Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ati1979

    veterán

    Igen beengedtük ide multikat, és most átvették (vagyis már akkor) a hatalmat.Ha valami nem tetszik nekik, csak csettintenek és minden kívánságuk teljesül. Ha nem akkor meg csak megfenyegetenek azzal, hogy kivonulnak innen, ebből a "virágzó, progresszív" országból, és sok ember marad utánuk munka nélkül.
    Ők gyakorlatilag adómentesek, (némi iparűzési adót fizetnek, de emelett jelentős adókedvezményeket kapnak) az országban viszont világszinten itt a legmagasabbak az adók. Valamivel kompenzálni kell. Pl. 27% áfát.

    Lassan majd egy tál rizsért dolgozunk......

  • Ati1979

    veterán

    válasz Jim Tonic #111 üzenetére

    Effektíve nagyon nagy a munkanélküliség. Nem a statisztikák szerint hanem valójában. Ha valakinek nem tetszenek a munkakörülmények vagy a fizetés nem tehet mást csak csöndben hallgat.
    Pillanat alatt találnak helyére tíz másikat, aki örül, hogy kiszakadhat a munkanélküliségből. Főleg vidéken, de egyre inkább Pesten is nincs más lehetőség. (nyomorúságos munka rossz fizetésért)

    Vagy ez vagy a munkanélküliség vagy külföld (aki teheti annak).

  • Ati1979

    veterán

    válasz emvy #119 üzenetére

    Igen ez tényleg rendben volt, csak az volt a baj, hogy a béreket külföldi kölcsönökből finanszírozták.
    Gazdaságilag ugyanis egy működésképtelen szerkezet volt.

    A mai napig fizetünk érte, mivel az államadóság szerves részét képezi.

    Valami átmenet kellene az meg a monopolkapitalizmus között....
    Mondjuk egy jól működő gazdaság, ami nem az emberek sarcolására épül, hanem hanem inkább arra, hogy megfelelően támogassák azokat akik vállalkozni akarnak. Más országban ez működik.

  • Ati1979

    veterán

    válasz Dany007 #128 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy nem nőtt. :) + hitelek + kamatok
    Csak azt akartam hagsúlyozni, hogy az akkori jólét nem volt ingyen. A mi generációnk is fizeti az árát.

    Folyamatosan kölcsönökből élünk (hitelt hitelből finanszírozunk), hogy mennyit veszünk fel azt senki sem tudja pontosan csak politikusok.
    Ráadásul egyre rosszabb kondíciójú hiteleket kapunk.

    Az a lényeg, hogy ez sem jó meg az sem jó. Működő gazdaság kéne ami termel, de az sajnos nincs.

    (#129) helkis :

    Csak erről már lekéstünk sajnos. Pénz nélkül nincs kutatás fejlesztés. És itt nincs pénz.
    Na az EU meg a másik. Nagyon nem vagyunk önmagunk urai.

    [ Szerkesztve ]

  • Ati1979

    veterán

    válasz emvy #132 üzenetére

    Igen tudom, hogy publikusak. :)
    Ezeket az adatokat kötelező nyilvánosságra hozni.
    Csak már vannak olyan számolási / statisztikai módszerek, (mondom én ezt úgy, hogy nem vagyok közgazdász) amivel lehet operálni annak érdekében, hogy ne legyen annyira szörnyű a helyzet.
    Tudom, hogy itt puszta számokról van szó, amelyek hitelszerződésekben szerepelnek, de nem hiszem, hogy nem lehet ezekkel valahogy trükközni. Biztos rosszabb a helyzet mint ahogy állítják. Mindig így szokott lenni.

    Nem köszönöm nem kell. Úgy hallottam, ha leosztanák az államadóságot, minden emberre kb. 2-3millió forint jutna.

  • Ati1979

    veterán

    válasz djculture #174 üzenetére

    Nem fognak elmenni, mert ezt egy gyarmat országnak tekintik. Tudják milyen szorult itt a helyzet is ki is kihasználják. Csak fenyegetenek vele, ha esetlegesen az adókezvenymények megvonásáról lenne szó. Bolondok lennénnek ezt itthagyni és megengedni nekünk, hogy tiszta lappal kezdjünk mindent.
    Ráadásul ez az ország már rég a külföldi hitelezők + az EU kezében van, tehát nem dönthet a saját sorsáról.

  • Ati1979

    veterán

    válasz BoC1ka #206 üzenetére

    Igen szerintem is.

    Csak már annyi a hiba, hogy sajnos hosszabb távon nem lehet megúszni a következményeket. Most még az IMF + az EU segít, persze nem ingyen: a függetlenségünk elvesztése az ár.
    A szuverenításunk egy részéről már akkor lemondtunk amikor beléptünk az EU-ba + azóta már gazdaságilag is kizsákmányolnak.

  • Ati1979

    veterán

    válasz tatabánya #236 üzenetére

    +1
    Teljesen egyetértek. Ha évekre beszüntetnék a képzést a felsőoktatásban Magyaroszágon (egy két szak kivételével) nem lenne munkaerőhiány.
    Inkább helyreállna az egyensúly. Már évekkel ezelőtt korrigálni kellett volna a túlképzést. Ma már mondjuk nem érdemes elkezdeni egy jogi egyetemet.

  • Ati1979

    veterán

    válasz dabadab #246 üzenetére

    Nem hiszem, hogy így van.
    Csak példának mondanám, hogy van vagy 8 jogi egyetem Magyarországon + a kihelyezett tagozataik. Ennek az évek során az lett az eredménye, hogy nemcsak jogi diplomával, de még szakvizsgával sem nagyon lehet munkát kapni. És a fizetésekről ne is beszéljünk. Egy ügyvédjelölt általában minimálbért keres, vagy még ő fizet, hogy legyen munkája. (az ügyvédnek aki felveszi)

    Az ország kitanítja a diplomásokat, ők meg elmennek innen. Tömegesen. Nem azok fognak elmenni, akik 8 osztályt végeztek, és semmilyen nyelven nem beszélnek a magyaron kívül.
    Saját magunk alatt vágjuk a fát. Későn jöttünk rá, hogy nem tud ez az ország ennyi diplomást eltartani.

    (#256) tatabánya

    +1 Pontosan így van. Itt csak képzik az embereket, de hogy minek azt nem értem. Igény nincs rájuk miután kikerültek az egyetemről / főiskoláról.

    [ Szerkesztve ]

  • Ati1979

    veterán

    válasz dabadab #268 üzenetére

    Igen vannak akik azok közül is kimennek. De azért lássuk be semmilyen nyelvtudással meg képzettség nélkül nem biztos, hogy lehet érvényesülni külföldön.
    Szerintem rengeteg diplomás is kimegy mert egyszerűen nettó 150 ezer forintból, nem lehet családot alapítani vagy eltartani. Kb. Ennyit lehet keresni pl. a közigazgatásban kezdőként. Vagy csak egyszerűen nem kap munkát.

    Igen a politikából is elegük lehet sokaknak.

    A megoldás nyilvánvalóan az lenne, ha lenne egy működőképes gazdaság és lenne megfelelő minőségű, mennyiségű munkahely. Csak erre esély sincsen a jelenlegi helyzetben.

    Mindenki eltartja az országot aki adót fizet. Ha veszel valamit a boltban az után is 27% Áfát kell fizetni az meg megy a költségvetésbe. Más részről attól, hogy ebben az országban nem becsülik meg és fizetik meg a fizikai munkát attól még azok az emberek is értékes tagjai lehetnek a társadalomnak akik ezeket a munkákat elvégzik.

    Pl. Németországban megfizetik. Ott simán meg lehet keresni 2-3000 EUR-t is fizikai munkával.
    Szóval én nem állítanám, hogy csak a diplomások tartják el az országot.

  • Ati1979

    veterán

    válasz wwenigma #275 üzenetére

    Költői kérdés, de azért válaszolok. :)

    A szerencsések kapnak 150-et akik kapnak munkát. (és nem rúgják ki azért őket, mert valakinek az ismerősének kell a hely) Akik nem azok semmit. Kb. ez a helyzet.

    76-ból éhen lehet halni sajnos....

  • Ati1979

    veterán

    válasz emvy #279 üzenetére

    Úgy érted itt és külföldön?

    Itthon alacsony képzettséggel 100 alatti fizetésed van. Pl. Ausztriában min. 1200-1300 EUR.

    Diplomások kapnak attól függően, hogy milyen 120-tól fölfelé. Kint több ezer EUR-t lehet keresni.

    Szóval szerintem itt is ott is nagy a különbség. Simán lehet, hogy egy itteni diplomás felét sem keresi mint, külföldön egy Macdonald's dolgozó.

    Itthon meg az is a baj, hogy hiába van sokaknak diplomájuk nem kapnak munkát. Így meg elég nehéz élni.

    (#282) Dany007

    Pontosan. Kimegy valaki és egy szót sem tud szólni, valószínűleg kelleni fog ott valakinek. Aki nem találja fel magát az elveszik. A külföldre költözéshez, megfelelő nyelvismeret, ismeretanyag szükésges az országról a kultúrájáról stb. Készülni kell rá, és némi IQ-t is feltételez a dolog, ha nem akarja valaki, hogy lépten nyomon átverjék.

    [ Szerkesztve ]

  • Ati1979

    veterán

    válasz BoC1ka #288 üzenetére

    Nem olyan egyszerű azért a dolog szerintem. Egy álláshelyre rengetegen jelentkeznek és nem árt ha van ismeretség is.
    Hiába vagy tehetségesebb valakinél és az eredményeid is jobbak, ha valakit beraknak az adott helyre ismerettségi alapon. Egy csomó állást meg személyre írnak ki, és csak azért hirdetik meg mert kötelező. (közig pl.) Ja a fizetésekről meg ne is beszéljünk.

    Így már nem is olyan egyszerű munkát találni szerintem.

  • Ati1979

    veterán

    válasz BoC1ka #291 üzenetére

    Szerintem ez szektorfüggő. Mérnököknél, informatikusnoknál lehet, hogy tűrhető a helyzet. Bölcsészeknél, jogászoknál az van amit leírtam.

    Nem kis cégekről beszélek, (ott is lehet persze) hanem az államigazgatásról. Ha fel akarnak venni valakit, kiírnak neki egy állást. Ez teljesen megszokott dolog.Pár embert behívnak, de csak kamuból.

    Amúgy egy állásinterjún pl. ha írásbeli teszt van minimum 80 ember van. Csak akiket behívtak azokról beszélek.
    Kattints rá a netre, pl. a profession.hu -ra hány jogászi állás van. Szerintem 20 -at nem találsz. Így biztos, nem jut mindenkinek.

  • Ati1979

    veterán

    válasz Dany007 #296 üzenetére

    Mára ez sajnos általánossá vált ez elég sok helyen. Sok az álláskereső kevés a munka, és ezért nagyon értékesek a munkahelyek. Mindenki először az ismerőseinél próbálkozik. Tudsz-e valami munkát?

  • Ati1979

    veterán

    válasz BoC1ka #298 üzenetére

    Egyre kevesebb protekció? Szerintem meg egyre több. Ahogy romlik az ország helyzete, egyre nehezebb munkát kapni, és ilyen eszközökhöz fordulnak az emberek. Ha egy munkahelyre száz munkavállaló jut akkor ki fogja azt megkapni? A legjobban képzett v. a vezérigazgató unokaöccse?
    Persze vannak olyan szakok ahol ez nem lehetséges. Pl. balettáncosnőt nem vesznek fel programozónak.

    Hidd el nagyon sok munka le van vajazva előre. Bizonyítani senki sem tudja, de ritkán vesznek fel embereket az utcáról.

  • Ati1979

    veterán

    válasz BoC1ka #365 üzenetére

    Ki tudja ezeket bizonyítani? :)

    Ezek fű alatt mennek. De rengeteg ilyen esetről hallottam már sajnos. Ha pl. van egy állás kiírás, akkor érdemes utánakérdezni egy kicsit. (persze ha van a környéken ismerős), hogy egyáltalán érdemes-e pályázni.

    Ismerősök ájánlák egymás ismerőseit a munkákba, és inkább azokból válogatnak mint a vadidegenekből.

    (#361) djculture

    Igen, de közben az infláció is dolgozik sajnos. Az a pénz ami 140 ezeret ért 7 éve reálértéken most 200 körül lehet. Tehát egyre rosszabb és rosszabb. Erről sokan hajlamosak elfeletkezni.

    A béremelések befagyasztásáról évekre előre meg ne is beszéljünk.

    [ Szerkesztve ]

  • Ati1979

    veterán

    válasz Huma #367 üzenetére

    Én erre azt mondom, hogy hülyébe veszik ennek az országnak a lakosságát. Bezzeg egy politikusnak normális állami beosztásban minden ingyen van mert az állam fizet, kocsit, telefont, lakhatást stb.
    Ehhez még jön az, hogy megideologizálnak még több adót. Néhány banán köztársaságot leszámítva itt vannak a világon a legnagyobb adók.

    Ebből ez lesz. Pl. [link]

    Én erre azt mondom, hogy egy német pl. ezt nem tűrné.

    Meg lehazudják mennyi a valód infláció. Csak azt nézzük meg, hogy a kenyér ára mennyit ment fel egy év alatt.
    Vagy a gyümölcsöké.
    Szerintem előbb utóbb meglesznek ezeknek a dolgoknak a következményei. Majd, ha nem lesz mit enni.

    (#371) djculture

    Ez annyit jelent, hogy nem éri meg munkába állni. Ilyen kondíciókkal ha valaki feketén elmegy napszámba dolgozni és viszi magával a kaját az is jobb választás.

  • Ati1979

    veterán

    válasz Huma #380 üzenetére

    Igen sajnos teljesen egyetértek. :(

    Már, hozzászoktunk ahhoz, hogy megtaposnak minket. És sajnos ahhoz is, hogy folyton tartozni akarunk valakihez, és nem magunk próbáljuk meg megtalálni a megoldást. (EU,Szovjetunio, Osztrák-M Monarchia.)

    Sosem fognak kihúzni minket a szarból. Ezt nagyon jól mutatja, hogy mi lett a II. Vh után. Mi kaptuk a legnagyobb pofont.

    Magunknak kellene ráeszmélni, de a média elbutítja az emberket így csak akkor fog ez bekövetkezni, ha gyakorlatilag csőbe megy az ország. Akkor majd újra lehet kezdeni, de addig csak szenvedés lesz.

    Nevetséges ez a mímelt antiszemitizmus. Ez csak bizonyos pártok politikai kampányának a része. Az a baj, hogy ezt megeszik az emberek.

    Szerintem nem fog idejönni senki mert ilyen szinten nem érdekli a nagyhatlamakat ez az ország. Ez nem Kuvait. 56-ban is vártunk az USÁ-ra.... Modernkori gyarmatosítás folyik. Felvásárolnak mindent ha csőd lesz, mert lemmennek az árak. Nekik az jó lenne mert kitűnő itt pl. a termőföld, meg zárt hely az éghajlati hatások ellen.

    Én is így vélekedem és így is cselekszem. Itt középtávú koncepció sincs a normális életre.

    (#381) JColee

    A forradalom nem megoldás lesz, hanem következmény. Hamár nem lesz kiút. Sajnos ez nem jó dolog.

  • Ati1979

    veterán

    válasz wwenigma #386 üzenetére

    Így van. Mi szívtunk a legjobban az összes ország közül. Tehát ez lehetne iránymutató a jövőre nézve, hogy nem fog segíteni senki rajtunk. Tanulni kéne a hibáinkból, de ez nem megy sajnos. Bújunk az EU-hoz ami tönkretesz minket....

    #393) Peat
    "Egyetlen és szokásos remény, hogy a többi ország jól csinálja a dolgát és ha beindul a gazdaság az EU-ban az minket is magával tud húzni annyira, hogy ez a lemaradottsági szint stabilizálódjon hosszú távon."

    Szerintem ez hiú remény. Ha az EU túlélne még 5 évet, az csoda lenne....
    Fölösleges bürokrácia, érvényesíthetetlen jogrendszer, rengeteg kiadás. A legtöbb országot Európában már tönkretette.

    Ha beindulna abból sem tudnánk profitálni sajnos.Csak egy jól működő gazdaság vészelheti át ezt a válságot.

    (#402) djculture

    Túl sokat eltűr a magyar ember. Ez a baj. Egyszerűen ha ilyen helyzet van, akkor kockáztatni kell és el kell menni innen. Később csak rosszabb lesz a helyzet észre kéne, hogy vegyék.

    [ Szerkesztve ]

  • Ati1979

    veterán

    válasz dabadab #413 üzenetére

    Mióta beléptünk az EU-ba 2004 óta, látványosan meglátszik ennek a hatása. Rohamos életszínvonal csökkenés.
    Nemcsak nálunk. Sok országban van ma pénzügy válság.
    A megnyitott piacok, tömérdek pénz? Igen ezek a dolgok papíron így vannak, de valójában sajnos nem. Mi az EU-nak a felvevőpiacai vagyunk. Pl. a jó minőségű mezőgazdasági termékeinket, innen külföldre viszik, mi meg megkapjuk a 3. osztályú spanyol paprikát.
    A támogatási rendszert ők irányítják, még abba is beleszólnak, hogy mi a saját költségvetésünkből mit támogathatunk. Gyakorlatilag azért fizetünk, hogy megmondják nekünk mire mennyit költsünk, milyen irányba menjünk. Erre tényleg nincsen szükségünk.

    Ha megnézzük az Európai Parlament magyar képviselőinek a számát az összeshez viszonyítva akkor egyből kitűnik, hogy mennyi az EU-n belül az érdekérvényesítési képességünk. Kb. annyi mint a Szovjetunióban volt. Itt nem mi döntjük el, hogy mi lesz.
    A szuvernításunk egy részéről lemondtunk a csatalakozási szerződés aláírásával.

    Nem kívánok, konkrét adatokat itt felhozni. A következő hozzászólásban már megtette valaki, de szerintem általánosságban nagyon nem jó nekünk ez a rendszer.

    (#414) wwenigma
    Egyértelmű, hogy be fog dőlni ez a működésképtelen rendszer. Csak idő kérdése.

  • Ati1979

    veterán

    válasz emvy #427 üzenetére

    Vélményem szerint először az EU, aztán annak nyomán néhány tagállam gazdasága. Görögországgal fog kezdődni.
    Ez az én véleményem. Természetesen nem szeretnék jóslatokba belemenni. Eddig az összes globalizációs kreálmány megbukott, A Római Birodalomtól a Szovjetunióig.

    (#429) BoC1ka

    Igen valóban mennek a hazudozások. A kormány meg ellenzék "tényei, számadatai" sosem egyeznek.
    Ennek ellenére mint azt már korábban is leírtam, meg kéne próbálnunk saját magunk. Nem biztos, hogy jó ha helyettünk döntenek.

    #430) cucka
    Igen mi nagyon elcsesztük. De már nemcsak a keleti blokk országai vannak bajban. (máshol sem rózsás a helyzet) Spanyolország, Görögország, Portugália, Észak Írország, Olaszország. Lassan Franciaország is kezd vissza esni.

    Belinkelek egy cikket a mezőgazdasággal kapcsoltban. Ott jobban kifejtik mire gondolok.
    [link]

    Én nem látom az EU áttörő sikerét sehol.
    Nekünk fizetnek? Lehet, hogy a statisztikák szerint nem vagyunk nettó befizetők, de gyakorlatban érvényesül-e az a gazdasági fellendülés amit az EU-tól vártunk? Jobb lett-e mint 2004 előtt volt. Szerintem ezt mindenki döntse el maga.

    Az EU Parlament működését nem képzelem el máshogy. De miért is jó ez nekünk? Mennyi érdekérvényesítő képesség jut 1 magyat állampolgárra ezek alapján?

    Nem vagyok gazdasági szakember, de pár sorral feljebb belinkeltem 1 cikket ami alapján látszik, hogy nem egyedül vagyok a véleményemmel.

    Ezenfelül nem túl jók a kilátásaink a jövőre nézve:

    [link]

    (#431) dabadab

    Az életszínvol növekvés v csökkenésről csak annyit írok, hogy döntse el mindenki maga, hogy jobb-e v. rosszabb neki azóta. Nyilván ez nem objketív, meg nemcsak az EU tehet róla. Ezt aláírom.

  • Ati1979

    veterán

    válasz helkis #467 üzenetére

    +1

    Pont ez a baj az egésszel. Egy bolgár, román vagy egy magyar sosem lesz olyan az EU szemében mint, egy német vagy egy francia. Ezt nem mondja ki senki nyíltan, de nem értünk vannak, hanem mi vagyunk értük.

    Más részről meg kéne még említeni főleg ebben a válságos időszakban, azt is, hogy mennyi pénz emészt fel az EU bürokráciája. Európa országainak egy része, súlyos adóságvállságban van. Másra is lehetne költeni.

    Ezen kívül "közös lónak túrós a háta." Nem biztos, hogy a pl. a német akarja majd finanszírozni a görög államadóságot, ha nagy lesz a baj.

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy mekkora lehet a korrupció a az EU-s pénzek elosztásával kapcsolatban.

    Szóval egyre több nyomós érv szól szerintem a globalizáció ellen.

Új hozzászólás Aktív témák