Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icon

    senior tag

    Atyaég, milyen vita keveredett ki itt... Tapsi vs. Titan44

    Ha a társadalmunkat vesszük figyelembe, akkor az átlagember valahol a 8 általános és a szakmunkás, esetleg gimnáziumi végzettségnél állapodott meg az ahhoz mért fizetésekkel, tehát a 80-100-es nettót kézhez kapókat lehet ide besorolni... (egyébként ha a súlyozott átlagot használtátok volna, beigazolódna)

    Ha csak sima átlagot húzunk, akkor tényleg a mérnöki réteg fizetése lenne...

    Én is olyan emberke vagyok, aki igazán lentről kezdtem, mert nem volt meg a szülői háttér, és mert vidéki városban nem igazán lehetett ismeretség nélkül jó helyre kerülni. Aztán asszony nagy nehezen rávett, hogy jobb lehet nekünk Pesten, felkerekedtünk, munkát kerestünk, én már 14. évemet taposom ugyanott szépen haladva a szakmai ranglétrán... szorgalommal, kitartással, meg a munkámmal szemben számomra ismeretlen kompromisszummal, és a termelő gépek felé mély alázattal azért lehet jutni egy gépkezelőtől egészen a mérnöki székig... azért is jó ez az életút, mert a sor mellett lévő emberkékkel a mai napig jó a viszonyom, a frissen végzett, manapság sajnos beképzelt mérnököket oszthatom-alázhatom, míg a menedzsmenttel meg jól meg vagyok, pedig nem értek egyet a módszereikkel (no ott tényleg él az aranybili effektus, ők nem értenek a mindennapi emberek gondjaiból), de adatokat meg én tudok számukra biztosítani, hogy minél jobb döntéseket hozhassanak.

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

Új hozzászólás Aktív témák