Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ToniSoprano #282 üzenetére

    ráadásul ha esetleg készüléket váltassz és képes fogadni a 64gb-os microsd kártyát akkor csak átrakod és már müködik is,nem kell másolással,felhővel cseszekedned
    plug and play módszer

  • madgie

    titán

    válasz ToniSoprano #282 üzenetére

    Ja, 2-3000 zene kell munkába menet. Ultimate érv, basszus :))

    Egyébként még mindig az a kérdés, hogy ki tart pisztolyt a fejedhez, hogy 16 gigásat vegyél? Ott a 128-as, arra ráfér a tiesztóösszes. Ja, hogy drágább? Ez van.

  • KeFe

    tag

    válasz ToniSoprano #282 üzenetére

    "ez így baromi jó hangzik, és trendi hogy a 16 GB, mindenre elég és mindent FELHŐBE használsz"

    Ezt hol olvastad hogy elég a 16gb meg trendi?
    Epic fail a 16(12)gb és egyáltalán nem mindent a felhőben kell tárolni.

    "1. Pl. saját zenéidet amit szeretsz és megvetted, vagy letöltötted, miért nem jobb készüléken tartani és ott tárolni? Lehet mindent kedvenc zenét internetről hallgatni, de minek"

    2-3 éve a google music indulásakor forgtam és a 137gbyteos zene könyvtáramat felszinkonizáltam.
    Azóta onnan hallgatom őket, androidos telefonról, ipadről, de még otthon vagy az irodában ülve is a gép elől, pedig otthon megvan localban természetesen az összes. Hogy miért? Mert ennél kényelmesebb megoldást nem nagyon tudok. Mindenhonnan ugyanazt érem el ugyanúgy ugyanolyan minőségben. Egy kivétel van a kocsiban, mert ott egy 64gb-os pendriveon vannak offline a fontosabbak, de ha lenne elérhető értelmes árú alternatíva arra hogy hazaérve a garázsban állva szinkronizáljon akkor meglépném azt is.

    "3. A térképeknél is nem egyszerűbb optimálisabb az akku szempontjából a offline térképeid vannak a micro SD-n?.Az online a térkép állandó mobilinternet letöltést igényel ami baromira fogyasztja az akkut. És ha pl. külföldön nem tudod használni navigációra, mert ott azért drága a net ott nem is tudnád használni online. Eltévedsz és vahahogy világvégére kerülsz megint aggódhatsz hogy akadozni hogy a térkép letöltés a navigáció működni fog-e a rossz mmobilnet miatt."

    Ha külföldre megyek természetesen letöltöm az adott ország teljes térképét offline használatra, de pár hete pl. voltam Amszterdamban és valahogy mégis inkább az online google maps ill online pocketguideot használtam.
    Kemény 20-30MB napi adatforgalommal. Voltam már sokhelyen a világban de nem nagyon tévedtem el még soha, pedig régen még gps-es mobiltelefonom sem volt, így ezen azért annyira nem aggódom :)

    "A képek esetében is mindig folyamtosan töltögeted fel a képeket, vagy le ha valakinek meg akarod mutatni megint baromira fogyasztja az akkumulátort. Én is mindent felhőbe töltök fel, de akkor amikor én akarom amikor töltőn van a kütyü, emellett minden ott van a micro SD-n már csak biztonsági mentés miatt, mert mi van ha felhő adatok elvesznek a Facebook is leállt párszor? Meg azért egy micro SD kártya sokkal olcsóbb mint a felhő."

    Természtesen nem folyamatosan ész nélkül mennek fel a képek. Jelenleg 2 dolgot használok szinkronizálásra. Google fotók ami csak wifin szinkronizál, illetve dropbox a dropsync appon keresztül, ami úgy van beállitva hogy a 6mb alatti állományok mobilnetről azonnal mennek fel amennyiben az akku 60% felett van. Ha 30-60 között akkor wifin, az alatt pedig csak töltés közben. A felhőbe felkerült képek 1 percen belül offline tárolódnak 2 különböző városban lévő gép ssd-jén, miközben a 2 felhőben illetve telefonon is megvannak.
    Szerintem ez egy fokkal biztonságosabb mint egy 6100Ft-os sd kártya nem? :)
    Ha valakinek meg akarom mutatni akkor megtehetem offline minden gépemről, készülekemről, valamint ha megosztani szeretném csak elküldöm a rá mutató linket. De biztos jó dolog mindenkinek egyesével bluetoothon küldözgetni...
    De ha kőkorszaki módszerek kellenek akkor leírom a linket egy post-it ra, és így az is meg tudja nézni akinek nincs okostelefonja :D

    Az hogy a microsd olcsóbb lenne mint a felhő azt nem mondanám. Ha a saját szervereim tárterületét nem nézem akkor kb 200gb-om van ingyen össz 3 szolgáltatónál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák