Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gicz

    addikt

    Én most gondolkodtam tablet vételen, régen volt és szerettem rajta böngészni kanapén, ágyban stb. Azt reméletm a márciusi eseményen frissíti az apple a sima ipadet új procival, hát nem kellett addig várni, cserébe nyilván drágább lett... Nem is tudom talán az iphone 6-6S volt az utolsó ami nem drágult ilyen jelentősen, csak pár ezer fonrinttal? Ma elmentem megnyomogatni egy surface book 2-t meg egy surface pro 6-ot.

    Azon gondolkodom, hogy a 2013-as retina 15" macbook megy eladásra, és kiegészítve inkább lesz egy surfaece pro 6. Notebookra annyira nincs szükség, de azért jó hogy van rajta SD hely, fut az asztali lightroom ilyesmi. Kár az Apple -ért, hogy tech cégből átmentek pár év alatt pénzgyárba. Szerettem a cuccaikat, 2009 óta iphone-om volt, idén lett helyette oneplus. Szegény macbook is erre a sorsra jut :(

    [ Szerkesztve ]

  • Gicz

    addikt

    válasz nozs23 #28 üzenetére

    Hát ezzel azért szembeszállnék, emlékszem ikon 200 csomaggal anno 125 ezer volt a 4S, az 5 már 169, a 6 plus volt talán 220, ugyanabban a csomagban.

    Aztán már függetleneket vettem, 7 plus 330 volt, 8 plus nekem kimaradt mert X lett, az 390 ezer, aztán idén a XS max már 440 ezer. ( Az aktuális évi csúcsmodellből a nagyobbik árakat nézve)

    Tehát 7 plus független alapmodell 330 ezer, XS max már 440, és itt mondtam azt h elegem van belőlük. Laptopok is, az alap 15" ma már 800 ezer, 2013-ban azét 600 körül volt.

    Oké, dollár meg árfolyamkockázat meg kisfaszom, DE, iphone X 1000 dollár beharangozott ár itthon 390 ezer, Galaxy S10 plus 1000 dollár beharangozott ár itthon 310 ezer. Az apple 1000 dollárja miért drágább 80 ezer forinttal? :W Szóval ja, 9 év iphone után elegem lett, úgy érzem egyre lehúzósabbak sajnos, pedig szerintem amúgy jobb a telefon, jobb a rendszer, nekem jobban kézreáll, és az apple watch is iszonyuan hiányzik. Ja, watch tavaly 125 a nagyobbik az apple.hun, idén 150.... nincs drágulás

    [ Szerkesztve ]

  • Gicz

    addikt

    válasz nozs23 #48 üzenetére

    Csak hosszútávon leírtam, hogy mi mennyi volt amiket vettem. 7 plus 330ezer független, XS max 440 ezer, azért nemond, h nem drágult. És direkt nem a 8 plust mondom, hanem az aktuális évi legnagyobb modell alap verzióját. Jó működik a gumicukor stratégia, úgy lesz olcsóbb termék, hogy behoznak gölé egy még drágább kategóriát. Közgazdász a vezér nem egy tech érdeklődésű ember, ez látszik :)

    [ Szerkesztve ]

  • Gicz

    addikt

    válasz kchris78 #50 üzenetére

    Igen, igazad van, de én mint egyszerű user azt látom, hogy samu 1000usd=310 ezer, Apple 1000 usd=390 ezer.

    6 éves a nyomorult retina 15" gépem, szeretm meg minden, de mire cseréljem? a 6 magos thermal throttlingolo "pro" gépre, a beporosodó butterfly gombokkal (elég vékony volt a sima reina széria nem értem miért kell még 1 milit lefaragni a szar gombok meg a throttlingolo proci árán) vagy a 2016 szériára aminek tervezési hiaba miatt rövid az lcd szalagkábele, mind szakad és a kijelzőt egyben cserélhetem a laminálás miatt 200 ezerért? Basszák meg komolyan, megvenném a szarjukat ha az egy jó szar lenne, ahogy eddig is tettem. Most van egy galaxy watchom, az apple watch mindenben jobb volt, ez egy 1 órás ketrecfoci alatt kiirta, hogy 150 kalóriát égettem és 60 volt a pulzusom, pedig úgy volt a kezemen ahogy írtam, feljebb, nem a csuklón és szorosan, de kicsit megizzadsz és vége, nem mér pulzust. kifizetnék a samsungnak is 150 ezret az órára nem 90-et csak legyen JÓ....

    [ Szerkesztve ]

  • Gicz

    addikt

    válasz kchris78 #53 üzenetére

    De érted, egy 800 ezres laptopn ne legyen már rövid a szalagkábel.... :(
    Igen, Watch S4 szerintem sokkal jobb döntés volt mint a galaxy watch. Remélem a kövi samu széria jobb lesz, nem akarok már apple cuccot venni amíg magukhoz nem térnek, akkor sem ha úgy gondolom, hogy azok jobbak. Viszont a Oneplus 6T-vel kifejezetten meg vagoyk elégedve az iphone X után, ez tényleg elég smooth, nincs menüben akadás stb, akksi idő is baromi jó, és kellett már a dual sim nagyon, így is kell még külön céges telót vinnem magammal, mert abban van a teszt sim :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák