Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82351360

    törölt tag

    válasz t72killer #23 üzenetére

    Terhes anyukát ép eszű ember nem vesz fel. Egy cég nem jótékonysági intézmény, hanem egy szervezet aminek a célja anyagi javak termelése. Nyilván azt fogják felvenni aki gyorsabban, megbízhatóbban, több pénzt tud keresni a vállalatnak. Ez teljes mértékben érthető és logikus.
    Természetesen terhes nő kirúgása csak azért mert terhes elítélendő. (Persze az más dolog, ha a munkaszerződésében aláírt munkáját nem tudja elvégezni az állapota miatt.)

  • #82351360

    törölt tag

    válasz t72killer #25 üzenetére

    Az emberek nem azért szaporodnak, hogy betanított munkásai legyenek a cégeknek. A gyermekvállalás alapvetően egy komolyan átgondolt és anyagilag biztosított projekt kéne hogy legyen. Az hogy rengetegen nem veszik komolyan a dolgot és egy egyént rákényszerítenek arra hogy a gyermekkorát a létminimum alatt élje mélységesen szomorú dolog. Az pedig kifejezetten aljas, ha a saját felelőtlenségüket a szőnyeg alá söpörve mártírkodnak és a gazdaságot, az államot és cégeket hibáztatják azért, mert nem hullik az ölükbe a gyermekneveléshez szükséges anyagi jólét.
    A multik pedig azért szerveznek ki rengeteg munkát és azért keresnek alternatív munkaerőt, hogy versenyképes áron tudják adni a termékeiket. Ez nem etikátlan, nem kötelezhető senki arra, hogy munkát biztosítson az embereknek. (Illetve még olyat sem láttam, hogy egy jól képzett, a szakmájában elismert ember ne találjon munkát a szakterületén.)
    Persze ez hosszú távon alapvetően nem fenntartható állapot, hiszen csak pénzt visz el az országokból, nem oszt vissza. *Irónia* De az emberek természetesen felismerik azt, hogy a fizetésükhöz képest rémesen túlárazott termékek megvételét nem engedhetik meg maguknak, ezért az ilyen cégek csődbe mennek.*/irónia*

    Szerk.:
    Amikor először hallottam a migránsokról, rögtön az jutott eszembe, hogy céget kellene alapítani és munkát adni nekik több százszoros haszon mellett. De sajnos egyetemistaként nincs lehetőségem ilyen dolgokkal foglalkozni. Pedig aki akkor beszállt volna egy ilyen bizniszbe, hatalmas vagyonokat tudott volna összeszedni.
    Ha pl. ruhákat, élelmiszert termelő cég lett volna, vagy építkezéssekkel foglalkozó, akkor a migráns dolgozók elég nagy felvevőpiacot is biztosítottak volna. (Lsd.: korai Ford)

    [ Szerkesztve ]

  • #82351360

    törölt tag

    válasz t72killer #31 üzenetére

    "Egy cég fizethet annyit, amennyi neked kajára+szállásra se elég, mondván lakjál a szülőknél, fizethet annyit, ami ezt épp kifutja és fizethet annyit, amennyiből teljesértékű az életed."
    Erre találták ki a minimálbért, ami szintén csak részmegoldás. Ha túl magas, a cégek kivonulnak az országból és elkezd inflálódni a forint, ha túl alacsony, akkor semmi sem gátolja a cégeket a dolgozók kihasználásában.

    "Aha, az apple nagyon versenyképes áron adja a vackait"
    Nem feltétlenül az apple-re gondoltam. Velük az a baj, hogy nem stabil nyereséget akarnak, ami fenntartható lenne úgy is, hogy a dolgozóikat nem 2 dolláros órabérben dolgoztatják, hanem stabil növekedést, amit sajnos csak úgy érhetnek el, hogy folyamatosan növelik a termelést ugyanannyi kiadás mellett. Sajnos ez a legtöbb nyugati cégre igaz.

    "30-40-60évvel ezelőtt nem volt tömeges kínába-indiába-stb kiszervezés, mégis tudott az ember cipőt, biciklit, autót venni, nem csak a gyulyáskommunista Mo.-gon, hanem a kapitalista nyugaton is."
    Ez igaz, de anno a legtöbb országban gyártottak is cipőt, biciklit, autót, műszaki cikket. Ezek a gyárak a saját országuk átlagkeresetéhez igazították az áraikat és nagy mennyiségű készpénzt forgattak vissza a gazdaságba fizetés formájában. Sajnos ma már nem igazán éri meg itthon ilyen dolgokkal foglalkozni, legfeljebb úgy, hogy a termékek árát nem a magyar piacra szabják. Ez a globalizáció legnagyobb hátránya, a termékek árai globálisan egyformák, a fizetések viszont közel sem.
    (Illetve megemlíteném azt is, hogy a vörös időszakban rengeteg olyan pénzt égetett el az állam az életszínvonal ideiglenes növelésének a céljából amit még az unokáink is fizetni fognak.)

    "Tény, a vállalkozásoknak nem közvetlen érdekük a nemzetgazdasági szintű fenntarthatóság."
    Ameddig piacként tekintenek az adott államra, közvetlen érdekük, de csak akkor fognak tenni érte, ha elég nagy piacról beszélhetünk. Magyarország esetében egyszerűbb az, hogy ha csökken a piaci bevétel, kivonulnak pár évre.

    "Magasabb a profitja egy ilyen baromnak? Persze, többszörösen. Csak aztán jöjjön valaki takarítani/helyreállítani utána - már amit lehet."
    A migránsok alkalmazásában nem látok olyan közvetlen problémát, ami miatt később bárkinek is be kéne avatkoznia.

    Egyébként érdekes a véleményed, sokkal jobb lenne egy sör mellett beszélgetni veled. :)

Új hozzászólás Aktív témák