Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #29 üzenetére

    Ez egy norvég vizsgálat, egy esetleges norvég törvényi összeférhetetlenségről, egy amerikai cloud szolgáltatóval kapcsolatban. Nem tudom melyik értelmezés szerint egyenlő ez a "törvény mondja ki, hogy általában véve a cloud nem megbízható" kijelentéssel.

    Ezt a "mindent megcsinálnak helyetted, és még elkérik vaskos profitot is" érvet felejtsd már el kérlek, ez nem a posztkommunista, antikapitalista topic. Nézz utána két szónak, és ízlelgesd kicsit esetleg gondolkozz is el rajta. Specializáció, méretgazdaságosság. Vagy te a TV-det olcsóbban állítod otthon össze magadnak kikerülve a gonosz gyártót, mert "lespórolod" a profitját?

    A vállaltok nagy részének nem az IT üzemeltetés a fő profilja, a cloudosnak igen, tehát a cloudos jobb, igényesebb, minőségibb, akár olcsóbb is (gyorsabban tudja megoldani a problémákat feladatokat így időben jobban kijössz). A vállalatoknak sokszor felesleges beruházásaik vannak azért mert nem pont a számukra szükséges kapacitást tudják megvenni, csak a szükségesnél nagyobbat, mert a piacon csak olyan termékek vannak. A szoftver költségeik is magasabbak, mivel üzemeltetéssel kapcsolatos szoftvereket is meg kell venniük, nem csak a üzleti célnak megfelelőeket. Az IT humán erőforrás is magasabbak mivel az embereket sem tudják megfelelően skálázni, legalábbis én még nem láttam 2,5 rendszergazdát. Ezzel szemben a cloudos sokkal jobban tudja skálázni a fajlagos költségeit, mivel nagyobb méretekben dolgozik. Így adott kapacitást olcsóbban tud nyújtani, mintha a vállalat magának csinálná.

    A távközlési költséggel kapcsolatban eddig az volt a trend, hogy hogy a bitenkénti fajlagos költség páréves ciklusokban rohamos ütemben csökkent, én nem látom, hogy megfordulna a trend. Egyre kevesebb olyan vállalatot ismerek, akinek egyébként ne lennének távközlési költségei (kvázi már most is cloudoznak). Az meg erősen vitatható, hogy mekkora is az a átviteli kapacitás, illetve távközlési szolgáltatási szint, amivel már jó eséllyel általánosan is kihasználható a cloud. Szerintem a jobban lefedett területeken már erősen súroljuk illetve átléptük ezt a határt.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák