Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    válasz drkbl #270 üzenetére

    "Nekem Enterre új sort ad a kommentdobozban"

    Na ez volt a MS első nagy ergonómiai t*k*nlövése. Amikor az Enter (DOS-ból jól megszokott mezőváltás) funkciót TAB-ra kavarták.

    Ez is öncélú, csak a GUI elképzelésünk számít, a felhasználó meg le van sz*rva szempontú volt.
    Mit ne mondjak évtizedes probléma és ma is kísért!

    Én ma is látom, hogy a felhasználók nem nyúlnak ÁT a tabig (eddig két Enter is az ujjuk alatt volt), hanem MEZŐNKÉNT egérrel átkattintanak a következőbe.

    Megszoktuk? Meg! Kénytelenek voltak.
    Van még percenként százas leütésszám az adatbevitelben? (ahogy én láttam DOS-os progiknál).
    Nincs! Jobb? Nem, de kit érdekel? Van új "koncepció"!!!

    Így járunk majd a Win8-al is.
    Vagy viszakoznak redmontban és visszadnak valami használhatót, vagy erőből lenyomják, lassítják+nehezítik a munkát, de haladni kell és ez van...

  • emelhu

    aktív tag

    válasz drkbl #302 üzenetére

    "Meséld el, melyik DOS-os szövegszerkesztő volt az, amelyik nem új sor nyitására használta az Enter billentyűt"

    Talán ha értelmeznéd :F az jó tud lenni, ha hozzászólsz.

    A szövegszerkesztő egy másik állatfaj, itt (a hozzászólásomban) a lényeg az adatbevitel és adatmezők témája volt.

    Csak egy kérdés. kell neked adatbevitelt végeznek (nem facebooook kommenbt szintről beszélek) vagy írtál valaha adatbeviteli formot ahol tömeges adatbevitel szükséges.

    Na ennek megvan a saját ergonómiája... ami meg nem a hagyományos winform kezelés :W

    Szóval tényleg, a MS-osok nagy pénzeket költenek ergonómiai kutatásokra, aztán beteszik a fiókba (ezzel kipipálva az ügy, majd a marketingesek elsütik valami baromság megmagyarázására).

    De mindig ugyanaz a kérdés motoszkál bennem a szép új marketingelt termékeket nézve, akár autó, tv vagy sw: egyszer legalább kipróbálta ezt valaki?

  • emelhu

    aktív tag

    válasz oO7 #375 üzenetére

    "Nem kell bezárni a Modern appokat... ilyen egyszerű..."

    Hát persze.
    Az olyanoknak, akik három-négy izét használnak (böngésző, naptár meg email) oszt jónapot.

    Akik meg több tucat, akár száz(!) alkalmazást akarnak [és mivel egyre egyre néha csak évente kétszer-háromszor kerül sor] valamint minden alkalommal előlről, nulláról kell indítani, mert nem is létezik az az állapot, ahol abbahagyta legutóbb pár hónapja... na az "nem rendeltetésszerű"?

    Értsd már meg, vannak emberek akik nem akarják, hogy egy cég mondja meg nekik, hogy mit akarjanak, hogyan akarják és mivel akarják csinálni.
    Vannak felnőtt emberek is (na jó, nem a lakosság többsége, sőt), akik képesek kiválasztani, hogy mit és hogyan akarnak.
    Te meg szereted, ha gyámkodnak feletted... hát szeresd, csak ne tedd kötelezővé... attól harapok.

    [moderálva]

    [ Módosította: radi8tor ]

Új hozzászólás Aktív témák