Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo

    félisten

    válasz Воланд #98 üzenetére

    Az irány nem rossz, de a Microsoft nem könnyíti meg a dolgok megértését. Az azonos elnevezések csak tovább bonyolítják a dolgot. Ha itt ez megy, el lehet képzelni mennyire keveredik bele egy átlag felhasználó.

    [ Szerkesztve ]

  • JasL

    senior tag

    válasz Воланд #98 üzenetére

    "es ez jo a felhasznalonak is mert ha van egy pc-je egy telefonja, meg egy tablete, akkor csak egyszer kell megvennie az alkalmazast"

    Hát ez sajnos nem igaz. A fejlesztő dönhet arról, hogy azonos marketplace azonosítóval adja ki az alkalmazását, vagy különbözővel. Ha úgy ítéli meg, hogy az alkalmazás kódja jelentős többletenergiát jelentett a kifejlesztés során, akkor akár mindkét platformon bezsebelheti a neki járó díjat (ami azért mivel a fejelsztő sem levegőből él, jogos is). Tehát akkor kell egyszer fizetni, ha én úgy akarom!

    alevan: én csinálom, pinch&zoom nélkül oltári szívás :)

    Egyébként nem történt nagy dolog a verzióváltásokkal kapcsolatban, Win7-8-8.1-ről ingyen lehet upgrade-éni Win10-re, Windows Phone 8-8.1-ről elhagyják a Phone tagot átnevezéssel és azon meg ingyen lehet upgradelni szintén Windows 10-re. Jogos az átnevezés amúgy, a telefonon is Windows 10 fog futni, az, hogy a Windows 10 el tudja magáról dönteni, hogy hogyan jelenítsen meg alkalmazásokat a képernyőmérettől függően, az egy baromi jó ötlet, mert a fejelsztőnek nem kell szétforkolnia az agyát (lásd Android) valamint a felhasználónak is jó, mert gyorsul a fejlesztés, rövidülnek a frissítési ciklusok, ezáltal olcsóbbá válik a fejlesztés, tehát az alkalmazások is. Azt kellene megérteni végre, a Microsoft nem szopatásból lépi meg ezeket a lépéseket, hanem pont a felhasználó kényelmének érdekében! Egyébként meg akinek nem tetszik a rendszer, az Windows Insider-en meg Connect-en simán kapcsolatba léphet a Microsoft-tal és elmondhatja nekik a véleményét, de egy fecske az USA-ban sem fog nyarat csinálni.

    Egyébként lassan átmegy a Windows fejlesztése KÖZÖSSÉGI FEJLESZTÉS-be, magyarán az emberek fogják megmondani, hogy mit akarnak látni, a Microsoft kiértékeli, és a kiemelt funkciókat megvalósítja. Jóformán azért fogsz fizetni, hogy megkapd az OS-t, amilyet kértél (ha biztonsági öv nélkül kérnéd, nyilván nem kapod meg!). Mint egy autó legyártatása a BMW-nél. Szerintem tök jó!

    hsrasus: az XBOX-on is Windows kernel fut egy ideje. Azt úgy valósítják meg, hogy maga a rendszer az Windows 10, és egy kicsit tudathasadásos módon van egy olyan réteg, ami közvetlenül beszélget az XBOX hardverével, tehát olyankor háttérbe vonul a Windows és egy közvetlenebb, szorosabb kommunikácó alakul ki a futtatott játék/alkalmazás és a box hardvere között.

    [ Szerkesztve ]

  • Pttypang

    veterán

    válasz Воланд #98 üzenetére

    Nekem a talca, mint ertesitesi felulet, hianyozna az asztalinal es a laptopnal is.

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák