Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    válasz Yutani #19 üzenetére

    "Aha, hirdetés. Tehát akkor semmi hivatalos."
    Milyen hivatalost akarsz?! Garancia level es szamla nem eleg? Csak hat valamibe bele kell kotni mindig, igaz?

    "Megfigyeltem, ez a bajod."
    Mit figyeltel meg? Csak a fikazokkal van bajom.

    "Valahol, valaki, valamiért ár alatt ad valamit"
    Nem ara alatt adta. Hoztam ra tobb peldat, szoval nincs "Valahol, valaki, valamiért". Tobben is vannak es realis arazasnak hivjak.

    "onnantól számodra az a legitim ár"
    Igen. Ezt ugy hivjak referencia ertek. Lehet hallottal mar rola. Ha mar tobb ilyen eset is van - mar pedig van - akkor onnantol standardda valik. Igy mukodik a piaci bearazas. Az armesterek is igy csinaljak a topikokban. Az, hogy itthon mindenki nyereszkedni akar (tudnek mutatni par egyent, foleg a retro cuccoknal) az az ocsmany.

    "nem pedig az, amennyiért az egyszeri vásárló a kiskerekben megkapja."
    Nem vagyok egyszeru vasarlo, akit le lehet huzni a vilagrekord afaval. Ha a kozembernek a kisker veg ar megfelel, az az sajat problemajuk. Szerinted a nagykerek, integratorok, disztributorok mennyiert veszik ezeket. De meg amikor neha nagykerbe megyek vasarolni szerinted milyen arak, mennyisegi kedvezmenyek es akciok vannak?

    Amugy ezzel a nezetemmel nem vagyok egyedul. Az egyik neves youtuber nyilatkozta, hogy hasznalt termeket csak minimum 40%-kal a bolti ar alatt vesz, pedig nyugatra ugye usd/eur/gbp van, nem pedig "wc papir" Forint es nem vilagrekorder hadisarc. Ehhez kepest az en "27%" policy-m majdnem a ketharmada ennek.

    "Sőt, a kiskerek is adják utána annyiért."
    Ilyet hol mondtam?! De azert ferditsel, ha mar nem tudtal cafolni.

    "Ez mennyire reális már?"
    A ferditesed utan...?! Amugy a valosag az, hogy Magyarorszagon a tobbseg le akar huzni, tisztelet a kivetelnek. Nyugatabbra ez valamiert nincs igy. Angolktol/hollandoktol mar sokszor vettem ebayrol es nem sz@roznak ezen. Bar az angoloknak van egy elkenyelmesedett stilusa a nemetekhez hasonloan. A hollandok abszolut korrektek.

    A korabbi nyereszkedokre visszaterve. Sokszor talalkoztam mar eladoval, aki itthon felvasarolja a regi cuccokat fillerekert es ebay-n eladja 10-20-50-100x aron. Persze, ha itthon sikerul valamit eladnia tularazva, akkor roviddel utana teljesen torli a hirdeteset, hogy ne legyen nyoma es ne lehessen visszakeresni. Ezeket kene fikazni, nem pedig engem.

    "Ui: Remélem megérted, mert nem fikának szántam."
    Pedig echte annak nez ki.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák