Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KISDUCK

    addikt

    válasz toronyhaz #9 üzenetére

    Effektíve 16GHz. Névlegesen 2GHz van megadva és úgy néz ki hogy arra 8-as szorzó jön.

  • KISDUCK

    addikt

    válasz biscuit #68 üzenetére

    Miért inkább mindenki nyugodjon bele szó nélkül a helyzetbe mint a kutya aki az égő házban issza a kávéját és azt mondja hogy "ez rendben van"?

  • KISDUCK

    addikt

    válasz Aljasvip #71 üzenetére

    Ne trollkodj, nem érted hogy ez a legnagyobb problémánk az életben?! ;]

  • KISDUCK

    addikt

    válasz biscuit #70 üzenetére

    Nem akartam válaszolni inkább, mert hogyha valaki egy beszélgetésben/vitában az "ez a legnagyobb problémád az életben" dologgal jön, azt nem tudom komolyan venni, de látom hogy türelmetlenül várod a választ. PM-et ezzel kapcsolatban nem írok, mert úgy érzem hogy amíg kulturált keretek között tudunk beszélni a dologról addig befér off-ban a topikban, mert mégis csak kapcsolódik a témához.
    Látom az "égő házas kutya" példája nem ment át, nagyon a tűzre koncentráltál. Írhattam volna azt is akár hogy dugjuk akkor a fejünket a homokba és ne foglalkozzunk a problémával, de más példát is lehetett volna írni.
    Az alkatrész hiány alatt gondolom a chip hiányról beszélsz, ha van olyan hír ami arról szól hogy nyersanyaghiány lépett fel amit a bányák nem tudnak kiszolgálni akkor kérlek oszd meg velem mert én teljesen mást olvastam. Ugye tavaly beütött a COVID, több területen beütött a termelés csökkentése pl.: autóipar és az üresen maradt kapacitást a gyártósorok eladták másnak és jelenleg tudomásom szerint ott tart, hogy több a megrendelői igény mint amit a gyártók ki tudnak szolgálni a chip gyártásban. Ezt a problémát az elektronikai "szórakoztató iparban" tovább rontja a bányász helyzet amit még tovább fokoznak a nepperek is.
    Egy átlag ember mit tud enni jelenleg? Véleményem szerint semmit. Bányafarmot felgyújtani? Hátha azt szeretted volna mondani hogy nyomást gyakorolni kormányokra hogy korlátozzák a működésüket vagy létrehozásukat arra azt mondom hogy jó lenne, de ebben a kérdésben nem az átlagember dönt.
    Tüntetni a gyártók kapuja előtt? Nem. Szerintem a gyártókat pont nem hatná meg hogyha tüntetnének a gyárak/hq-k előtt. Amíg a terméküket valaki megveszi és jön a pénz, addig nem fogja őket semmi sem érdekelni.
    Esetleg mint egyén az egyetlen "szavazatunkkal" a vásárlásunkkal szavazzunk a helyzetben? Ne vegyen senki hardvert? Ez sem megoldás szerintem mert jelenleg túl nagy az igény a szóban forgó VGA-kra, annyit érne csak el adott júzer hogy neki nem lesz.
    Mi az amit érdemes lenne ebben a reménytelennek tűnő helyzetben tenni? A nepperektől való vásárlást megtagadni legyen az VGA vagy játék konzol. Rohadjon rájuk a készlet szépen és álljon benne a pénzük amit talán egy minimális árcsökkenést talán okozhatna a piacon. Ezzel talán egy hajszálnyit tudnánk javítani a helyzeten. Nem sokat, de egy nagyon kicsit.

    És igen, ha adott fórumtásnak attól jobb lesz hogyha a jelenlegi helyzetben a frusztrációját adott vga topik alatt levezeti egy bányászokat illető fricskával, akkor tegyen úgy.

    Azt viszont had kérdezzem meg miért reagáltál ilyen agresszíven a topikban, netán te is üzemeltetsz talán pár RIG-et és személyes sértésnek vetted?

Új hozzászólás Aktív témák