másrészt viszont remekül illik az ország értelmi színvonalához. Károgunk, bömbölünk, de a játékszabályokat senki nem tartja be. Mi több, lassan nincsenek is játékszabályok.

    Egy kicsit bosszantó.

Új hozzászólás Aktív témák