Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tixem

    addikt

    válasz kameraman77 #18 üzenetére

    Egyetértek, főleg az utolsó soraiddal.

    Én magam is csak alkalomadtán járok túrázni, Szegeden nem igazán van igazi túrázásra lehetőség ahol lakom, ilyenkor a város vonzáskörzetében szoktam bringázni és kesselni.
    Ilyen szempontból én is ilyen városból kiszabadult egyén vagyok, de egyrészt úgy voltam világéletemben nevelve, hogy tiszteljem és értékeljem a természetet (na meg mást is ami kemény munka árán lett megszerezve az ősök által), szüleimmel mióta az eszemet tudom évente mentünk valamelyik hazai hegységbe nyaranta, egy ideje már évente többször is, főleg a hosszú hétvégék alkalmával. Külföldön eddig még nem is voltam, úgy hogy na most 1 hétre irány Horvátország. És mégsem bánom, mert ismerem az országot ahol születtem. Sok - tőlem idősebb, meglett, magát értelmiséginek valló - ember fejből fújja, hogy melyik a legjobb placc a horvát tengerparton, de ha megkérdezem tőle, hogy ember mi a legmagasabb pontja a Bükknek akkor hallgat. Azt se tudja hol van, még megközelítőleg sem. És mást sem. Pedig ha tudnák mennyi értéket rejt az ország.
    Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megszeressen a természetjárást és az erdők hangulatát és immár a szakmám is a természethez köt többé-kevésbé.

    Valóban, sokakból hiányzik az alázat és a tisztelet. És nemcsak a természet iránt...

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák