Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AllTheBest

    senior tag

    válasz BoB #2 üzenetére

    Sajnos mi is csak későn vettük észre, azóta mást használok és azt is csak akkor amikor már nem bírom ki.
    Háziporatka, 5 különböző fűféle, bükk. Ezekre lettem kb 6 éve allergiás, szóval jelen pillanatban is küzdök az orrdugulással, egy jó ideig rinathiolt használtam, de az függőséghez vezetett, amit kb 3 hónapja már egyáltalán nem használok, elegem lett és most inkább szenvedek az orrdugulással.

    Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

  • AllTheBest

    senior tag

    válasz cami][us #4 üzenetére

    Ezáltal azt sem veszem észre ha nekem van olyan szagom...

    #5 futo001

    Hát ha az ízeket sem érezném rendesen akkor nem tudom, hogy mit csinálnék, mert én alapból is nagyon fűszeresem eszek mindent, nem szeretem az unalmas ízeket, ha meg mindennek papír íze lenne akkor az már a vég lenne.

    #6 total90

    Alapból engem sem zavar, mert hát gondolom te se veszed észre azt hogy nincs fingszag akkor ha senki se fingott be :)) De akkor amikor mondjuk nem tudom, hogy izzadtságszaga van-e mondjuk a pólómnak és viszem mindig valakihez házon belül, hogy legyen szíves és mondja meg, hogy büdös-e(mármint, hogy van-e izzadtságszaga), na akkor már kegyetlenül tud idegesíteni a dolog.

    #7 bob.zxr

    Hát igen, az orrfolyás a másik dolog amit rühellek, szerencsére (lekopogom :W ) egy pár hónapja már nem folyik olyan vadul az orrom, lehet azért mert abbahagytam a z orrspray használatát... Ettől függetlenül nekem is szenvedés az allergiaszezon, főleg, hogy nyáron nekem a diákmunka az erdőben van, ott meg ugye nem lehet menekülni a bükkfától...

    #8 kemotox

    Muszáj vagyok mindennek a jó oldalát nézni, ha nem ezt tenném, akkor lehet már nem írnám ezeket a sorokat :) Szerencsére van bőven más dolog amire oda kell figyelnem és nem őrlöm magam ezen reggeltől estig

    #9 orion1025

    Tudom, hogy nem olyan egyszerű, de próbálj meg valamennyire változtatni az étrendeden, ne akarj megvakulni :) Minden csak akarat kérdése, te még ,,egyszerűen,, meg tudod előzni a bajt.
    Én is most szoktam le nem rég pl az orrspray használatáról, ami nélkül eddig 3 óránál többet nem bírtam ki, mert azonnal bedugult az orrom, ha nem fújtam belőle, kb 1 hétig nem tudtam egyáltalán aludni, mert nem kaptam az orromon keresztül levegőt, most már csak az allergia miatt szokott bedugulni az orrom, de arra van más fajta orrspray amiben nincs annyi káros cucc, cserébe viszont nem olyan hatékony.

    #11 wesder

    Azt én is tudom, hogy így hívják, de itt gondoltam, hogy kihagyom írás közben, hogy ne kelljen google-t használni senkinek se ahhoz, hogy megértse :)
    Az én esetemben valószínűleg nem visszafordítható a dolog, mivel az orrspray valószínűleg teljesen szétmarta az orrom belül, ez még nem is lenne akkora gond, viszont nekem túl régóta áll fent ez az állapot ahhoz, hogy bármi értelme legyen nekiállni sz@arrá műttetni az orrom

    #12 pikszel

    Hát nekem talán leginkább reggelről a kávé illata hiányzik nagyon, de annak sem emlékszem már az illatára, csak arra, hogy régen nagyon szerettem.

    #13 Doze

    1-2 éve háziorvosomnak megemlítettem, de miután elmondtam neki, hogy kb mióta nem érzek semmit se akkor azt mondta, hogy végig lehet járni pár szakorovos, de nagy reményeim ne legyenek. eleget voltam régebben kórházban, nincs túl sok értelme éveket elb@szni a semmiért...(meg hát ott van a mostanában eléggé gyakori fertőzésveszély, sajnos egyik családom is majdnem elvesztettük egy kórházban elkapott fertőzés miatt)

    #14 Jhonny06

    Túl sok nincs, de pl engem nem zavar ha pl motorral elhaladok egy szennyvíztisztító mellett, vagy disznótelep mellett ( ezek mellett kb minden nap elmegyek, mert hát precízen elhelyezték ezeket a főút mellé). Szóval leginkább a kellemetlen szagok engem nem tudnak zavarni.

    #15 Iscariah

    Akkor neked sincs túl nagy szerencséd... Gondolom nem megoldható, de lehet el kéne gondolkozni azon hogy érdemesebb lenne-e leköltözni vidékre? Bár valószínűleg ez már neked is eszedbe jutott.

    Azért még szeretném itt is megköszönni mindenkinek az együttérzést :)

    [ Szerkesztve ]

    Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

  • AllTheBest

    senior tag

    válasz futo001 #17 üzenetére

    Nem hiszem, érzem én a hagyományos ízeket is, csak mindig is fűszeresebben csináltuk a kajákat mint pl a rokonaink vagy ismerőseink és én ehhez vagyok hozzászokva :)

    Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

Új hozzászólás Aktív témák