Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #19 üzenetére

    Mert nyilván kizárólag úgy szerezhetik meg az összes azonosító adatodat, hogy ellopják a tárcádat ugyebár... :U
    És mivel a tárcádat ellopva megszerezhetik az összes azonosítódat, ez felhatalmazást ad arra, hogy egy adatbázisban is tárolhassák őket. Mivel minden adatbázist fel lehet törni, akár nyíltan is kezelhetik az adatokat, nemdebár? :U
    Gondolom ha az egyik ablakodon nincs rács, akkor levered a másik kettőről is, sőt, a bejárati ajtódról is leszereled az egyik zárat, merthiszen minek oda, ha az ablakon úgyis bejöhetnek, nemdebár? ;]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz dabadab #24 üzenetére

    De most nem az összes azonosítóadatról volt szó általában, hanem az e-személyigazolványról, és azt igen (leszámítva azokat az eseteket, amikor a kabát, nadrág, stb ellopásával lehet hozzájutni).

    A háesz, amire válaszoltál, az első háeszre volt válasz. Az elsőben pedig ez szerepel (kiemelés tőlem):

    Én benne lennék abba, ha cserébe nem kellene külön adó, taj kártya, személyi, lakcím, jogosítvány, de ezek szerint náluk még bankkártyaként is használható.

    Namost szerintem a felsorolt adatok nagyjából lefedik az "összes azonosítóadat" fogalmát (lásd bővebben mondjuk az 1996. évi XX. törvényt) - persze ha neked mondjuk még az oltási bizonyítványod száma is beletartozik a fenti fogalomkörbe, akkor nem szóltam... ;]

    Ezt a logikai ugrást nem tudom követni, honnan jött?

    A gondolatmenetedből következik. Kb. mint azzal érvelni a könnyű drogok mellett, hogy úgyis sok alkoholista van. A sok alkeszre nem az a válasz, hogy legalizáljuk a könnyű drogokat, hanem az, hogy korlátozzuk az alkeszek szeszfogyasztását, logikus módon.

    Komolyan azt gonolod, hogy csak azért, mert egy chipen van az azonosítószáma, ezért összevonják a NAV, a TB és a Debreceni Közlekedési Vállalat adatbázisait?

    Nem én gondolom, hanem egyrészt a kormány, másrészt a hozzászóló, akinek a háeszére válaszoltál.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák