Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Macika66

    addikt

    válasz Rick4 #910 üzenetére

    Jogos! :)

    De Te is olvasod, látod, hogy akik elindítják ezeket a folyamokat, szinte mindig tájékozatlanok. És az ilyen tájékozatlanok hangolják a többi tájékozatlant a témában és már összeállt a fikázó-csapat.
    Nagyon kevesek veszik csak a fáradságot (emiatt :R Neked!), hogy tájékozódjanak, utána olvassanak a témában, hogy legyen/lehessen saját véleményük.

    Eklatáns példája, hogy nincs OIS az OP5 kamerájában.

    AZONNAL jön a bégetőkórus és földbe döngölik.

    Az, hogy utánaolvassanak, hogy az EIS (ami az OIS helyett van) egy giroszenzor által vezérelt, az analóg OIS-nél SOKKAL érzékenyebb stabilizációs eljárás, az nem megy. Pedig jó lenne.

    Félreértés ne essék, NAGYON felháborító, hogy a 4k videonál nem működik megfelelően az EIS, de mivel ez szoftveres okosság, a remény megvan rá, hogy javíthatják.
    Amúgy meg a FHD@60 szerintem a létező legjobb formátum mobiltelefonnál. MÉG elfogadható / kezelhető az adatmennyiség, a minőség pedig megközelíti a broadcastingot.

    Lassan 3 éve van 4k videofelvételre alkalmas készülékem (a Note4-gyel kezdődött), azóta nem használtam egyszer sem ezt a lehetőséget, mert még csak megnézni sem nagyon tudom, egyszerűen nem érzem szükségét az otthoni multimédia-parkom átalakításának, korszerűsítésének.

    Innentől félig OFF.

    Igazán akkor fog lendületet venni a FullHD-nál nagyobb felbontású tartalom használata, ha lesz valami megoldás a tartalomrögzítésre, más, mint az USB-s külső HDD. Egyszerűen nincs a BR-nél nagyobb optikai adathordozó-rendszer és sajnos 48 GB nem elég az UltraHD tartalmak megfelelő minőségű tárolására.
    Persze, próbálkozások vannak, de tényleges előrelépések nincsenek sajnos...

Új hozzászólás Aktív témák