Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A tesztet nagyon szépen köszönjük! :C

    De...

    "...de nemcsak a LAN, hanem a WAN oldalon is, az utóbbi esetben a WAN és a LAN4 portok „összevonásával”, ami azt jelenti, hogy az 1 Gbps-nál nagyobb sávszélességű internetkapcsolatokat is kihasználhatjuk a készülékkel..."

    Nos, a Telekom HGW-jeinél például nincs Link Aggregation, tehát ott konkrétan két eszközre kell kivezetni a netet, hogy ki tudjuk használni.

    Kliensoldalon dettó hasonló problémákba ütközük, ha mondjuk Windows 10-et használunk, ugyanis a Picipuha szépen kivette menet közben ezt a képességet alapértelmezésben belőle. Különféle kerülőutak elvi szinten megvannak (Samba fájlmegosztásnál pl. az SMB Multichannel), de ezek vagy működnek, vagy nem.

    Szóval "jövőtállónak" nevezni egy olyan méregdrága routert, amely nem rendelkezik legalább egy 2,5 vagy 5, esetleg 10 Gbites kábeles hálózati opcióval, nos, minimum megmosolyogtató. De inkább kínos.

    Nem, ez a router nem jövőtálló. Mint wifi-router lehet, hogy ér valamennyit, de a marketing "akár" 6 Gbites sebesség csak marketing marad, ez a tesztből is látható.

    Más szóval: szerintem túlárazott és max. csak a működő mesh képessége miatt érdemel szót. Sajnos...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz arn #3 üzenetére

    Persze, sőt, Mikrotikokból (pl. hAP ac²) is könnyen össze lehet hozni sokkal olcsóbban, illetve az OpenWRT is támogatja a 802.11r-t például. Csak azért kényelmi szempontból nem mindegy, hogy csak bekapcsolod és pár kattintással összelövöd, vagy kissé mélyebben kell mahinálni a menükben... :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Wombath #5 üzenetére

    Nem vitatom el, hogy az én értelmezésebben lehet a probléma, sőt, simán benne van a pakliban, hogy az én elvásáraim túlzóak. De ilyen árért egy 6Gbit-es Wifivel hírdetett routernél azért férjen már bele legalább egy nyamvadt 2,5 vagy 5Gbites WAN/LAN port.

    Tudom, hogy marketing, tudom, hogy régen sem volt más (150 meg 300Mbites Wifi sebesség 100Mbites kábeles kapcsolatok mellett...), de attól még nem tapsikolok neki...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák