Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    ha már átveréseknél tartunk, én anno jól megszívtam... eddig nem sok embernek mondtam el a sztorit, most pótlom... (hátha más elkerüli így a bajt)

    sétáltam hazafelé kb. fél éve a munkából... egy nem túl forgalmas helyen sétáltam volna át a zebrán és szemből jött egy kicsit sötétebb bőrű alak... olyan sebességgel jött, hogy előbb érjen a padkához, akkor gyorsan lehajolt és felszedett egy vaskos pecsétgyűrűt... elkezdett örvendezni, majd szóba elegyedett velem és megpróbálta eladni... címke is volt rajta, mintha most hozták volna ki a zálogházból... itt furcsa volt már viszont, hogy 18karátos, de nem foglalkoztam vele... súlyra nézve kb 70-80ezerre saccoltam az árát, ha arany... elbótoltuk egy 5ezresért... sietve mentem a legközelebbi zaciba, hogy nézzék meg... útközben már kezdtem picit gyanakodni, mert a fickó sajnáltatta nagyon magát, milyen szegény, de piros marlbiból gyújtott rá... a zálogházban kapásból megvizsgálták és mondták, hogy vettem f@szán egy rézgyűrűt... kioktattak arról is, hogy a 18karát azért van ráírva, mert könnyebben bele tudják ütni annak a számát, mint a 14karátét... mellesleg csepegtettek is rá valami cuccot, amitől a réz azonnal elszíneződött... jobban megnéztem utána a gyűrűt és látszódott rajta máshol is ilyen folt... vizsgálták már meg korábban is... erre is figyelhettem volna...
    ne mondjam, tiszta ideg voltam, felnéztem azonnal netre, de több tucat hasonló esettel találkoztam és én még aránylag olcsón megúsztam... meg vaterán eladtam a gyűrűt "rézgyűrű" címszó alatt egy ezresért :) így 4ezer volt a bukó, de sokat tanultam belőle...

    azért írtam ezt a sztorit, mert utcán sétálva is akárkivel bepróbálkozhatnak... pl. kolléganőm fia járt úgy, hogy ment valahova kocsival és leállították, hogy: "kifogyott a benzinük és nincs pénzük, viszont 20ezerért nem tudom milyen vaskos arany(réz?) nyakláncot adnának neki" ilyennel is vigyázni kell, mert egy soron így is megvágják az embert, meg fene tudja ki lapul a bokorban és amikor az áldozat nincs a kocsija közelében, azt is kirámolhatják...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dzsozefo #15 üzenetére

    nekem akkor nem volt vicces, de most már csak röhögök magamon :)

    a súlya/színe rendben volt a cuccnak... de ennyi erővel ő is eladhatta volna... zaciban kb. semmit nem kérnek általában az embertől... naiv voltam, megsz*ptam... ez van... szégyellem is rendesen, de hátha ez a sztori segít másoknak, hogy ne ugorjanak be ilyenbe...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák