Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    A megtakarítás legyen megtakarítás, az életbiztosítás legyen életbiztosítás, és lehetőleg a kettőnek a világon semmi köze ne legyen egymáshoz.

    A "normális" életbiztosításokkal szemben sokszor hallom azt az "érvet", hogy a semmire fizetsz, mert ha nem történik semmi, akkor bukod azt a pénzt. Igazából nem tudom értelmezni a dolgot... nekem havi 4000-ért van olyan életbiztosításom, hogy ha lerokkanok, neadjisten game over, akkor a család vissza tudja fizetni a lakáshitelt, lerendezi az esetleges temetést, és még évekig el tudnak élni minden egyéb bevétel nélkül, amíg felépülnek (legalábbis remélem azért hiányoznék ;] ). Három doboz cigi, hat korsó sör, két hamburger menü, napi egy kávé a büfében. Ennyi a teljes nyugalom ára, hogy ha velem történik valami, akkor nem kerül utcára a család. Senki nem úgy tervezi, hogy frontálisan ütközik egy nyergesvontatóval, vagy hogy kedd hajnalban infarktust kap, mégis valakivel megtörténnek ezek a dolgok...

    Ellenben egy ilyen megtakarítós majomkodással a végén visszakapsz valamennyit (mint látható, alig többet, vagy épp kevesebbet mint amit beletettél), de ha bármi baj van, akkor a temetésedre egy mackónadrágot se tudnak majd venni rád, mégis konkrétan nálunk is van a családban olyan, aki letudta egy ilyen ótvarral az életbiztosítását. És a végén visszakapja a pénzt!!!44négy! :W :F

    Ha valakinek egy ilyen szutyok termék az egyetlen motiváció arra, hogy megtakarítson ("legalább félretesz" - itt is láttam leírva, és sokszor hallom), az sürgősen iratkozzon be a kiszámolóhoz egy oktatásra :DDD ;]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák