Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz tigipuf #9 üzenetére

    a #6-os postban szereplő link alapján írtam azokat (-.

    általában az archiválás nem úgy néz ki, hogy van 5.000 GB, archiváljuk le, mert aki ezt megvárja, az sem a biztonságra játszik

    hanem úgy néz ki, hogy elkészülsz egy munkával, amit archiválni akarsz
    HDD esetében ez fogod, drag'and'drop-pal ráhúzod a HDD-re, és kész
    bluray esetében meg sakkozni, hogy most van-e már egy lemezre elengedő anyagod vagy még nincs, ha meg több mint 50 GB-ot kell lementeni, akkor lemezekre szétválogatni, míg egy USB-s HDD esetében (vagy kettő) fogod a 100-500-1.000 GB adatot, egy mozdulat, (2 USB esetében 2 mozdulat ugye) és mehetsz a dogodra, majd 1-2-3-4 óra múlva (vagy többszáz giga esetében holnap reggelre) végez, USB leválaszt, kihúz, polcra fel.

    ezért mondom csak, hogy a bluray macerás archiválásra
    tudom, mert nálunk is kellett venni, sajnos hiába pofáztam még annó, 2 éve, nálunk lemezt égetnek ... másik részlegen, felküldtem nekik is, meglátták, anyáztak, vették a lapot, és kértek két 1 TB-os USB-s háttérttárat inkább ... csupa móka és kacagás az archiválás. Nálunk meg egy fél napos program egy embernek minden 2. héten )-.

    persze most már a bluray lemezek ára le, a HDD ára meg felment

    25 gb 350 ft
    40 x 25 gb = 1000 Gb = 40 * 350 Ft = 14.000 Ft
    +14.000 (mégegyszer, mert 2 pld. kell)
    +20.000 (író)

    48.000

    2 db 1 terás USB 2.0-s HDD= 28.000 x 2 = 56.000
    56.000

    van 2 tera dok. filmem
    bluray esetében lementeni, adatvesztés esetéeben visszamásolni, többnapos munka, egész nap ülhetnék a gép mellett. vagy ha csak 1 valami kell. akkor melyik lemezl leemel. betesz. felpörög. megkeres. visszamásol. erre mondom h macerás

    ha veszek backup-nak valamit, csakis HDD lesz.
    egyszer kellett már lemásolnom 20-30 lemezt vissza a gépre. Hát annál sz*rabb elfoglaltság nincs .... )-. fel is melegedik a 10. után. hangos. rövid időt hagy csak neked, hogy bármit csinálj, és megint lemezt kell cserélned. Így semmit nem lehet közbe csinálni

    " ... Na meg ha nincs 2-3 vinyód ,mert nem mindenkinek van,és elszállt az összes fontos cuccod,na azt nevezném én macerásnak. ... "

    ugyanezt igaz a bluray-re is .-) az sincs mindenkinek .-) azt is meg kell venni .-)

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák