Új hozzászólás Aktív témák

  • Z10N

    veterán

    1) A zeneoktatas teren szerintem, manapsag mashogy kellene hozzaallni az oktatasban. Emlekszem, mikor meg az eslo zeneoraim voltak, volt a terembe egy zongora. Akarhanyszor probaltam kicsit nyomkodni a billentyuket mindig el lettunk hajtva. Szerintem itt rontottak el. Mert egybool oktatni akarjak, elmelet, kottak, nepdalok. Ezzel nem Kodaly ellen szolok. Viszont szerintem elobb a gyerekeket meg kene ismertetni a hangzassal, a kiserletezessel. Ezert is inkabb kesobb otthon az elso szintetizatorommal kezdtem megismerkedni a zenevel.

    2) Annak ellenere, hogy elektronikusan szerzek, nem csak elektronikus zenet, hallgatok mindenfelet klasszikus, jazz..absztrakt, minimal..a hangzasom bovitese miatt. Valoban mas zenet hallgatni es zenet irni. Megint csak mas zenet hangszeren irni, illetve elektronikusan csinalni. Mig egy igazi hangszerrel egyutt kell elni osztonosen, addig az elektronikus zene inkabb kreativitason, fantazian, mernoki szemleleten es talalekonysagon mulik.

    3) Sajnos Kodaly hagyatekat nem meltoan hasznaljuk ki, sokkal tobb tehetseges magyar zeneszunk lehetne minden teren.

    4) Visszaterve a mai fiatalok szokasaira. Mindenki volt fiatal, mindenki hallgatot hangos, fura, vad zenet..egy ideig..aztan lenyugszik az emebr egy ido utan..klasszikus, jazz, ambient. A fulbenyomos korosztaly hallaskarosodasat most nem firtatnam es zenei izlesuket. Viszont ha mar koran megimsertetnek oket a hangzasokkal, sokkal kritikusabbak lennenek es jobban ertekelnek a tenyleges zenei muveket, legyen az egy gitar, zongora, szintetizator vagy dob szolo.

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák