Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz .LnB #263 üzenetére

    Nem tudom ki látta az Xbox születéséről és elmúlt 20 évéről szóló dokumentumfilmet, de érdemes megnézni. A Microsoft nem először húz elő a kalapból olyan lépéseket, amiknek nem az a lényege, hogy most azonnal hasznot hozzanak, hanem majd évekkel később, mert már a jövő trendjeire gyúrnak.

    Ennek a nagy stúdió felvásárlásnak a lényege, hogy az előfizetéses modellé a jövő (local és streaming megoldásokat vegyítve), amihez minél több saját tartalom kell. Ez a Netflix, Amazon, HBO modellje mögött is a lényeg. Nem véletlenül pletykálják, hogy a Sony is a saját GamePass előfizetésén dolgozik, de míg a Microsoft mondhatja azt, hogy a Call of Duty továbbra is megjelenhet majd PlayStation-re, de az ő előfizetésükbe már nem engedi be (vagy csak X idő után).

    Amúgy nem tudom jó irány-e ez. Az előfizetési díjért hozzáférhető tengernyi játék koncepciója nyilván ízlik a játékosoknak (főleg a mai játék árak mellett), de most egy olyan háború alakulhat így ki, ami minden korábbinál szegregáltabb játékvilágot hozhat el, amiben már nem csak a belsős fejlesztések lesznek exkluzív címek, hanem nagyjából minden, amire rá tudják tenni a kezüket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AxBattler #272 üzenetére

    Egyre több Sony belsős fejlesztés jön ki PC-re is. Lehet nem day one, de azért jön egyik-másik, ráadásul csak idő kérdése mikor szálljon be ő is a komolyan vehető streamingbe.

    Amúgy meg a kijelentésem nem erre vonatkozott, hanem arra, hogy eddig azon ment az arconpörgés, hogy melyik konzolgyártó tud több/jobb exkluzívot kinyögni önerőből, de az új irány a jövőben inkább az lesz, hogy ki tud több _eddig_ multiplatform címeket fejlesztő stúdiót maga alá gyűrni, hogy ezek többé ne jelenjenek meg a konkurensnél (vagy csak valamilyen időbeli limitációval, esetleg a konkurens előfizetéses rendszerből kizárva).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz fatpingvin #276 üzenetére

    Ennyire kapitalista azért én sem vagyok, de ne lepődjünk meg, hogy a Sonynak nem tetszett, hogy ezek a felhasználók veszteséget okoznak neki. A PS3 vasat csak többszöri hardveres revízióval sikerült úgy ahogy nullszaldósra kihozni, de összességében anyagilag bukás volt és csak a szoftveres értékesítés tudta nyereségesre kihozni a platform működtetését.

    Ha egyes felhasználók elkezdik felvásárolni a piacról nagy tételben a PS3-at, hogy aztán egy fillért ne költsenek el játékra, akkor ott minden egyes ilyen példányon bukik. Te magad mondtad, hogy ezek a gépek a maguk ligájában a legolcsóbbak voltak. Meg lehet venni azt az eszközt, aminek az üzleti modellje a hardver eladására épül, csak akkor kéretik nem sírni, hogy drágább, mint egy PS3.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #32839680 #336 üzenetére

    Havi 1-2 sorozatért tényleg semmi értelme, de hagyományos TV előfizetésed sem azért volt, hogy megnézd vele a Barátok Köztöt, hanem egy szolgáltatás kellett, ami mindig ellát új tartalommal. Nálam a Netflix teljesen kiváltotta mára a hagyományos TV előfizut.

    Na meg tegyük hozzá, hogy a hagyományos TV csatornák nem tudnak olyan produkciós minőségben sorozatokat gyártani, amiket a streaming szolgáltatók igen. Az egyik 4500 Ft-ot kér a fullos 4K UHD HDR csomagért, másik pedig egy 4500 Ft-os távközlési előfizetési díjon osztozik 60 másik csatornával és reklámidőt is értékesítenie kell, hogy működtetni tudja az egészet.

    Ha reklámmentesen akarunk jó minőségű tartalommal szórakozni, az szemmel látható összegbe kerül. Amúgy nem kell minden platformra párhuzamosan előfizetni. Nálam a Netflix az alap, az mindig van, többi meg csak időszakosan.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz AxBattler #347 üzenetére

    "Sajnos mi az ismeretterjesztő csatornákról nem akarunk lemondani"

    Amilyen fasza dokumentumfilm (sorozatok) vannak fent a Netflixen, kb egyszerre kell röhögnöm és hánynom a hagyományos ismeretterjesztő csatornáktól. Én ott vesztettem el a fonalat, hogy egy időben minden csatornán végigsöpört az elhagyott raktárakra licitálós sorozatok művelése, ahol minden adásban 500 dollárból csináltak 25 ezer dollár profitot lomizással, mindezt nagyon szar színészi játékkal és a néző teljes hülyének nézésével.

    Igazi dokifilmezésre meg ott van a Curiosity + Nebula bundle meg egy jól megválogatott Youtube feliratkozás lista és rögtön atombombaként világítja be a sötétséget, hogy mi az igazi ismeretterjesztés. Nekem az összes hagyományos TV csatornából mélységesen elegem lett, olyan trágya a minőségük.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #376 üzenetére

    Nem mondanám, hogy nem érdekli az MS-t, hogy hány konzolt ad el, inkább csak próbált az Xbox One generációban kitalálni valamit a túlélés érdekében és így jött az, hogy akkor próbált egy jobb platformot és jobb szolgáltatáscsomagot lerakni az asztalra (szerintem sikerült, mindkét platformot birtokoltam/birtoklom). Azt mondták hülyeség az eladott darabszámokat közölni, de minden kis részsiker, amikor egy adott időszakban Xboxból fogyott több (pl: Xbox One X vs. PS4 Pro), akkor hirtelen mégsem volt hülyeség egészen konkrét számokat közölni.

    Na meg van itt egy ilyen chiphiánynak nevezett dolog: A Microsoft gépei jelenleg egy fokkal könnyebben hozzáférhetőek, mint a PS5, jobb a visszafele kompatibilitás kezelése, van GamePass és egy Sony usert (engem is beleértve) a PS5 exkluzívok szűkös száma nem motivál még eléggé a váltásra (PS4 Pro-val még most is jól elvagyok, amik érdekelnek még mindig kijönnek erre is). Az elemzések szerint idén a Microsoft már feljöhet eladott konzol számokban a Sony mellé. Hülye lenne erre azt mondani, hogy "nem érdekel a darabszám", most kell megszorongatni őket.

    Én meg remélem, hogy a Sony megtanul végre egy rendes konzol oprendszert és online ökoszisztémát csinálni, mert muszáj lesz ismét versenyeznie.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Raysen623 #384 üzenetére

    "Ez alatt egészen pontosan mit értesz? Mik az elvárásaid?"

    Mondjuk kezdésnek azt a bugot orvosolhatnák, hogy ha kilépsz egy játékból, akkor a Store nem nyílik meg, mert csak homokórázik a végtelenségig, egészen addig amíg egy network testet rá nem indítasz, mert akkor megjavul. Ez egy 6+ éve létező bug. Én nagyon örülnék, ha felhasználóként nem lennék annyira telibeszarva egy magas hegyről, hogy igazából már elengedték a hiba orvoslását. Vagy csak úgy általában a Store és az online felületeik lassúságát megoldhatnák, nem ritkán még a webes felületük is random hibaüzeneteket ad, mikor megvennél valamit, vagy webről indítasz távolról játék letöltést, mondjuk hármat és abból kettő elindul, harmadikat meg észre sem vette a gép. De az is király amikor egy játék trailert indítanál és 480p-ben indul és kb 1 perc után vált fel szédítő Full HD-ba. Egy 1 perc 10 másodperces trailernél ez különösen jól mutat. Főleg 4K képernyőn. :)

    (Még mielőtt jönne a dolog: Cat.5e kábellel csatlakozik a routerbe és hiába van jelentősen gyorsabb internetem, tetőzik valahol 80-90 Mbps körül a network test alatt, de ennek is elégnek kellene lennie, hogy Store adatlapokat korrektül betöltsön).

    Azt hiszem az elvárásaim elég alacsonyak és hiába mondják azt sokan, hogy PS5-ön már nem olyan gázok ezek a dolgok, had ne kelljen már ezek miatt új konzolt venni (arra legyen motiváló erő mondjuk egy csomó új olyan játék, amik már teljesen kiaknázzák a többlet erőt és ezért nem jelennek meg a régebbire).

    Na de ennyi PS4 nyafogás elég mára. :) Egyedül abban van köszönet, mikor már fut a játék, az mindenért kárpótol. De attól még idegesítő.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #385 üzenetére

    De! Közölt számokat a Microsoft az Xbox One X-ről. Mikor a nyitó heti eladásokat látták, abban lekörözték a PS4 Pro-t és akkor a Microsoftnak hirtelen már mégis fontos volt beszélni az eladott darabszámokról.

    Hogy égetően fontos-e a Microsoftnak a konzol eladás, arra meg elég jó példa, hogy most locsoltak ki 68 milliárd dollárt. Nyilván nem csak a konzolos részleg fog ezen profitálni a jövőben, de hülyék lennének nem élni a kínálkozó lehetőséggel, hogy az új generációban mindenki tiszta lappal indul.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Raysen623 #391 üzenetére

    "Én ilyennel nem találkoztam, de attól még lehet hogy létezik."

    Itt valaki 4 éve írta le ezt a bugot azzal a dühöngéssel, hogy már akkor is 4 éve jelen volt. Egy idestova 8 éve létező bugról beszélünk, aminek a megoldása az, hogy futtatsz egy network test-et. Nonszensz.

    "Store valóban volt hogy belassult, de nem volt idegesítő."

    Xboxról váltottam, próbálom egy kép-párosítással érzékeltetni a különbséget közöttük. Utóbbi sem világbajnok sebességben, csak éppen teszi a dolgát és nagyjából olyan, ami a 21. században minimumként elvárható.

    PS Network:

    Xbox Live:

    "Ilyen késéssel találkoztam, de az is csak pár másodperc volt. Sajnos YT-on is ez van és nem kell hozzá PS, PC-n is előjön, mert annyira gány az internet sávszélesség ingadozása."

    Nálam a Youtube nagyon ritkán indul alacsonyabb felbontásban, mint szeretném. De a konzolon megnyitott PS Store-ban indított trailerek szinte mindig nagyon sokáig szöszölnek azzal, hogy ~480p felbontásról feljebb lépjenek. Igazából a Twitter jut eszembe, annak a videókezelése ennyire csapnivaló még. Viszont az internet sávszél ingadozással nem a részemről van gond és mivel az Xbox is megugrotta a minőségi elvárásokat, gyanítom az van, hogy a Microsoftnak vannak szerverei a környéken, míg a Sony-nak nem. Ezért nem érhető el még mai napig sem a PS Now hivatalosan Magyarországon.

    ------

    +1 gondolat:

    Nem vagyok Xbox fanboy, ahogy Sony hater sem, most az egyetlen konzolom itthon egy PS4 Pro, imádok rajta játszani, elindítok egy belsős fejlesztésű Sony játékot és MEGDÖBBENTŐ a minőségük, mind grafikában, mind játékmenetben, mind művészeti értékben, tényleg az egyetemes videojáték-történelem ékköveit teszi le az asztalra velük a Sony. Éppen EZÉRT érthetetlen számomra, hogy az a cég, amely ilyen magas minőségi elvárásokkal fordul a saját stúdióihoz, hogy egy rohadt röccenés nem lehet az általa kiadott játékokban, mindezt elképesztő grafikai nívó mellett, az miért teszi ennyire alacsonyra a lécet, mikor a konzol oprendszeréről, online szolgáltatásairól vagy csak a piacteréről van szó (nem beszélve a zajos és alultervezett hűtésről vagy a gagyi anyaghasználatról... szedtem már szét, láttam mi van benne). Az Xbox rendszerét olyan használni a PS-hez képest, mintha egy mai kiforrott okostelefont hasonlítanánk egy 8 évvel ezelőtti Androidhoz.

    És akkor f*szom még a cloud mentés is fizetős, mert az nem jár ingyen, mint odaát. Ez a bajom.

    Szorongassák csak meg a Sony tökét. Ráfér! Mind nyerünk rajta.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz #32839680 #403 üzenetére

    Na azért ezt a Microsoft is eltanulta a Sony-tól. Az Xbox 360 érában kezdtek ajándék játékokat adni Gold előfizetés mellé és az 0 Ft-os vásárlásként volt elkönyvelve, tehát akkor is játszhattál velük, ha nincs aktív előfizud.

    A mai napig így megy az Xbox 360 játékok osztogatása, csak a One-tól felfelé van az, hogy a behúzott játékkal (és csak ha behúztad), akkor tudsz játszani, ha van élő előfizud. Nem minden Gold ajándék játék van amúgy benne a GamePass-ben sem.

    ----

    Sony és a minőség: Én a fotóipar felől nézve is ismerem őket, rohadt jó szenzorokat csinálnak, brutálisan jó objektíveket tesznek a MILC rendszerük mellé, de a fényképezőgépeiken futó firmware miatt néha agyérgörcsöt lehet kapni, de ott amúgy már határozottan fejlődnek szoftveresen is és teszik gatyába az egészet, mert ott meg éppen ők vannak abban a helyzetben, hogy az elmúlt években nagy iramot futva akartak piacot szerezni (sikerült is). Ilyen, amikor a Sony-t versenyhelyzetbe teszik, tudnak ha akarnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #405 üzenetére

    Amire leírtam korábban, hogy teljesen nevetséges, hogy 8 éve kijavítatlan hibáktól úgy kelljen megszabadulni, hogy 190 ezerért veszek egy új konzolt 2-3 hónapos várólistáról vagy 280 ezerért egy neppertől. Azért akarok új konzolt, hogy játszhassak olyan címekkel, amik már csak arra jönnek ki. Eddig nem sok ilyen akadt.

    Nekem nem tetszik az üzenet, hogy "bocsi 8 év alatt nem oldottuk meg, de nézd itt egy új konzol, istenbizony ez már sokkal jobb lesz". Komolyan mint a telefonipar, ott is ezt a mentalitást rühellem a legjobban.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Felesbandi #408 üzenetére

    +1

    Amíg Xboxom volt, rendszerint akkor fizettem elő GamePass-re, amikor éppen 300 Ft-ért adták akciósan, néha járt hozzá további 2 hónap ajándékba, ha bepipáltam az automata megújítást (amit egyből ki lehet kapcsolni fizetés után). Amúgy nincs annyi időm játszani, hogy megérje ezt az előfizetést fenntartani. De ha most vennék új konzolt úgy, hogy nulla játékom van hozzá, akkor abszolút megéri.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Raysen623 #414 üzenetére

    "de ugye az MS hány éve is fejleszti saját OP rendszerét?"

    Kevesebb ideje, mint amióta a Sony a konzol bizniszben van. De a kérdést sem értem, nem lenne semmi baj a Sony rendszerével, ha az ismert problémák orvoslásán szemmel látható módon dolgoznának és nem csak ímmel-ámmal, vagy sehogyan.

    "Ehhez képest amit most leraktak PS5-nél az mindenhol szinte makulátlan."

    Elfogadom ezt a részét, ezt egy PS5 user jobban tudja nálam. Csak érthetetlen miért ilyen gány a PS4 rendszere, főleg úgy, hogy beszéltünk itt 8 éves bugokról, amiből 1 éve van piacon a PS5. Bőven lett volna idő vele foglalkozni. Erre nem mentség, hogy "vegyél PS5-öt és megoldódik".

    "PS+-ért jár a felhős mentés, ezen én nem dühöngök. Odaát sem ingyen jár, csak azt hiszed."

    Három hónappal ezelőttig sok éven át volt Xboxom, hacsak nem azóta tették fizetőssé, akkor kötve hiszem, hogy én tudnám rosszul. Xboxon ingyenes a felhőbe mentés.

    "PS5 várólista meg nem olyan hosszú azóta tudomásom szerint."

    Ez nagyon hektikus, van ismerősöm aki 5 hónapot várt (csak egy helyről rendelt, nem hardcore gamer, nem jár fórumokra, csak egy egyszerű, jóhiszemű vásárló), más meg karácsony előtt egy hónappal rendelt és hozzájutott (vélhetően üresedés miatt). A PS5 topikban lévő tapasztalatokat azért kezelem fenntartásokkal, mert aki 5 helyről berendelte és üresedéssel pár hét után hozzájutott (vagy fórumtárstól vett át már okafogyott rendelést, ami azt feltételezi, hogy jár gamer/kütyü/tech fórumokra), az azért nem az átlagos "buyer experience".

    Amire célozni akartam, hogy a Sony jobban tenné, ha a PS4 rendszerét felhozná PS5 szintre, mert még jó darabig el fog tartani, hogy az előző generációs tulajok lesznek számbeli fölényben. Játékokat is adnak még ki előző generációra, bugfixet is lehetne.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Atomgeszi #444 üzenetére

    Ráadásul nem csak arról van szó, hogy paywall mögé van téve a felhő mentés, de ha lejárt/lemondtad, akkor már hozzájuk sem férsz és 6 hónap után törlik őket.

    Nekem is van PS Plus-om, mert 9-ért adták karácsony előtt az évest. De azért így is szívtam a fogam, mert bár szeretek multizni, de direkt nem akartam (még) előfizetni, mert ha megint rászabadulok valami multis cuccra, akkor ott ragadok és megint nem haladok a single player címekkel (azokkal, amik miatt tulajdonképpen váltottam Xboxról). Az ajándék játékok kevésbé motiválnak, mert már Xboxon is kevés volt az olyan cím, amit tényleg kedveltem játszani és még nem volt meg addigra.

    Ahhoz vagyok szokva, hogy PC-n (pl: Steam) és Xboxon ingyen van a felhő mentés, biztonságban van minden, nem kell rá külön odafigyelni. Aki főleg narratív játékokkal játszik, nem multizik és az ajándék játékok sem motiválják, az lényegében csak a felhő mentés miatt kéne, hogy fizessen, ami ennyi pénzért bőven nem éri meg.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Wesder #455 üzenetére

    Az Apple-nek semmilyen ingere nincs foglalkozni a gaming dolgokkal, soha nem is volt és nem is tudna sikeres lenni, mert ez egy elképesztően árérzékeny piac. Gondolj bele, hogy az Xbox One azzal bukott, hogy 100 dollárral többe került a PS4-nél mert az elején erőltették a Kinect bundle-t. Egy Apple konzol meg lazán verdesné az 1000 dollár körüli árszintet, ami békeidőben, mikor nincsenek ilyen elmebajos videokártya árak, már a korrekt mid-range gaming PC szintje.

    Na meg amúgy kinek lenne kedve hozzá, hogy kapjon egy 1000 dolláros dobozt, amihez még kell venni egy 150 dolláros speciális kábelt, hogy bedugd a konnektorba és 80 dollárért Apple matricás HDMI kábelt, meg persze a kontrollert is csak egy 10 centis minimal design fütyivel tudnád tölteni és ha kell egy 3 méteres Thunderbolt kábel, hogy játék közben is tudj tölteni, azért még további 50 dollárt legombolnának és csatlakozóból is csak 1 db lenne a gépen, hogy ne tudj egyszerre kontrollert tölteni és külső meghajtót csatlakoztatni, kivéve ha veszel egy 120 dolláros elosztót és ha ez nem lenne elég, sehol nem lenne Jack csatlakozó, kizárólag bluetooth fejhallgatóval tudnád használni, de a Siri csak akkor menne, ha Apple saját márkásat veszel.

    (Na valami ilyesmiken nyafognának ezek a szemét gamerek, akik csak túl hülyék megérteni az Apple zsenialitását, az ő helyükben én sem szórnék gyöngyöt a disznók elé! ;] )

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Czeky #460 üzenetére

    "Vajon Warcraft IV milyen lesz majd kontrollerrel egér helyett?"

    Xboxon már egy jó ideje szabad az egér + billentyűzet használata, csak a játék fejlesztője dönti el, hogy megoldja-e a támogatását.

Új hozzászólás Aktív témák