Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DoxaM

    aktív tag

    én azt mondom, hogy laikusnak tök mind1, hogy cd vagy wav vagy 320mp3 szól. aki meg ki akarja hozni az analógból a pluszt a digihez képest, annak milliókat kell ráköltenie. megéri? lehet van akinek igen....de sztem átlagban elmondható, hogy nem. főleg, ha pl. az alap zene is sz@r :D annyi mindentől függ az a különbség a digi meg analóg között, hogy szerintem sosem teljesül a különbözőség csak rengeteg pénzből és profi szerkóknál.
    pl. kezdjük ott, hogy eleve több tízezer W-n kellene küldeni az anyagot (minimum) kapásból, h értékelhető különbség legyen (és még akkor is csak azok veszik észre, akik tudják miről van szó!). egy olyan anyagot, ami profin kivan keverve, mert ha sz@rul van kikeverve a master akkor megint cseszheti......nem jön át. és akkor még ott van az erőlködő, a limiter...a hangfalak, kábelek, etc amik mind mind befolyásolhatják megint a hangzást...fingreszelés over 9000 %.
    A dinamikussággal megint lehet játszani jó kompresszálással, keveréssel digitális anyagoknál, itt megint az "alkotó" ügyességén múlhat simán, h bőven jó anyagot hozzon össze, sok korlát nincs már....ha meg akarom teszek rá sercegést, már van rá vsti :DDD de szvsz, fölöslegesnek tartom. én megmondom őszintén (égszakadásföldindulás!) inkább hallgatok 192kbs mp3-at, de rohadt különleges, ritka és jó zenét (persze ilyen azért ritka nyilván), mint egy csillogó überdinamikusansercogó sz@rt....
    annyira képlékeny és túl sok szubjektivitás van ebben a témában, h szerintem tökéletes gumicsont ;] :DD

    én egy jó dolgot láttam a vinylben, szabályozta a piacot a költsége miatt, rgo nem jöhetett minden sz@r ki, úgy mint mostanában digiként....tele hulladékkal a piac.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák