Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    ha az ms biztos lenne a dolgában:
    - nem veszi ki a startmenüt + default desktop is választható lenne
    - nem szórná szinte ingyen, szinte mindenkinek

    úgy néz ki, a számokkal, elterjedtségi mutatókkal akarják ránkerőszakolni ezt a hulladékot :) pedig ez a metros ökörség nagyon nem hiányzott desktopra, pláne nem úgy, hogy cipőskanállal tolják le a torunkon ...

    (használtam virtuális gépen itthon + cégnél tapimonitoron is - még több egerészés és/vagy még lasabb, fárasztóbb tapicskolás. ráadásul ahogy a monitor egy kétórás szesön után kinéz, az aztán az igazán ocsmány + utána desktop nézetben egy levél az outlookban kb olvashatatlan a szmötyitől)

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz oO7 #250 üzenetére

    nem kell sarkítani, attól még a tény tény marad: ha benthagyták volna a startmenü+default desktop nézetet, semmi gond nem lenne (viszont akkor az MS nem is tudná a sok bénára ráerőszakolni -> aki emiatt nem szokná meg otthon -> nem venne olyan telót/tabletet, amin a már "megszokott" felület van)

    9k sose volt az upgrade, erre értem, hogy olcsó. biztos a defláció, mi? :D
    +ha igaz, amint fentebb olvasok, az OEM verzió szabályain is lazítottak. persze, ha nem akarod látni, nem látod a változást :)

    neked kéne felfogni, hogy a metro desktopon nem hatékony - többet kell egerészni, tapicskolni (ami lassú!). nekem senki ne magyarázza már meg, hogy egy 1920x1080as desktopon elérhető ikonoknál gyorsabban elérhető a scrollozandó, esetleg 6000x1080nyi csempe. ráaásul a desktop képernyők nem 7-10 colosak, hanem 20-24+, amin a 72-es betümérettel odahányt feliratok nemcsak feleslegesek, de bénán is néznek ki + kevés infót tudnak közölni.

    a metro tipikusan tablet "startmenü", oda feltehetően jó is.
    eleve, szerintem a desktopos metrot a juzerek 0%-a fogja kb tapicskolva használni, egérrel szívás, ergo mi marad? egy kényelmetlen, lassan használható felület, amit "akkorismegszokjákhabeledöglenek!"

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz oO7 #283 üzenetére

    "ez nem tény, ez a te véleményed, amit mellesleg konkrétan te magad meg is cáfolsz a zárójeles részben..."

    én abból a szemszögből írtam, hogy mi a juzernek jó: a választás lehetősége.
    a microsoftnak nem jó, ha a juzer nem lesz rabja a csempés beidegződésnek, mert akkor nem akarja majd azt látni a tableten, telefonon -> nem fogy majd a wp8/w8tab

    "eleve elég valószínűtlennek tartom, hogy desktopra akár tizede annyi ikont kipakolna valaki,"

    bedobhatnám a desktopom, de inkább elmondom: 18 ikon quicklauncson, 6-7 system trayen, 10 ikon egy sorban a desktopon. ha körbenézek, itt vagy mindenkinek ilyesmi a "konfig" vagy az asztala van teleokádva számtalan ikonnal. indulj ki abból, hogy a juzer ugy telehányja majd a metrot is, hogy scrollozni kelljen: innentől a metro máris lassabb, mint a BÁRMIKOR, scroll nélkül kattintható quicklauncs/systray/esetleg a desktopikon, ha nem lóg fölé valami ablak

    "szóval röviden tömörn, EZ tényleg tény, hogy a startképernyőn lévő programokat könnyebb megtalálni/elérni, mint a desktopon lévőket..."

    :)

    win7: az ablakban futó IE mellett ott az excel ikonja. 1 katt és fut.
    win8: a metróból inditott fullscreen IE mellett hol az excel ikonja? visszamész csempére, és ha az első screenre tetted, akkor látod és katt.

    ugye nem kell arról vitáznunk, hogy melyik volt hatékonyabb? :)

    "egérrel sem szívás egyáltalán,"

    sőt, a gördítősáv még jobb is, mint a kézmozdulat, amikor oldalra mennél?? ;)

    tetszik vagy sem, a legelterjedtebb irányítóeszköz jelenleg nem a touchpad és a tapiképernyő, hanem az egér. egérrel a metro nagyobb szívás, mint a fenti kettő, a fenti kettő pedig nagyobb szívás laptopon/desktopon, mint az egér. összeadva: a win8 szaívás :D

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák