Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    Hát, nem tudom miért, de nekem főleg ezzel az összehasonlítással nagyon tetszik a W8 új kezelőfelülete. Mellette az iPad ikonjai már-már gyerekesnek, gagyinak tűnnek. Ez a Metro valahogy az elegánsságot és a komolyságot sugározza magából. Mondom ezt úgy, hogy valószínűleg sosem lesz pénzem egy érintőképernyőre, vagy egy okos telefonra.

    Végre már valami gyökeresen új, ami nem Tálca+Start Menü. Mert az OSX dokkja is ugyanazt a célt szolgálja, csak másképp hívják.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz dabadab #527 üzenetére

    "Nincs feedback, nem erzel semmit, ellenben nem tudod a billentyuzeten pihentetni a kezed, nem tudod pozicionalni a kezed, tiszta horror."

    Én ezzel értek egyet. Már laptopon is sokkal többet hibázik, aki vakon gépel. Egyszerűen hiányzik a billentyű süllyedése. Süllyed persze, de nem annyira, mint a hagyományos billentyűzet. Az asztalra vetített lézert meg tényleg nem tudnám elképzelni normális munkára.

    Amúgy ha valaki jó sokat fórumozik, akkor elég sokat lehet gépelni, és olyankor fontos az ergonómia.

    Egyébként is, egy billentyűzet mindig jól jöhet. :DD

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Tigerclaw #529 üzenetére

    Volt annak idején egy számítógép, magyar fejlesztés és Primo-nak hívták. Na, ott volt mikrokapcsolós billentyűzet, ami horror volt, ráadásul még csipogott is minden leütésnél, ami egy idő után rendesen az őrületbe tudja kergetni az embert.

    Én percenként 300-zal gépelek, vagy ha úgy tetszik, 50 szót percenként, és nagyon zavarna ez a csipogás. És nekem szükség van az ujjbegyeim alatt a homorú felületre, meg az F és a J biztos helyen való érzékelésére is.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz FoxiestFox #547 üzenetére

    Igen, ez egy elég jó eredmény. De ugye nem virtuális billentyűzeten nyomtad? :D

    A kétujjas gépelésnek annyi hátránya van a tízujjassal szemben, hogy a kezedet és a billentyűzetet kell nézni bevitel közben. Míg aki vakon gépel, annak nyilvánvalóan elég a monitort, vagy bármit nézni, akkor sem hibázik. Vagy ha igen, azt irgalmatlan gyorsan észreveszi és javítani tudja.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Mondjuk Douglas Adams † könyvet is tudott írni a fürdőkádban olyan PDA-n, amin nem QWERTY hanem ABCD billentyűzet kiosztás volt. :DDD

    Nem is volt valami hatékony író, keveset írt és lassan. Biztos ezek miatt a kütyük miatt, amiknek nagy szerelmese volt egyébként.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz madgie #593 üzenetére

    "Mint ahogy az átlagember sem, így pont lényegtelen, hogy a felhasználók 3-5%-ához (akik hátrakötött kézzel, bekötött szemmel, nyolcvanszor megpörgetett székben is is vakon írnak) igazodjanak a gyártók."

    Nem értitek, mert nem tudtok vakon gépelni! A vak gépírás egy készség, ami egyetlen darab tankönyvből, otthon, magánszorgalomból elsajátítható, és később sokszorosan megtérül, végül azt sem érted, hogy tudtál meglenni eddig nélküle. Én pl mikor munkanélküli voltam, unalmamban beiratkoztam egy alapfokú számítógép kezelői tanfolyamra (ingyér' volt), és ott igen erősen csökkentett óraszámban tanították nekünk a gépírást. Így tanultam meg, mert volt előttem követendő példa, a nővéremé, aki meg a határőrségnél tanulta, ahol a munkájához kellett (telex gépek). És láttam, milyen hatékonysággal gépel vakon a számítógépen, és ha már volt tanár, meg volt tankönyv, akkor elhatároztam, hogy én ezt megtanulom. Azóta profitáltam is belőle rendesen.

    Kezdőként például horror, hogy a jobb kezes betűnél párhuzamosan bal kisujjal nyomod a Shiftet, és bal kezes betűnél jobb kisujjal, aztán egy idő múlva teljesen természetes lesz. Sokan "trendiből" hanyagolják a mondatkezdő nagybetűket, a való igazság valójában az, hogy míg nagyjából vakon tudja a betűk helyét, a kisbetű-nagybetű váltást már nem tanulta meg. Ilyenkor mindig le kéne nézni a billentyűzetre. Akkor nem egyszerűbb, ha eleve kisbetűvel indít?

    Mondok másik példát: a zongora. Hosszabb-rövidebb játék alatt az ember nem bámulja a kezét, sem a billentyűket, vakon is tudja, hova kell ütni. No, de a zongoristák ki bírnak levelezni, amikor egy "bunkó" rugós mechanikájú CASIO szintetizátor kerül a kezük alá, és rögtön úgy játszanak rajta, mint egy kezdő, mert a kalapácsmechanikás billentyűhöz van szokva. Ahol még hangmagasság szerint is külön súlyozva vannak a billentyűk. A mély hangot nehezebb leütni, mint a magasat. Nem véletlenül ragaszkodnak a kalapácsmechanikához, mert zongorázni csak azon lehet. Az orgona billentyűzetkiosztása is ugyanaz, mégis teljesen eltérő játékmódot követel meg. Mondhatni ég és föld.

    Egy kalapácsmechanikával ellátott billentyűzet meg csillagászati árakon kezdődik, mégis van keletje, és nem flancból, vagy jasszból. Egy rugós billentyűzeten egyszerűen olyan dolgokat nem lehet eljátszani, mint a kalapácsmechanikáson. És akkor jönnek az iPhone-ba tölthető körtemuzsikával, hogy de jó, meg hangszer. Meg a zongorautánzatokkal. 100 éve léteznek érintésérzékeny felületek, mégsem terjedtek el, csak bizonyos célkörökben. Vajon miért? Mert nincs feedback, nincs visszajelzés a mechanikától az ujjnak. A tévé vagy DVD távirányítóján miért vannak még mindig nagy, bumszli gumigombok? Mert ha lenyomjuk és lesüllyed, megjön a visszajelzés, hogy lenyomtuk. És ez kell.

    A QWERTY billentyűzet meg épphogy a gépírás hatékonyságát növeli az ABCD-vel szemben. Az ABCD azoknak jelenthet könnyebbséget, akik most ismerkednek a billentyűzettel, és úgy kell keresgélniük a betűket. Az ABC-t mindenki ismeri, így hát logikusnak tűnhet és célszerűnek egy ilyen billentyű használata. Csak aztán bárhová megy, mindenhogy QWERTY kerül a keze alá, és marad örök kezdő. A betűket nem lehet teszés szerint átvariálni. Jó lenne, ha a zongorán is kitalálnák, hogy innentől fogva sorban lesznek a billentyűk: AB(H)CDEFGH, a CDEFGAH helyett, és a zongorista rögtön süthetné a tudományát.

    Vannak speckó MIDI kontrollerek, mint a Hakeen Continuum fingerboard, amit direkt arra fejlesztettek ki, hogy a hangok között ne legyen átmenet, ezért ez érintésérzékeny lett, de ez sem sima asztallap. Egy gumírozott és párnázott felület süllyed az ujj alatt, majd visszanyeri az alakját.

    Persze, aki meg akarja érteni, hogy miről megy itt a vita, annak nem ártana legalább zongorázni, vagy gépírni tudni, mert addig hiába magyarázunk itt bármit.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    Én csak azon polemizálok, hogy ha annyira jó lenne a touch, akkor már 20 évvel ezelőtt elterjedt volna. Igen, az alapjai már akkor is léteztek, és ha lett volna rá kereslet, akkor az fejlődött volna. Nekem ez az egész vonal legalább annyira erőltetettnek tűnik, mint a tévék esetében a 3D. Tömegesen nincsenek rá igények, a filmkészítők meg nem fogják máról holnapra a sutba dobni az összes, 100 év alatt kiforrott képi kifejező eszköztárukat, csak mert megjelent a 3D. Mert azért a kétsíkú filmnek is vannak trükkjei, és jobb, hogy nem térhatású.

    De ez már tényleg nagyon off.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz moonman #626 üzenetére

    Én elsősorban ipari felhasználásra gondoltam 20 évvel ezelőtt. Nem pc-re, pláne nem hordozhatóra.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák