Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz rudi #10 üzenetére

    akkor már átírhatnád a többit is, mert ennyi helyesírási hibát rég olvastam egy cikkben.
    "Dióhéjban ezeknek az akkuknak a működéséről annyit érdemes tudni, hogy az elektromos energiát egy kémiai folyamatban tárolják": miért terjed ez a betegség az itcafe-ban, hogy "egy"-et írtok feleslegesen?

    Nem hiszem, hogy létezne lítiumpolimer akksi, a lítium az fém, nem polimerizálható szerintem. Lítium-polimer akksi létezik.

    A feszültséget nem rendszerint voltban adják meg, hanem mindig.

    "oxidáció és a kémiai reakció tökéletlensége miatti, visszafordíthatatlan" nem kell vessző

    "mint a legelső, sőt idővel az akku meg fogja adni magát" tedd át ide a sőt után.

    "tehát idővel vesztenek töltésükből; ez havi 5-10%-ot tesz ki.": itt pont nem pontosvessző kellene, mert nem különböző témájú tagmondatokat választasz el, hanem összetartozókat, tehát vagy vessző vagy kettőspont.

    "Nyáron egy autó ablakában, a tűző napon akár 80 °C-ra is felhevülhet": ez véleményes, hogy ide kell-e vessző, én nem tennék.

    A gyári akkuvédő alkalmazás című mítoszt szerintem hanyagolni kellene, én még nem láttam olyan notebookot, amelyik kikapcsolná a töltést, ha nincs feltöltve teljesen, másrészt a töltés kikapcsolt gép esetén is folytatódik, viszont a kikapcsolt állapot rosszat tesz az akkuvédő alkalmazásnak (= nem fut).

    "benn hagyjuk az akkumulátort": ez nagyon vidéki tájszólás.

    "az akkut csak részlegesen, kis kapacitásokkal töltöttük.": kapacitással nem lehet tölteni. tölteni áramgenerátorral vagy feszültséggenerátorral lehet. itt a kapacitásához képest kis töltőárammal töltöttük.

    "Megtörténhet, hogy egy új modell olcsóbb a felújításnál.": lol. egy új modell lehet, hogy olcsóbb, csak hogy rakom bele a gépbe? Hint: egy t61-es notebookba nem rakhatom bele a w520 akksiját, ugyanis a modell ezt jelenti.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • gtamate2

    veterán

    válasz rudi #126 üzenetére

    Ilyenkor nagyon nagy a postai forgalom és ezért lehet hogy nem adták fel, vagy később adják fel. Ráadásul itt nálunk sajnos nagyon ráálltak a kínából érkező csomagok átkutatására, szóval nagy valószínűsége hogy le is vámolják ha jön valami. De én is rendeltem kb 1.5 hónapja pár dolgot, de semmilyen hír róla, ha januárig nem jön meg akkor írok hogy utalják vissza a pénzt, addig reménykedek..

    *Sn0w

  • azbest

    félisten

    válasz rudi #126 üzenetére

    A külföldről rendelős topicban előfordulnak infók róla.
    Lényegében egy újabb repülőgépbaleset a közvetlen oka a szigorításnak: ups dubai tehergép lezuhant kigyulladó kínai akkuk miatt. [link]

    Ezután fokozatosan addig fajult a helyzet, hogy volt időszak, amikor kínai postákkal (sg, hk, cn) gyakorlatilag nem voltak hajlandóak akkus eszközt szállítani és visszadobták a feladónak. Ekkor jöttek fel a ch, se, de (dhl global)... posták, akikkel még egész jó időket lehetett futni. Aztán őket is utolérte és ott is szigorítottak. Magában akkut / plusz pótakkut például nem biztos, hogy szállítanak. A feladótól igazolásokat kérnek. Mostanra már kezd rendeződni a helyzet, csak itt a karácsony. A dhl global talán az egyik legjobb szerintem a normál posták közül. Gyorspostával persze jobb volt ha helyzet, csak az drágább.

    Az utóbbi hónapban, ahogy a figyelem középpontjába került a nav, most meg ők sokkal aktívabbak és alaposabban átnézik a csomagokat. Így az is megesik, hogy tovább tart országon belül a kiszállítás, mint ide kínából.

    Tavasszal meg nemsoká jön a holdújév, szóval eléggé meg kell gondolni mostanában, hogy mit, melyik postával és mikor rendel az ember.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák