Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz FLATRONW #14 üzenetére

    "Mennyire lehet fájdalmas egy egyszerű békés halál?
    Mindenki azt hiszi, hogy ez csak egy sima elalvás, de erre sincs semmi bizonyíték."

    Nyilván a "természetes" halálról beszélgethetünk.
    Én azt gondolom, ez egy hosszú folyamat. Napokig tarthat amíg az agy levezényli a belső szervek és funkciók lekapcsolását. Ha van mennyország vagy pokol akkor ebben az időszakban érezheted magad ott. Attól függően, hogy akarod, elfogadod vagy ellenállsz a folyamatnak.

    Az első alkalom amikor rájöttem, hogy a halál nem az ismert klisék szerint történik, a szomszéd néni este volt.
    Időnként segítettem neki vásárolni ezt-azt. Felvittem a postáját, ... Egyszer csak azt mondta, nincs értelme tovább élnie. Már nem lát (jól), mozogni nehéz és több baja is van amivel nem tudnak mit kezdeni az orvosok.
    Minden nap hoztak neki ebédet. Aznap azt mondta, nem kell kicsomagolni, Ő már nem eszik többet. A házi gondozó mentőt hívott, mert biztosan beteg. Másnap a kórházban már nem is ivott. A harmadik napon elaludt.
    A kívánságának megfelelően nem próbálták életben tartani. Ő a mennyországon keresztül jutott a halálba.
    Tavaly halt meg 94 évesen egy rokonunk. Érdekes életet élt, de ez egy másik történek.
    Az élete utolsó éveit zárt osztályon töltötte. Egyszerűen megbolondult. Azóta van van fogalmam a szó valódi jelentéséről. Az utolsó látogatásunkkor már tudtuk, nem sok ideje maradt már neki. Ő sem evett már. Haragos volt. Neki a poklon keresztül kellett eljutnia a halálba. Az utolsó három éve gyakorlatilag pokol lehetett, amit saját magának teremtett.

    Ha félek valamitől az nem a halál. Éveket tölteni ágyhoz kötve betegen sokkal félelmetesebbnek hangzik.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák